Aktualności

Relacja z 12 kolejki ligi siemianowickiej - II oraz III liga


Sytuacja na parkietach II oraz III ligi                12 kolejka. 9.01.2011W II-giej lidze duet zespołów WICHARY TECHNOLOGIES i KOTŁOMONTAŻ SIEMIANOWICE pewnie maszerują do I-wszej ligi. Za ich plecami toczy się zacięta walka o trzecie miejsce premiowane grą w barażach o I-wszą ligę. Kandydatów jest spor. W tabeli zrobił się ogromny tłok. BENTELER, TAJFUN, KS ADAMA, INPREX, a także FOR LIFE, BLUE BOYS czy TKKF NIEBIESCY BAŃGÓW nie są pozbawieni szans na awans (baraże).
KOTŁOMONTAŻ po dwóch porażkach z INPREXEM 3:5 i liderem WICHARYM 0:3 rozegrał fantastyczny mecz z groźnym BLUE BOYS – 6:2. Był to bardzo ważny i istotny mecz. KOTŁOMONTAŻ zagrał odważnie i przejął inicjatywę meczu od samego początku. Grali bardzo pewni swoich umiejętności. Mają stabilny i mocny skład. Adam Kuś cztery razy zdobywał mistrzostwo i PUCHAR SIEMIANOWIC grając w HUCIE JEDNOŚĆ. Jego wskazówki i doświadczenie będą cenne.
WICHARY TECHNOLOGIES po „wpadce” z FOR LIFE 4:6 (pierwsza porażka) wrócił do równowagi. Pewnie pokonali KOTŁOMONTAŻ 3:0 oraz SPAJKERSÓW 7:2. Chociaż w tym drugim meczu było nerwowo. Do przerwy było 1:1, a do 30 minuty 2:2. Najlepszy bramkarz II-giej ligi Jambor nie mógł grać. Hepa doznał kontuzji. Ale ostatnie 10 minut to nawałnica i w efekcie wysokie zwycięstwo 7:2 i umocnienie się na fotelu lidera. Wymienione powyżej zespoły grają w kratkę i dziś trudno powiedzieć, kto zagra w barażach.
BENTELER po dwóch wygranych ze SPAJKERSAMI 7:1 i 2:1 z TAJFUNEM (bez Męczeńskiego) przegrał z INPREXEM 3:4. Ale byli osłabieni (Przemek Durłak i Siudek).
TAJFUN po ciężkim treningu wytrzymałościowym wykazał brak świeżości i z trudem pokonał SILESIĘ TEAM 2:1, ale zdobył 3 ważne punkty i nadal jest w grze o awans. KS ADAMA w trzech ostatnich meczach zdobył rekordową ilość goli, bo aż 29! To robi wrażenie. Mogą być „czarnym koniem”.
Coraz lepiej gra INPREX. Trzy mecze i trzy zwycięstwa. Daniel Kaczor strzelił BENTELEROWI 3 gole. BLUE BOYS przegrało ważny mecz z KOTŁOMONTAŻEM 2:6. Ta poraża może mieć dla nich konsekwencje. FOR LIFE pokonało lidera 6:4, ale za tydzień przegrali z BLUE BOYS 2:8. Ogromne wahania formy.
TKKF NIEBIESCY BAŃGÓW po dwóch porażkach wygrali 5:0, ale walkowerem. Na cóż, dobre i to. Liczą się punkty.
Zespoły JOHNSON CONTROLS, SILESIA TEAM, EL NINIO, INMIX i SPAJKERSI muszą się raczej skupić na obronie drugoligowej egzystencji. Chociaż los SPAJKERSÓW wydaje się przesądzony, to nie grają tak źle jak wskazuje na to ich miejsce w tabeli. Ale ich gra (przyzwoita) nie ma niestety przełożenia na wyniki. Nie potrafią utrzymać wyniku do końca meczu.

W III lidze sytuacja jest dosyć klarowna. Liderem jest zespół SILESIA SANTOS. Wiceliderem ekipa THUNDER KATOWICE 2010. Na trzecim miejscu plasuje się ekipa RED STARS SIEMIANOWICE. I potem długo, długo nic. Czyli zespoły NK-NŚ KATOWICE, FC FAKI oraz BIADACZ ZEFLA. Ostatnie zespoły w III lidze posiadają ten komfort psychiczny, że nie muszą się martwić o swój byt. Ponieważ z III ligi żaden zespół nie spada.
W 10 kolejce mieliśmy spotkanie na szczycie. Czyli lider SILESIA SANTOS grał z wiceliderem THUNDEREM KATOWICE 2010. Niespodziewanie łatwe zwycięstwo odniósł zespól THUNDERU 7:3. natomiast w 11 kolejce lider SILESIA SANTOS zdołał tylko zremisować ze słabym FC FAKI 1:1. SILESIA SANTOS prawdopodobnie awansuje spokojnie do II ligi, ale z taką grą ciężko im będzie tam zaistnieć. Zresztą w 12 kolejce bardzo męczyli się z NK-NŚ KATOWICE 4:3. Wicelider THUNDER też nie rozpieszcza swoich fanów. Potrafią wygrać z liderem 7:3, by potem męczyć się z NK-NŚ KATOWICE tylko 2:1 i przegrać z ostatnim zespołem BIADACZEM ZEFLA 4:8. To niesamowite!
Zresztą cała III liga to jedna wielka niewiadoma i trudne do przewidzenia rezultaty. RED STARS potrafi przegrać aż 8:1 z niżej notowanym rywalem NK-NŚ KATOWICE (brak dośwaidczonego Krzysia Nosa).
Sensację sprawił w 12 kolejce BIADACZ ZEFLA. Rozgromili wicelidera THUNDER KATOWICE 2010 aż 8:4. Tak więc sensacji i niespodziewanych wyników w III lidze nie brakuje. Ale co to ma wspólnego z poziomem, to już inny temat.

OBSERWATOR12.01.2011| Powrót
Komentarze (0)
Treść:
Podpis:
 
Brak komentarzy