Relacja z 6 kolejki ligi siemianowickiej - I, II oraz III ligi

OBSERWATOR I-ligowy                                     6 kolejka. 14.11.2010

Ani żeśmy się nie obejrzeli a już mamy 6 kolejkę za sobą, czyli jedna trzecia rozgrywek za nami. Sytuacja w I-wszej lidze jest następująca: liderem jest niezmiennie MILIMEX, który nie stracił jeszcze punktu. Natomiast ciągle zmienia się jak w kalejdeskopie grupa pościgowa i wicelider. Na uwagę zasługuje pozycja GP REX-POL (wicelider). Największą niespodzianką tej kolejki był wymęczony remis INPULSU ALPOLU z METALOWCAMI F.A.P. GISZOWIEC 5:5. METALOWCY to czyści amatorzy, a w INPULSIE  grało 6 piłkarzy z Ogólnopolskiej I-wszej Ligi!

GP REX-POL – WWT POLSKA        4:2
Faworytem tego meczu był zespół GP REX-POL. I nie zawiedli. Wygrali i dzięki temu awansowali na pozycję wicelidera. Ale łatwo nie było. Już w 1 minucie Odyga zdobył prowadzenie dla WWT. Ten zespół jest specjalistą od zdobywania błyskawicznie bramek w pierwszych minutach meczu. Sęk w tym, że nie zawsze potrafią to utrzymać lub pójść za ciosem. W tej samej minucie wyrównał Grosman na 1:1. Jeszcze w 16 minucie Appel dał nadzieję na sukces – 1:2. Ale to było wszystko, na co było w tym dniu stać zespół WWT. Później do siatki Gotschola trafiali zawodnicy Piotra Guzego. Kowalczyk 2:2 w 31 minucie. Po minucie Marcin grzywa – 3:2. I wreszcie kusak 4:2 w 37 minucie. Po zabójczej kontrze i asyście Kowalczyka. Mecz był prowadzony w zabójczym tempie. Zespół GP REX-POL był bardziej wyrównany i nie posiadał słabych punktów, że o skuteczności już nie wspomnę.

MPGKiM – MILIMEX     3:6
Lider tabeli grał z ostatnim MPGKiM. Ale jeżeli ktoś myślał, że zespół MPGKiM będzie „chłopcami do bicia”, to się pomylił. Honorowa porażka z mistrzem 3:6 po dobrej postawie wstydu nie przynosi. Duet Rzepus (1 gol) – Pająk (2 gole) nie odstawał poziomem od gwiazd MILIMEXU. Tych dwóch graczy narobiło sporo kłopotów mistrzowi.  Ale w sumie MILIMEX wygrał pewnie i zasłużenie. Pasko zdobył „swoje” gole (2), resztę dołożyli: Will (2) oraz Klaus i Wolny po 1. Do przerwy było 2:1. A do 30 minuty tylko 3:2 dla MILIMEXU. Lider w ostatnich 10 minutach wziął się ostro do roboty, widząc, że to nie żarty. W zespole MILIMEXU zadebiutowali Walczak (młodzieżowiec) i Altman, który trzy lata temu już grał w MILIMEXIE. U obu było na razie widać brak zgrania i przerwę w grze (Altman)

WZM SIEMIANOWICE – BRYKA CORDIS                  0:5
Chociaż CORDIS zagrał bez Tarnówki, Sokoła i Lazara, to udzielił lekcji futbolu ekipie WZM. Gdyby nie świetna gra Skrzypca w bramce WZM, to porażka byłaby jeszcze wyższa. „Emil” widząc nieporadność w grze kolegów, sam atakował bramkę Rachuby. Dla graczy WZM-u szczegónie nieuchwytny był Michał Dyrda (3 gole). Czyżby o tym nie wiedzieli? Pozostałe gole zdobyli Cieniawa i Witek. Gracze CORDISU pokazali bardzo dojrzałą pukładaną grę. Słowa Przewoźniaka: „Panowie, obudźcie się!” niech służą za cały komentarz tego meczu. CORDIS potwierdził swoją klasę. Natomiast dla WZM-u był to najsłabszy mecz z dotychczas rozegranych. Szczególnie zawiedli potencjalni liderzy tego zespołu. Nie było gracza, który by umiał uporządkować grę.

WIZOPOL CHEŁMEK – MARYSIEŃKA GISZOWIEC   5:1
Przed tym spotkanie MARYSIEŃKA była wiceliderem. Natomiast WIZOPOL zajmował przedostatnie miejsce w tabeli. Ale w tym meczu zespół Jarka Barća zagrał prawie w optymalnym składzie (co mu się rzadko zdarza) i pozbawił wszelkich złudzeń przeciwnika. Po 3 minucie gry było już 2:0 po golach Wojtyny i Rabczaka. Do przerwy jeszcze Miozga i ponownie Wojtyna wyprowadzili swój zespół na 4:1. Było już po meczu, ale po zmianie stron WIZOPOL wyraźnie spuścił z tonu i zdobyli „tylko” jednego gola (Rabczak) w 36 minucie. Ale w II-giej połowie WIZOPOL zanotował mnóstwo strat i niemiłosiernie pudłował. Dobrze, że prowadzili 4:1, bo MARYSIEŃKA była momentami groźna i też miała swoje okazje. WIZOPOL z Miozgą w składzie zyskuje 50% na swojej wartości.

METALOWCY F.A.P. GISZOWIEC – INPULS ALPOL  5:5
Zespół INPULSU miał 6 graczy w składzie z I-wszoligowego ogólnopolskiego zespołu. Ale na parkiecie nie było tego widać. Grali tak, jaby się pierwszy raz w życiu widzieli. W pewnym momencie trener Gniozdorz krzyknął: „Panowie, ludzie patrzą!” Komentarz zbyteczny. Amatorzy z GISZOWCA grali bez kompleksów, jak równym z równym. W 35 minucie było jeszcze 5:4 dla METALOWCÓW, którzy w tym meczu 4 razy prowadzili: 1:0 (Nowak), 2:1 (Gruszka), 3:2 (Krzan), 5:4 (Gruszka) i jeszcze Saracki zdobył gola w tym meczu na 4:4. Honor INPULSU uratował Łukasz Jagiełło, który strzelił dwa ostatnie gole dla swojego zespołu (oba zresztą efektowne). Pozostałe zdobyli Bartoszek (1:1), Pękala (2:2) i Chrin (3:3). To świadczy o zaciętości tego meczu. Brawo dla METALOWCÓW, którzy grali osłabieni i byli o krok od niespodzianki!

SYTUACJA NA PARKIETACH II-GIEJ I III-CIEJ LIGI                 13.11.2010

Jestem Obserwatorem I-wszej ligi i wydarzenia drugo- i trzecioligowe oglądam rzadziej, czyli w miarę możliwości. Jeżeli chodzi o III-cią ligę, to występujące tam zespoły nie muszą obawiać się o ligowy byt. Ponieważ z trzeciej ligi nikt nie spada. Zespoły mogą skupić się wyłącznie na grze o awans lub czołowe lokaty. To duży komfort psychiczny. Jeżeli chodzi o II-gą ligę, to przestudiowałem tabelę i szczerze powiedziawszy nie widzę w tej chwili takich zespołów, jak parę lat temu: JAN BAUER, VORSTADT, MARYSIEŃKA, WIZOPOL, KONTRA BOGUCICE. Te zespoły awansując do I-wszej ligi sporo w niej „namieszały”. Zdobywali Puchar Siemianowic lub wicemistrzowstwo, a nawet mistrzowstwo I-wszej ligi (VORSTADT). Obecnie tylko WZM SIEMIANOWICE może pójść w ich ślady, bo są już klasowym zespołem. Z obecnych zespołów drugoligowych nie widzę takiego, który mógłby zaistnieć w I-wszej lidze w razie awansu. Chociaż obecnie furorę robi KOTŁOMONTAŻ, który w tym gronie jest beniaminkiem.

Uważam, że do awansu będą kandydować takie ekipy jak: WICHARY TECHNOLOGIES, TKKF SITA BAŃGÓW oraz BENTALER. Za tymi zespołami przemawia ogromne doswiadczenie. ZespołyTAJFUNU i KS.ADAMA sporo potrafią, ale muszą ustabilizować swoją formę, ponieważ grają bardzo nierówno, poniżej swoich faktycznych możliwości. Ale TAJFUN jest najlepiej zorganizowanym zespołem w II-giej lidze. Chciaż zanotowali wpadkę w postaci walkoweru z KOTŁOMONTAŻEM. Byliby wysoko w tabeli, bo na parkiecie okazali się lepsi (3:2). Największym rozczarowaniem dla mnie jest postawa takich zespołów jak BLUE BOYS czy INPREX KATOWICE. BLUE BOYS już kilka razy razy grało w I-wszej lidze, oczywiście nie w tym samym składzie. Natomiast INPREX po pięknym meczu w Pucharze Siemianowic z samym MILIMEXEM tylko 3:5. Zespoły INMIX SIEMIANOWICE, JOHNSON CONTROLS, SILESIA TEAM i SPAJKERSI bedą musiały skupić się raczej na grze o utrzymanie w II-giej lidze. Zresztą kto wie? Ja nie jestem prorokiem. Dużo może się jeszcze wydarzyć. Takie zespoły jak EL NINIO czy FOR LIFE (beniaminek). To zespoły typowe ze środka tabeli (bezpiecznie). Nie grozi im ani awans ani spadek (na razie).

Wracając na moment do III-ciej ligi. To w piątej kolejce odbył się mecz na szczycie, czyli: SILESIA SANTOS – THUNDER KATOWICE 2010 (3:3). Gdyby THUNDER wygrał, to zmniejszyłby stratę do lidera do 2 punktów. A tak remis im niewiele dał. Natomiast niespodzianką była porażka THUNDERU z REDSTAR 3:5. Takie zespoły jak FC FAKI, BIADACZ ZEFLA, NK-NŚ KATOWICE grają jak wiatr zawieje. Raz w jedną raz w drugą stronę. Jeżeli chodzi o ciekawsze i zaskakujące wyniki II-giej ligi w ostatnich trzech kolejkach: TKKF SITA BAŃGOW z faworyziwanym INPREXEM 8:2, Nie chodzi o zwycięstwo, ale o rozmiary klęski INPREXU. Pogrom w meczu ostatnich zespołów SILESIA TEAM – SPAJKERSI 10:0! Mecz na szczycie 5-tej kolejki: TKKF SITA BAŃGÓW – WICHARY TECHNOLOGIES 3:3. Oba zespoły zagrały dla lidera KOTŁOMONTAŻU, któremu taki rezultat bardzo pasował. Reszta wyników czwartej i piątej kolejki raczej w normie.

Natomiast szósta kolejka przyniosła jedną istotną zmianę: Mianowicie nowym liderem został zespół WICHARY TECHNOLOGIES. Ponieważ KOTŁOMONTAŻ nieoczekiwanie, aczkolwiek zasłużenie zasłużenie uległ JOHNSONOWI COTROLS 1:4 (zimny prysznic dla lidera). Wiele zaskakujących zwrotów mieliśmy w meczu BENTELER- FOR LIFE 9:4. BENTELER przegrywał na początku już 2:4. Ale później zaaplikowali rywalowi aż 7 goli bezkarnie. To niesamowite! BENTELER w tym meczu nie dostał ani jednej kartki. Grali czysto i skutecznie. Nowym liderem jest zespół WICHARY TECHNOLOGIES po skromnym, aczkolwiek zasłużonym zwycięstwie 2:1. Ale TAJFUN postawił tradycyjnie trudne warunki. Mieli trochę pecha. Super gole Andrzeja Kukieły i świetna gra w bramce Jambora, podstawą sukcesu nowego lidera. Niespodziewany sukces BLUE BOYS (przedostanie miejsce). Z czwartym TKKF SITA BAŃGÓW 6:2. I kolejna wysoka porażka SPAJKERSÓW, aż 1:12 z INMIX SIEMIANOWICE. SPAJKERSI nie mają jeszcze punktu. Ale jak się przegrywa już do przerwy 0:8. To co tu mówić! W meczu INPREX – SILESIA TEAM 3:3. Remis, który nikogo nie zadowala. W górę tabeli pnie się KS ADAMA po efektownym zwycięstwie z EL NINIO 5:0.

Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na taką ciekawostkę: ekipa THUNDER KATOWICE 2010. Po sześciu kolejkach  nie ma ani jednej kartki na koncie i zero punktów karnych. To prawdziwy ewenement. Panowie bierzcie przykład z THUNDERU. Dla nich gra w piłkę to radość i zabawa, a nie walka na śmierć i życie.