Aktualności

ChLF - Tabela po korektach

ChLF. Tabela po korektach

Po wycofaniu z I ligi Inpreksu zostały anulowane wszystkie dotychczasowe mecze z udziałem tej drużyny. Z tego powodu przewaga Irex Gazu nad kolejnymi zespołami wzrosła do sześciu punktów.

I LIGA: Jeden z najlepszych zespołów w ostatnich latach zrezygnował z dalszego udziału w ChLF. W tym sezonie mu się nie wiodło, miał problemy kadrowe, ale nikt nie przypuszczał, że finał tej historii będzie tak smutny. W związku z wycofaniem Inpreksu trzeba było dokonać korekt w tabeli (anulowano wyniki meczów z udziałem tej drużyny). Po trzy punkty odjęto: Budoserwisowi, Kadrze oraz Mateco, zaś po jednym - Klimzowcowi i ZPM Kuś. Po tych matematycznych zabiegach, różnica między Irex Gazem a kolejnymi zespołami - Budoserwisem i Kadrą - wzrosła do sześciu punktów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że lidera czekać będzie pauza (w kolejce, w której miał grać z Inpreksem). Niedzielna kolejka zaczęła się od starcia dwóch beniaminków poprzedniego sezonu. Wówczas Gemini spisywało się zdecydowanie lepiej od ZPM Kuś, teraz jednak role się odwróciły. Gemini po raz kolejny straciło mnóstwo goli, a "Kusie" zanotowały pierwsze zwycięstwo w sezonie. Z kompletu punktów cieszą się także piłkarze AKF Ślonsk. Dla nich sukces (2:1 z Silesią) ma wymiar historyczny - to pierwsza wygrana tego zespołu w elicie. Ligowy klasyk - Irex Gaz vs Klimzowiec - przyniósł spodziewane emocje. Klimzowiec chciał się zrewanżować za przegraną w finale Pucharu ChLF 2017, a przy okazji zachować kontakt ze ścisłą czołówką. Podyktował liderowi trudne warunki, jednak Irex uporał się także i z tą przeszkodą (zwyciężając 3:2). Bryka na początku sezonu wygrała trzy mecze, później jednak coś się zacięło i na razie nie widać poprawy. Budoserwis okazał się dla tej drużyny zbyt wymagającym rywalem. Dorian Grudzień i spółka zwyciężyli łatwo, prezentując naprawdę efektowny futsal. Skrót z tego meczu będziecie mogli zobaczyć w naszym Magazynie ChLF Flash. Na koniec pochwały należą się ekipie ZZ Kadra. Futsalowcy z Bielszowic są rewelacją tego sezonu, udowodnili to po raz kolejny, w meczu z Mateco, który zakończył się ich sukcesem 4:1. Jeśli beniaminek nie spocznie na laurach, to może w tym sezonie osiągnąć naprawdę sporo.

6. kolejka

 • Gemini Alpol - ZPM Kuś IT4Q 4:9 A. Błaszczyk 3, A. Krawczyk - R. Grzesik 3, J. Grzybowski 3, Ł. Skok 2, M. Maciński;
 • Klimzowiec - Irex Gaz 2:3 A. Bidelski, Ł. Stefański - A. Zygarski 2, B. Tarnówka;
 • AKF Ślonsk - Silesia 2:1 P. Karwiński, S. OIszewski - S. Gawlyta;
 • Mateco - ZZ Kadra 1:4 K. Neznal - D. Chwist, M. Majchrzak, K. Moritz, M. Kowalik;
 • Bryka - Budoserwis 2:11 P. Wąsik 2 - D. Grudzień 3, A. Świerczyński 3, D. Majnusz 2, M. Petrus 2, M. Bystrzowski.
 • Pauza Victoria Klimzowiec.

Tabela (po wycofaniu Inpreksu): Irex Gaz 18 pkt. (6 meczów), Budoserwis 12 (5), ZZ Kadra 12 (5), Klimzowiec 9 (5), Victoria Klimzowiec 9 (4), Bryka 9 (6), Mateco 6 (4), Silesia 6 (6), AKF Ślonsk 3 (6), ZPM Kuś 3 (5), Gemini Alpol 0 (6).

II LIGA: Siódma kolejka była pechowa dla dotychczasowego lidera. Da Grasso, po sześciu zwycięstwach z rzędu, znalazło pogromcę. Okazał się nim AC Hilda - zespół, który już w ubiegłym sezonie dał się poznać z dobrej strony, przez długi czas liczył się w walce o awans do I ligi, ale ostatecznie zajął trzecie miejsce. Takie rozstrzygnięcie ucieszyło "grupę pościgową". Thunder wbił 10 goli ŚAF Silesia (z czego pięć - lider strzelców Michał Nowak), WSD rozgromiło 9:0 Emediatora, z kolei Autor Team - w dużo skromniejszych rozmiarach - poradził sobie z Dam Packiem. Wszyscy zwycięzcy zrównali się z Da Grasso. Mamy więc na czele cztery zespoły z identyczną liczbą punktów - 18.

7. kolejka

 • Tajfun - Wspólnie dla Chorzowa 7:0 B. Mączka 3, D. Adamus, K. Czapura, P. Świerk, P. Łojek;
 • Zokart - Koreja.pl 6:3 A. Kaczmarczyk 3, K. Więcek 2, R. Woźniok - K. Glueck, G. Górka, A. Langer;
 • Izba Komornicza - APN Chorzów Stary 1:6 T. Galus - T. Manjura 3, M. Kaczmarczyk 2, O. Dworakowski;
 • Eko-Tor - Contra 2:3 G. Lewandowski 2 - P. Brodocz, P. Smak, A. Zajdel;
 • Dam Pack - Autor Team 1:3 K. Colik - T. Czopnik 2, B. Fic;
 • WSD - Emediator 9:0 A. Mania 4, T. Pogoda 2, D. Dziadek, M. Kapuściński, Ł. Sabalski;
 • ŚAF Silesia FC - Thunder 4:10 A. Miśta 2, T. Nadolski 2 - M. Nowak 5, A. Bryk 2, J. Miera, T. Ptaszek, D. Rybarek;
 • Stokson - UM Świętochłowice 5:3 K. Przerwa 2, D. Rumpel, T. Sadło, A. Wylegała - A. Horbaczewski, G. Lesik, A. Macioł;
 • Da Grasso - AC Hilda 2:5 K. Grędysa, S. Złocki - M. Szewczuk 2, K. Kandziora, B. Książek, A. Zając.

Czołówka tabeli: Thunder 18 pkt., Autor Team 18, Da Grasso 18, WSD 18, AC Hilda 14, Tajfun 13, Stokson 13.

 

11.11.2017| Powrót
Komentarze (0)
Treść:
Podpis:
 
Brak komentarzy