Relacja z 5 kolejki ligi siemianowickiej

OBSERWATOR I-ligowy                                                5 kolejka. 07.11.2010

Piąta kolejka spowodowała liczne zmiany w tabeli I-wszej ligi. WWT POLSKA po zwycięstwie nad WIZOPOLEM „uciekł” ze strefy spadku. CORDIS spadł z pozycji wicelidera na czwarte miejsce. A MARYSIEŃKA GISZOWIEC awansowała na drugie miejsce w tabeli. „Czarnym koniem” tych rozgrywek może być zespół WZM-u Siem-ce. Niespodziewanie mogą być bardzo trudnym rywalem MILIMEXU. Bo podobnie jak MILIMEX, nie mają słabych punktów w zespole i świetnego bramkarza (Stefana Skrzypca), który strzelił gola Orlińskiemu! To się rzadko zdarza. Na razie MILIMEX nie stracił jeszcze nawet punktu i na wszystkich patrzy z góry. Jak długo?

WZM POLSKA – WIZOPOL CHEŁMEK     5:4

Oba zespoły wystąpiły bardzo osłabione brakiem swoich podstawowych graczy. Dlatego zwycięstwo WWT mimo wszystko trzeba uznać za niespodziankę. Wszak WIZOPOL to wicemistrz I-wszej ligi. Grądzki podobnie jak w ubiegłej kolejce, ledwo wyszedł na parkiet, zdobył gola. Tym razem już w 36 sekundzie meczu! 1:0. Świetny początek, ale potem Stec, Rabczak i Maroń strzelili 3 gole i zrobiło się 3:1 dla WIZOPOLU. Czyżby miłe złego początki? Okazało się, że tak. Do przerwy Odyga i Lis wyrównali stan meczu na 3:3. Czyli huśtawka nastrojów. Po zmianie stron lepszym zespołem był WWT POLSKA (faktycznie) i świetnie bronił Gotschol. Ponownie Odyga (piękny strzał z woleja) i Lis doprowadzili do stanu 5:3. Jeszcze Rabczak dał nadzieję i strzelił „kontakt” na 4:5. A kilka sekund wcześniej nie pokonał z rzutu karnego Gotschola. I WWT „dowiózł” zasłużone zwycięstwo do końca meczu.

MARYSIEŃKA GISZOWIEC – MPGKiM    4:0

Aktualny wicelider tabeli MARYSIEŃKA GISZOWIEC nie dał najmniejszej szans „czerwonej latarni” tabeli – ekipie MPGKiM-u. Zespół Mirka Kaczmarczyka tylko raz w tym sezonie zagrał rewelacyjnie z CORDISEM. Ale „taki dzień zdarza się raz” jak w pisence Zdzisławy Sośnickiej. W tym meczu dominacja MARYSIEŃKI nie podlegała dyskusji. Tylko w I-wszej połowie mecz był względnie wyrównany (0:0). Ale później MARYSIEŃKA powoli aczkolwiek systematycznie powiększala przewagę. Gruchacz – 2 gole, Hanf i Solarz strzelili zwycięskie gole. Niezawodny był Stalmach w bramce MARYSIEŃKI (jak zwykle). Ale Pęczak też bronił bardzo dobrze, pomimo puszczenia 4 goli. MARYSIEŃKA wiceliderem. Brawo!

MILIMEX – METALOWCY F.A.P. GISZOWIEC   8:2

Mistrz kontra beniaminek. MILIMEX miał tylko siedmiu graczy do dyspozycji. Ale w tym zespole każdy gracz z 16-osobowej kadry jest z najwyższej półki. Już w I-wszej połowie MILIMEX pozbawił beniaminka złudzeń do korzystnego wyniku. Prowadzili do przerwy już 5:1. a trzeba dodać, że nie wykorzystali w tej części gry 4 rzutów karnych przedłużonych. Po zmianie stron MILIMEX grał bardzo rozluźniony, trochę nonszalancko. Po prostu chcieli sobie chłopaki pograć. Nie byli pazerni na bramki, bo mogła być dwucyfrówka. Ale pomimo wysokiej porażki drużyna METALOWCÓW mnie się podobała. Grali otwartą, widowiskową piłkę. Ozdobą tego meczu były wszystkie gole, rzadkiej urody. Fajny, czysty mecz. Promocja piłki halowej. Bramki: Will – 2, Wiana – 2, Marko – 2 oraz Pasko i Tabor po 1. Nowak i Saracki dla pokonanych. Najlepszym zawodnikiem MILIMEXU był zespół, bez słabych punktów.

INPULS ALPOL - WZM SIEMIANOWICE                    2:5

Młodzież INPULSU wzmocniona Orlińskim i Chrinem nie dała rady zespołowi WZM-u, który w granie I-wszoligowców spisuje się rewelacyjnie. Mają bardzo równy skład bez słabych punktów. Świetnie broni „Emil” Skrzypiec, który się uspokoił i skupia się na grze. I efekty są widoczne. Wysokie miejsce w tabeli. Przed opiekunem INPULSU Łukaszem Jagiełłą jeszcze sporo pracy. Ale momentami było już widać jej owoce. W sposób spokojny i rzeczowy potrafi przekazać swoje cenne wskazówki młodym chłopcom. Im potrzeba więcej wiary w siebie i konsekwencji w grze. Boiskowe cwaniactwo przyjdzie z czasem. W sumie spokojne, zasłużone zwycięstwo WZM-u. Szybki i czysty mecz. I o to chodzi!

CORDIS-BRYKA  -  GP – REX-POL 2:4

W zespole CORDISU wyraźnie było widać brak Bartka Tarnówki. Grali chaotycznie i bez pomysłu. Jedynie Rymaszewski i Rachuba grali na miarę swoich możliwości. To się okazało za mało na walecznie i mądrze grajacy zaspól Piotra Guzego. Chociaż GP REX-POL grał bez swoich asów atutowych, super strzelca Michała Wolaka i Moslera. Ale pozostali zagrali na wysokim poziomie i świetnie taktycznie. Gdyby nie kapitalne interwencje Rachuby, to w drugiej połowie CORDIS niechybnie straciłby jeszcze dwa gole. Gdyby nie nonszalancja Grosmana, to wynik byłby jeszcze wyższy. Do przerwy było 1:1. Ale w II-giej połowie drużyna GP REX-POLu była wyraźnie lepsza i to zaowocowało niespodziewanym, aczkolwiek zasłużonym zwycięstwem nad faworyzowanym CORDISEM.