Aktualności

MILIMEX Mistrzem - podsumowanie Siemianowickiej Ligi Halowej

ZAKOŃCZENIE ROZGRYWEK LIGOWYCH SEZON 2015/2016

 

         Jubileuszowy 20-sty sezon SIEMIANOWICKIEJ LIGI HALOWEJ piłkarskich 5-tek przeszedł do historii. Mistrzem I-wszej Ligi został po raz jedenasty zespół MILIMEXU. W decydującym meczu o mistrzostwo pokonał w ostatniej kolejce rozgrywek drużynę braci Grędysów (Krzysztof, Adam, Marcin) HUNGER BUD w stosunku 4:1 (1:0). Te dwa zespoły nadawały ton rozgrywkom od samego początku do końca i zdecydowanie przewyższały poziomem całą stawkę rywali z I-wszoligowej tabeli. Podobnie było w ubiegłym sezonie, kiedy MILIMEX był mistrzem, a HUNGER BUD  wicemistrzem. Serdeczne gratulacje dla menadżera „Gyniola” Eugeniusza Maroka, oraz trenera Krzysztofa Solarza, no i oczywiście dla zawodników. Serdeczne gratulacje należą się także drużynie HUNGER BUDU za wspaniałą postawę i wysoki poziom sportowy. Dzięki temu mieliśmy emocje do ostatniej kolejki rozgrywek. Sukces MILIMEXU jest tym cenniejszy, że został osiągnięty przy małym udziale graczy z ekstraklasy futsalu, gościnnie występujących w MILIMEXIE: Marcin Krzywka (5 meczy), Mirosław Pękala (4 mecze), Łukasz Jagiełło (1 mecz), Michał Włodarek (2 mecze), Michał Dyrda (4 mecze) – I liga ogólnopolska, Aleksander Waszka (2 mecze), Purolczak (1 mecz), Dymitryj Drozd (Ukraina, 1 mecz).

         Tak więc sukces został osiągnięty przez graczy reprezentujących futsal amatorski. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem MILIMEXU był bramkarz Damian Gieracz, ale prawdziwym objawieniem nie tylko MILIMEXU, ale i całej ligi był Mateusz Lubkowicz. Ten chłopak ma dopiero 19 lat! Ale już jest podstawowym graczem mistrza. Rewelacją rozgrywek był także zespół chorzowskiego BLUE BOYS. W ostatniej chwili „wskoczyli” na podium zajmując wysokie trzecie miejsce w tabeli. Trzeba zaznaczyć, że jako jedyny zespół zdołali pokonać drużynę MILIMEXU!


Duże brawa należą się także ekipie Piotra Guzego, GP. ABEX. Ten zespół zajął wysokie czwarte miejsce, tuż za podium i w porównaniu z poprzednim sezonem zanotowali progres zwyżkujący. Trzeba pamiętać, że z tego zespołu odeszło kilku czołowych graczy. GP. ABEX to drugi po BLUE BOYSACH zespół, który urwał punkty MILIMEXOWI, remisując z mistrzem 2:2! Piąta lokata w tabeli drużyny WWT POLSKA to duże rozczarowanie, biorąc pod uwagę fakt, że w ubiegłym sezonie zajęli trzecie miejsce. Przegrali sześć ostatnich kolejek pod rząd! Niesamowite.

W miarę przyzwoicie w rozgrywkach zaprezentował się zespół FKS KRYSŁAW. Wprawdzie szósta lokata nie powala na kolana, ale nie jest powodem do wstydu. Ten zespół potrzebuje stałego solidnego bramkarza. Strata 71 goli daje do myślenia i pobudza do refleksji.

Postawa drużyny ROSOMAKA, to podobnie jak ekipy WWT, duże rozczarowanie. Siódma lokata w tabeli nie zadowala ani sympatyków tego zespołu ani samych piłkarzy.


         Teraz pora ocenić na koniec postawę trzech beniaminków w gronie stawki pierwszoligowców. Najkorzystniej z tego tercetu wypadł zespół AUTOR TEAM, ale mają szczęście, że w tym roku nie rozgrywamy baraży o utrzymanie się w I lidze. Niestety ekipy PREMIUM APPETITE oraz PIASTA nie „zagrzały” długa miejsca w pierwszoligowym gronie. Do zobaczenia za rok może … Te trzy ostatnie drużyny było stać na zrywy i dobry poziom w kilku pojedynczych zaledwie meczach. Np.: AUTOR TEAM – MILIMEX 1:2, czy AUTOR TEAM – HUNGER BUD 2:4, PREMIUM APPETITE – HUNGER BUD 4:6. I to wszystko.

Teraz pora na wyróżnienia i nagrody: królem strzelców I ligi został Andrzej Wronowski (PREMIUM APPETITE) – 21 goli. Najlepszym bramkarzem - Damian Gieracz (MILIMEX). Najlepszym zawodnikiem z pola – Sebastian Klaus (MILIMEX). Prestiżową nagrodę Fair Play zdobyła drużyna ROSOMAKA. Dla wszystkich laureatów gratulacje.


         Teraz pora na ocenę zmagań na drugoligowym froncie. Wszyscy zapewne wiedzą, że w II lidze nie gra się o mistrzostwo, tylko o awans do I ligi, ale umownie można powiedzieć, że mistrzem II ligi został FC GISZOWIEC, wicemistrzem RAFMEX, trzecie miejsce przypadło w udziale TAJFUNOWI itd... Więc wracając do tematu: awans do grona pierwszoligowców zapewniły sobie właśnie drużyny FC GISZOWIEC oraz absolutnego beniaminka RAFMEXU. Drużyna z Giszowca w I lidze już grała w przeszłości. Jest jak bumerang. Awansuje i spada. TAJFUN był w pewnym momencie blisko celu, ale zanotowali stanowczo za dużo remisów, co przyniosło straty punktowo. I to remisy niespodziewane z drużynami teoretycznie słabszymi. Z kolei GRUPA LABOR podobnie jak JOHNSON CONTROLS zanotowały za dużo straty punktów w początkowej fazie rozgrywek. Ale wydaje mi się, że taki układ sił w czołówce II ligi odpowiada możliwościom tych zespołów i faktycznym umiejętnościom. Natomiast ekipy PIT-STOP SERWISU, MTO i AUTONEUM zagrały na miarę swych aktualnych możliwości i były doskonałym uzupełnieniem grupy mistrzowskiej. Ponieważ spadku z II ligi raczej nie przewidujemy, więc grupę spadkową nazywam umownie „grupą pocieszenia”. Drużyny EL NINIO, FC ZAWODZIA, ARSANITU i PGF-u KATOWICE również dostarczały nam dużo emocji i za to im dziękujemy.


         Jeżeli chodzi o nagrody i wyróżnienia: królem strzelców został Bartosz Goncerz (FC GISZOWIEC) – 29 goli. Najlepszym bramkarzem – Łukasz Wideman (TAJFUN). Wprawdzie miał kilku zastępców, ale oni odgrywali role epizodyczne. Natomiast nagrodę Fair Play zdobył zespół gentelmenów – MTO. Nagrody dla najlepszego zawodnika z pola w II lidze nie przyznaje się, ale największą gwiazdą bez wątpienia był Bartłomiej Mączka (TAJFUN). On mógłby grać nawet w MILIMEXIE, ale musiałby się przystosować do ich stylu gry.


         Chciałbym podziękować wszystkim piłkarzom i kibicom I i II ligi za niezapomniane chwile, oraz organizatorowi Panu Henrykowi Mozlerowi za wzorową organizację i włożony wysiłek w prowadzenie ligi.

 

OBSERWATOR


 

01.03.2016| Powrót
Komentarze (4)
Treść:
Podpis:
 

"progres zwyżkujący" GRUUUUBO :))))))

Miodek | 2016-03-08 15:30:36

 

jaki menadżer ? jaki trener ? kim oni są ? liczy się ekipa, bez niej nie ma tytułu

jaki? | 2016-03-03 22:47:56

 

będzie w pewnym sensie "baraż" bo Autor gra z Tajfunami :)

kibic | 2016-03-02 16:27:55

 

Klaus ?

lol | 2016-03-02 14:53:11