Aktualności

Siemianowicka Liga Halowa - IV kolejka

SIEMIANOWICKA LIGA HALOWA

4 KOLEJKA   25.10.2015

 

         Przed dwutygodniową przerwą ze względu na Święto Zmarłych  01.11.2015 (niedziela) zespoły siemianowickiej ligi halowej (I i II liga) rozegrały czwartą kolejkę spotkań. Jeszcze oczywiście za wcześnie na jakieś konkretne oceny poszczególnych drużyn. Na temat szans odnośnie mistrzostwa, medalowych pozycji czy degradacji do II ligi. Tym niemniej  sytuacja w tabeli powoli, aczkolwiek coraz wyraźniej się krystalizuje. Duet MILIMEX  i HINGER BUD zaczynają dominować i „odjeżdżać” stawce rywali. Chociaż MILIMEX dopiero w czwartej kolejce mógł wystawić dwie czwórki do gry i nadal nie prezentuje jeszcze wszystkich swoich możliwości. Zresztą podobnie HUNGER BUD. Tej dwójki liderów dzielnie się trzyma „trzecia siła” I ligi, drużyna WWT POLSKA. To można było przewidzieć. Mistrz MILIMEX  „przetestował” wszystkich trzech beniaminków, AUTORA TEAM, PIASTA i PREMIUM APPETITE. Zdecydowanie najkorzystniej wypadł  AUTOR TEAM. Ten zespół gra naprawdę rewelacyjnie i dojrzał do I ligi i gry na wysokim poziomie. Drużyny ROSOMAKA, FKS KRYSŁAW, GP ABEX i BLUE BOYSÓW prezentują się bardzo nierówno. Mają doskonałe fragmenty w swojej grze i słabsze momenty. Prawdziwa huśtawka nastrojów.

 

Reasumując wydarzenia czterech kolejek, to najbardziej przypadł mi do gustu mecz HUNGER-BUD – GP ABEX 5:4. Tak jak stwierdził czołowy od lat zawodnik naszej ligi „Kepa” Przemysław Witek, takie mecze się na długo pamięta. Ma rację. Kolokwialnie rzecz ujmując GP ABEX przegrał wygrany mecz. 4 min. i 50 sek. do końca meczu prowadzili jeszcze 4:1. Natomiast HUNGER-BUD wygrał przegrany mecz. Młody Langner (Daniel) zagrał lotnego bramkarza. 20 sekund do końca meczu Przemek Witek strzelił zwycięskiego gola i dobił zagubionych i załamanych graczy GP ABEX.

 

Zauważyłem, że wielu kibiców, jak również samych zawodników myli pojęcia. Dramaturgia i adrenalina nie zawsze mają coś wspólnego z poziomem gry. Ale w tym konkretnym spotkaniu było wszystko. Był wysoki poziom, była dramaturgia, wzloty i upadki, ogromna radość jednych i rozpacz drugich. Trzeba sobie uświadomić, że w sporcie, a szczególnie w grach zespołowych takich jak futsal decydują błędy. Stracone lub zdobyte bramki są efektem błędów, rzadziej perfekcyjnych, efektownych akcji, czy goli z gatunku „stadiony świata”. Cały problem polega na tym, że trzeba umieć te błędy wykorzystać. Na pewno takie mecze jak wyżej opisany oraz spotkania GP ABEX – WWT POLSKA 5:4, ROSOMAK – FKS KRYSŁAW SC 2:3, GP ABEX – AUTOR TEAM 3:4, AUTOR TEAM – MILIMEX 1:2, czy ROSOMAK – BLUE BOYS 5:4 z różnych względów utkwią w pamięci kibiców. Natomiast takie spotkania jak WWT POLSKA – PIAST 10:1, czy MILIMEX – PIAST 8:1 były jednostronnymi widowiskami, pozbawionymi emocji.

 

         Jeżeli chodzi o wydarzenia z rozgrywek II ligi to sytuacja jest bardziej skomplikowana, aczkolwiek nie pozbawiona emocji. Przed rozgrywkami stwierdziłem, że ton powinny nadawać i zapewniać dobry poziom takie zespoły jak: GRUPA LABOR, FC GISZOWIEC, JOHNSON CONTROLS (spadkowicze) czy TAJFUN (był pierwszoligowiec). Wprawdzie po czterech kolejkach jeszcze jest za wcześnie na jakieś konkretne wnioski, ale powoli prognozy te trzeba zweryfikować. Gra GRUPY LABOR nie zawsze powala na kolana, ale póki co skrzętnie gromadzą punkty, są liderem i basta. Ich grę cechuje doświadczenie, ogranie i określone umiejętności. Mogą awansować, ale co dalej? Potrzebują wzmocnień. FC GISZOWIEC powoli, powoli odzyskuje równowagę po niezbyt udanym starcie Mają w swojej kadrze bardzo wartościowych klasowych graczy z bramkarzem Wojtkiem Pulchnym na czele. Tylko żeby wszyscy mieli czas i przychodzili na mecze. Jeżeli chodzi o JOHNSON CONTROLS to ten zespół doznał dużych osłabień personalnych i chyba będzie musiał plany awansu na razie odłożyć na ewentualny następny sezon. Podobna sytuacja jest w zespole TAJFUN. Grają bardzo nierówno. Jeżeli chodzi o wyniki tego zespołu, to dużo zależy od dyspozycji ich najlepszego strzelca, gracza i lidera Bartka Mączki. W spotkaniu TAJFUN – FC ZAWODZIE 0:0 Mączka był w słabszej dyspozycji i stąd słaby wynik faworyta tego meczu.

 

Mnie osobiście podoba się gra RAFMEXU. Moim zdaniem grają rewelacyjnie i jak utrzymają ten poziom gry i ten skład do końca rozgrywek, to powinni awansować bez problemu. Tym bardziej, że ten zespół zasilił były gwiazdor GP REX-POLu Mateusz Śliwa. W meczu na szczycie, który stał na pierwszoligowym poziomie z PIT STOP SERWIS  6:4, Śliwa grał rewelacyjnie. Natomiast martwi kontuzja czołowego bramkarza II ligi, Roberta Zapały, który wylądował w szpitalu. A propos zespołu PIT STOP SERWIS – ich gra także mi się bardzo podoba. Mogą jeszcze w rozgrywkach sporo namieszać. Jeszcze do niedawna liczyłem po cichu, że do walki o awans może się włączyć zespół EL NINIO. Oczywiście pod pewnymi warunkami (stabilny skład) i oczekiwane wzmocnienia, ale po ostatnich stratach punktów jestem bardziej wstrzemięźliwy w ich ocenie. Ostatnio Rajkiewicz i Stawski nie grali, Kuba Komander nie dotrwał do końca meczu (kontuzja) i wszystko się rozsypało.

 

Z ogromną przyjemnością oglądam grę zespołu MTO. Przede wszystkim grają bardzo ładny dla oka techniczny futbol. Po prostu skupiają się na grze, grają na miarę swoich możliwości. Szczególnie utkwił mi w pamięci mecz z liderem, GRUPĄ LABOR, minimalnie przegrany 6:7, choć wcale nie musieli tego przegrać. Zabrakło odrobiny koncentracji w końcówce meczu. Ozdobą czwartej kolejki była akcja i gol Krzyśka Rakoczego (stadiony świata).

 

Bardzo przyzwoicie prezentuje się drużyna AUTONEUM. Może jeszcze w tym sezonie nie stać ich na awans, ale to zespół bardzo perspektywiczny. Jeżeli chodzi o grę ekip PGF KATOWICE i FC ZAWODZIE, to po prostu grają na miarę swoich personalnych możliwości. W bezpośredniej konfrontacji tych drużyn padł remis 3:3. Ale w poszczególnych spotkaniach stać te zespoły na dobre wyniki. Natomiast drużyna ARSANITU, to absolutny beniaminek i nowicjusz w II lidze. Ten sezon muszą poświęcić na ogranie i nabieranie drugoligowego doświadczenia. Na razie płacą tzw. „frycowe”, ale warto w ten zespół inwestować. To będzie procentowało.

 

OBSERWATOR

 

26.10.2015| Powrót
Komentarze (4)
Treść:
Podpis:
 

Why does this have to be the ONLY reiblale source? Oh well, gj!

Ireland | 2016-05-31 09:28:28

 

Było po inauguracyjnej kolejce i po 4tej. Powinno być po 8mej ale już lepiej zaczekać i po 9tej podsumować rundę :)

prasa | 2015-11-25 13:42:48

 

Co którą kolejke bedzie opis w tym sezonie

ciekawy | 2015-11-20 22:01:49

 

Gonzo najlepszy !!!! >>1964

GzG | 2015-10-27 10:20:41