ABEX-REKREACJA  -  GRUPA LABOR  6:3 (3:1)
ABEX-REKREACJA – Artur Bielanik(2), Rober Rzyska(2),Adrian Klama(1)
GRUPA LABOR – Krzysztof Kapałka(2), Adrian Kapałka(1)
żółta kartka – Robert Rzyska(Abex Rekreacja), Adrian Kapałka(Grupa Labor)

Ósmą wygraną z rzędu zanotowało Abex-Rekreacja, który ogrywając bardzo licznie przybyłą na to spotkanie  Grupę Labor, potwierdziło swoje ambicje do walki o tytuł mistrza tego sezonu. Na całej swojej długości było to zwariowane, pozbawione taktycznych obwarowań widowisko. I jedni i drudzy wszystkie swoje atuty rzucili na ofensywę, efektem czego łącznie aż 9 strzelonych bramek z czego większość dla Abexu. Kolejne mecze w grupie mistrzowskiej zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Walka o pierwsze miejsce będzie zapewne trwać do ostatniej kolejki.

EFEKT  -  HUNGER-BUD  1:7 (0:3)
EFEKT – Paweł Krawczyk(1)
HUNGER-BUD – Marian Langer(3), Aleksander Kolmas(2), Przemysław Witek(1), Jan Nowak(1)
żółta kartka – Marcin Monsior(Efekt)

W swoim kolejnym meczu , Hunger-Bud nie miał żadnych problemów z wypunktowaniem drużyny Pawła Kucaba. Efekt przystąpił do meczu z wyraźnymi brakami kadrowymi oraz z wyraźnym brakiem wiary w zwycięstwo. Od początku faworyt zdominował ten mecz. Do przerwy prowadził pewnie 0-3, mając dodatkowo kilka wybornych okazji do podwyższenia wyniku. Do końcowego gwizdka nic w tej kwestii się nie zmieniło, a w finalnym triumfie 1-7 największy udział miał Marian Langer , który to na dwie sekundy przed końcowym gwizdkiem ustrzelił  hat-tricka .

FKS KRYSŁAW S.C.  -  WWT POLSKA  3:3 (1:0)
FKS KRYSŁAW S.C. – Łukasz Wentkowski(1), Grzegorz Chodak(1), Dawid Gros(1)
WWT POLSKA – Marek Odyga(1), Marcin Mierzwa(1), Jarosłąw Szurek(1)
żółta kartka – Łukasz Pawłowski(FKS KRYSŁAW S.C.), Łukasz Zielosko(FKS KRYSŁAW S.C.), Oskar Kuczek(WWT POLSKA), Sebastian Bartoszek(WWT POLSKA)

Bez dwóch zdań najciekawszy mecz niedzielnego wieczoru. Ekipa FKS KRYSŁAW S.C. mierzyła się z WWT POLSKA , które cały czas stara się dotrzymać kroku liderowi. Do przerwy padł tylko jeden gol za sprawą niezawodnego Łukasza Wentkowskiego(FKS KRYSŁAW S.C.). Co ciekawe pierwszy gol padł na 20 sekund przed zakończeniem pierwszej połowy tego meczu. Oba zespoły bardzo dużą uwagę poświęcały odpowiedniemu ustawieniu zasieków defensywnych, i mimo wielu okazji bramkowych żadna z drużyn nie potrafiła ich zamienić na zdobycz bramkową. Po przerwie mecz ten rozkręcił  się jeszcze bardziej. W wymianie ciosów (obrona zeszła wtedy na dalszy plan), nie uświadczyliśmy zwycięzcy. WWT POLSKA w 13 minucie zdecydowało się zdjąć bramkarza aby „gonić” wynik. Zbieg skuteczny i przemyślany. Mecz zakończył się zasłużonym podziałem punktów.

TAJFUN  -  AUTONEUM  3:5 (3:0)
TAJFUN – Bartek Mączka(1), Patryk Świerk(1), Damian Adamus(1)
AUTONEUM – Rafał Szałkowski(2), Dariusz Gaszi(1), Mirosław Kandziora(1), Malec Mateusz(1)
żółta kartka – Rafał Szałkowski(AutoNeum), Szymon Hatłas(AutoNeum)

Ciągle dużo poniżej oczekiwań spisuje się Tajfun, który wczoraj wieczorem zderzył się z rozpędzonym pewną wygraną w zeszłej kolejce AutoNeum. Mimo, że do przerwy to Tajfun prowadził aż 3:0 , to dopiero druga połowa tego spotkania pokazała na co tak naprawdę stać AutoNeum i jak należy być skoncentrowanym do samego końcowego gwizdka. Mając bezpieczną przewagę, Tajfun zaczął popełniać błędy w defensywie co w końcowym rozrachunku przyczyniło się do przegranej.  Koniec końców ostateczny wynik to 3-5 a kapitan AutoNemum – Rafał Szałkowski dwukrotnie wpisuje się na listę strzelców.

PREMIUM APETITE  -  FC GISZOWIEC  3:5 (1:1)
PREMIUM APETITE – Grzegorz Lesik(2), Krystian Nieć(1)
FC GISZOWIEC – Bartosz Goncerz(3), Maciej Saracki(1), Krzysztof Bąk(1)

Ledwie z jedną zmianą do meczu przystąpiło Premium Apetite. Braki kadrowe dały o sobie znać a doskonały mecz rozegrał Bartosz Goncerz(FC GISZOWIEC), który praktycznie w pojedynkę odprawił z kwitkiem bardzo ambitnie prezentujące się wczoraj drużynę Grzegorza Misterki. Dodatkowo jego hat-trik pozwala mu wskoczyć na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców naszej ligi. Wygrana „pomarańczowych” pozwala im umocnić się na pozycji lidera w grupie spadkowej.

KOMUNKA TEAM  -  ADIENT-SEATING  2:2 (2:0)
KOMUNKA TEAM – Daniel Stocki(1), Bartek Musiał(1)
ADIENT-SEATING – Sebastian Klaus(1), Sebastian Urbański(1)
żółta kartka – Marek Walczak(Adient-Seating)
czerwona kartka – Marek Walczak(Komunka Team)

Całkowicie przespali pierwsze 20 minut boju z Komunką Team gracze Adient-Seating. Dopiero od stanu 0-2 zaczęli oni grać na swoim optymalnym poziomie, lecz jak się okazało było już wtedy za późno aby pokusić się o zwycięstwo w tym meczu. Dla Adient-Seating remis to strata dwóch punktów do lidera a dla Komunki Team to w końcu punkt który możemy im dopisać do tabeli.Przy okazji tego meczu należy przypomnieć wszystkim, że obraźliwe dyskusje z sędzią będą karane bezwarunkowo czerwoną kartką. Pan Marek Walczak może być „szczęśliwy” , że został odsunięty tylko na dwie kolejki i że w sezonie 2017/2018 rozegra jeszcze spotkanie.