Aktualności

Siemianowicka Liga Halowa - I kolejka

SIEMIANOWICKA LIGA HALOWA 5-TEK PIŁKARSKICH

I KOLEJKA    04.10.2015

 

         Tradycyjnie co roku w pierwszą niedzielę października rozpoczyna swoje rozgrywki I i II Liga futsalu środowiskowego w Siemianowicach Śl. Mniej zorientowanym kibicom chciałbym przekazać, że rozpoczęliśmy jubileuszowy dwudziesty już sezon! Pragnę przypomnieć, że twórcą naszej ligi był mgr Bogusław Zgoda w 1996r. Pierwszy sezon graliśmy w Hali Zbornej w Michałkowicach, dzisiejszy kompleks sportowy „Michał”. Wystartowały wówczas bez podziału na ligi 23 zespoły. Obecnie rozgrywki prowadzi z powodzeniem i bardzo sprawnie pan Henryk Mozler (od 2007). W obecnym sezonie I i II liga uległa pewnym „retuszom”. To normalne zjawisko, ponieważ jedne zespoły są zdegradowane do II ligi, inne podążają w przeciwnym kierunku awansując o szczebel wyżej. I tak z I ligą pożegnały się JOHNSON CONTROLS  oraz FC GISZOWIEC. Natomiast z II ligi awans uzyskały ekipy PIASTA  i PREMIUM APPETITE. W I lidze zagra również zespół AUTOR TEAM (trzecie miejsce w II lidze). Który w barażowym dwumeczu okazał się lepszy od GRUPY LABOR (ósme miejsce w I lidze). Zauważyłem, że pomiędzy I a II ligą różnica się powoli zaciera. Służą przykładem z poprzedniego sezonu GISZOWIEC (spadkowicz) - HUNGER BUD (wicemistrz) – 3:3! Albo Puchar Ligi MILIMEX – RAFMEX 2:1! II liga została „odchudzona” z 16-stu do 12-stu drużyn, ale to zwiększy na pewno poziom. Nie ilość, ale jakość będzie się liczyła. Takie zespoły jak JOHNSON CONTROLS, FC GISZOWIEC, GRUPA LABOR, czy TAJFUN to pierwszoligowcy i gwarantują dobry poziom. Jeżeli chodzi o I ligę, to o mistrzostwo powinny walczyć zespoły MILIMEXU  (10 tytułów) oraz HUNGER BUDU. Ale w poszczególnych spotkaniach mogą tracić punkty z teoretycznie słabszymi drużynami. Przykład z ostatniego sezonu: WWT – MILIMEX 5:2!, WWT – HUNGER BUD 4:3!, KRYSŁAW – HUNGER BUD 3:2!, MILIMEX – BLUE BOYS 1:1! Wystarczy?

 

         Jeżeli chodzi o wydarzenia pierwszej kolejki, to jeszcze za wcześnie o jakieś konkretne wnioski. Układ sił się chyba zasadniczo nie zmienił. O tytuł mistrzowski i czołowe lokaty powinny walczyć drużyny MILIMEXU, HUNER BUDU i WWT. Z trzech beniaminków PREMIUM APPETITE, AUTORA TEAMU i PIASTA  bardzo dobrze zaprezentowały się te dwa pierwsze zespoły. Drużyna PIASTA zdecydowanie „oblała” pierwszoligowy egzamin. Byli tylko tłem dla świetnie dysponowanej ekipy WWT POLSKA.  Takie wyniki w I lidze nie powinny się zdarzać.

 

HUNGER BUD – AUTOR TEAM                  4:2

Bardzo dobra postawa beniaminka w konfrontacji z wicemistrzem i kandydatem do tytułu mistrzowskiego. O wyniku zadecydowało doświadczenie, organizacja gry i rzecz jasna większe umiejętności piłkarskie. Drużynie AUTOR TEAMA brakuje pierwszoligowego ogrania i boiskowego cwaniactwa. Grali za bardzo indywidualnie i egoistycznie.

 

WWT POLSKA – PIAST      10:1

Ci, którzy nie widzieli tego meczu, patrząc na wynik będą sobie zadawali pytanie, czy PIAST był taki słaby? Prawda zazwyczaj leży pośrodku. Drużyna PIASTA była rzeczywiście słabiutka w tym meczu. Natomiast ekipa WWT zagrała na bardzo wysokim poziomie. Przede wszystkim bardzo kolektywnie. Posiadali dziewięciu graczy do gry w polu. Aż siedmiu brało udział w zdobyciu 10 goli.

 

PREMIUM APPETITE – ROSOMAK SIEMIANOWICE                3:3

Drużyna ROSOMAKA  od lat należy do czołówki naszej I ligi. Natomiast zespół Łukasza Cybulskiego, to absolutny beniaminek. Ale na boisku nie było widać żadnej różnicy w umiejętnościach. Przy odrobinie szczęścia beniaminek mógł nawet pokusić się o zgarnięcie pełnej puli, czyli trzech punktów.

 

BLUE BOYS – FKS KRYSŁAW        3:2

Spotkały się ze sobą zespoły ze środka tabeli prezentujące solidny pierwszoligowy futbol. Drużyny, które raczej nie zawalczą o medale, ale też nie będą musiały troszczyć się o pierwszoligowy byt. Był to bardzo żywy, prowadzony w szybkim tempie mecz. Pierwsza połowa należała do KRYSŁAWA, który prezentował grę lepiej zorganizowaną. Ale gracze BOYSÓW grając z ogromną determinacją w końcówce „wydarli” zwycięstwo i trzy cenne punkty.

 

MILIMEX – GP REX-POL    3:1

Mecze MILIMEXU z GP REX-POLEM zawsze należały do siemianowickiego El Classico. Zespół REX POLU nie prezentuje już takiej siły jak parę lat temu. Ale charyzmatyczny Piotr Guzy stworzył bardzo ciekawy zespół. Drużyna MILIMEXU wygrała zasłużenie, mając przez cały mecz lekką przewagę, ale nie był to spacerek, pomimo że mieli w swych szeregach reprezentanta Polski na Mistrzostwa Europy w piłce 6-osobowej – Marcina Grzywę.

 

Wydarzenia II-ligowe

         Zwróciłem uwagę na wstępie mojego komentarza na fakt, że II liga jest w obecnym sezonie nieco „odchudzona”, ale w ten sposób powinien podnieść się poziom rozgrywek na tym szczeblu. Po obejrzeniu pierwszej kolejki moje prognozy uległy małej weryfikacji. Fakt, że w II lidze występuje aktualnie aż czterech I-wszoligowców, mianowicie TAJFUN, JOHNSON CONTROLS, GRUPA LABOR, FC GISZOWIEC. Ale powiem szczerze, że poziom większości spotkań trochę mnie rozczarował i to właśnie z udziałem takich znanych firm jak GRUPA LABOR czy FC GISZOWIEC. Zasłużony zespół z GISZOWCA nie posiadał ani jednego gracza do zmiany, dlatego po zmianie stron zupełnie opadł z sił i pozwolił się „rozjechać” drużynie PIT-STOP SERWIS (byłe CALYPSO). Na najwyższym poziomie natomiast stało spotkanie pomiędzy TAJFUNEM  a RAFMEXEM – 2:1. Absolutny beniaminek ARSANIT zapłacił „frycowe” w meczu z dobrze prezentującym się EL NINIO  1:6. Doświadczony Jakub Komander okazał się sporym wzmocnieniem. Jakby tak dołączyli jeszcze bracia Rożkowie czy Rajkiewicz, to EL NINIO ma spore szanse na awans do I ligi. JOHNSON CONTROLS  zagrał bez bramkarza. Tą rolę z powodzeniem pełnił wszechstronny Krzysiu Wawrzinek. Ale JOHNSON grał bardzo nierówno. Mieli doskonałe i słabsze momenty. AUTONEUM PGF, MTO i FC ZAWODZIE zaprezentowały się na razie przeciętnie. Najwięcej emocji i dramaturgii (nie mylić z poziomem) było w meczu MTO – GRUPA LABOR 6:7. Prawdziwa huśtawka nastrojów. MTO wyrównującą bramkę strzeliło 24 sek. przed końcem meczu. A straciło cenny punkt 15 sek. do końca! Niesamowite.

OBSERWATOR

 

07.10.2015| Powrót
Komentarze (23)
Treść:
Podpis:
 

dallas, Who are them' and you people?'How old do you think I am and how old do you think John Stewart' is? And don't you think if you are going to let somneoe do your thinking for you, that you should probably be able to spell that person's name correctly?I don't know what point you were trying to make, be it FB (you seem incapable there) or some tangential BS. But I sure do know pseudo intellectualism when I smell it. But at least it is a start. Here's to hoping that in two and a half more years you will be capable of critical thinking for yourself.As far as anonymity goes, let me remind you that I was more than willing to say Hello to you at the CC victory over olsm. But you chose to keep to yourself that you were going to the game. I will stand up to my words so you were saying????Now again with regard to that stupid Chaingate thing, I wasn't there, have little opinion, and did not attend the CHSL meeting. My knowledge is far more personal. And it shows that it eats you to this day. Else why bring it up? You don't have to do so for me .it's water over the dam. Or more aptly muck dredged from the lake.Tell your parents that I don't hate them. In fact I am going to make it a point to remember them in my prayers.

Dilkhaz | 2015-12-09 07:23:37

 

Prepfan,I don't doubt what you heard at the game last week, but it appears that the OLSM perosn you heard it from probably wasn't fully familiar with the situation. You say he should have been. That leads me to one scenario the only scenario that I can think of that might make this paperwork story plausible. If there is some question as to the valid OLSM enrollment, i.e., there is some dispute over ten students (I'm just picking a number out of the air, but whatever the number is, it would move OLSM back to Class B) and OLSM planned to submit an amendment to the enrollment number already submitted that would drop them back, thus allowing them to play up again, thus putting them at the mid-point of Class A, thus likely putting them in Division 2, although I have to check the mid-point. It's conceivable that the mid-point could put them in Division I. If that's the scenario that played out, then the dallas story and that of your OLSM source could be true. I'm giving them a huge benefit of the doubt however, since you would think they would know the enrollment as it was originally submitted. There is a possible explanation for this changing enrollment. I did hear from knowledgable sources that OLSM lost a good number of students over the summer to other schools. I don't know when the enrollment was determined for this sports season, but if it was before the summer, it's possible the lost students may have dropped OLSM back into Class B. Maybe this mystery late paperwork was a petition to change the enrollment number to more accurately reflect OLSM's 2007 enrollment.Ironically, if true, it may get them back to Class B, with a play-up to A, and by rule placed at the mid-point of the class, which gets them back to Division 2, but then prospective students and parents need to ask why have all those students transferred all of a sudden and why has OLSM's enrollment increase of the last couple years suddenly reversed. I have my theories, but they're just theories, so I won't go into that at this time.Finally, if the current enrollment is accurate as originally submitted and published, there is NO provision to petition up in Division. There are no divisions until the playoff field is determined. Since there are no pre-determined division, you can't move up. And, since you are already in the largest Class, you can't move-up there either.Capiche?

Milan | 2015-11-27 15:34:47

 

BG,As much as I hate to agree with dallascarter, I do think OLSM will win Div.3. Of cosure, dallas would say that regardless of how good OLSM was and how good or bad the Div. 3 was. He really doesn't know that much about h.s. football. I wonder if he's even seen OLSM this year, let alone the other contenders in Div. 3. Also, I was picking them to win Div. 3 while dallas was still saying that GP had moved up to Division 2 because the state told him he could do that, or some crap to that effect. It was one of those delusional moments for dallas and very telling about his lack of knowledge about h.s. football.I don't think it's as much of a lock as I thought before the Prep Bowl. If they play like they did in that game, they won't make it to Ford Field. I think they get by St. Clair fairly easily. Melvindale (or Airport) will be toughter. They won't have the comfort of Milewski Field and Melvindale has similar talent. Actually, OLSM's toughest game will come in the Semi-Finals against Chelsea, not DeWitt. If the game were to be played this week, I would be picking Chelsea. DeWitt, IMO, is the most overrated team in the playoffs. I can't believe how high one of the papers had them (Freep, I think, somewhere around #5). When I did my analysis of strength of schedule for the playoff teams, DeWitt had one of the lowest. They play nobody and blow-out everybody. Their 10-0 record means nothing. It's ironic how the OLSM slappies, mainly dallas, kept insisting that the Eaglets would be opting up to Div. 2. If the numbers fall just right, it's possible they will make it back to #2, but it won't be because they opt up. The reason they will win Div. 3 is that they are more like a Div. 2 team. With the talent they bring in, their football strength is comparable to a much larger school. In that sense, they're a little like DePorres. Football talent + strength of schedule + low enrollment = state championship in a lower division. Of cosure, DePorres was Div. 7 or 8. OLSM is Div. 3. When you think of it, all the talk about OLSM's past state championships are the result of their success in lower Divisions. Have they ever had a championship in Division 2 or Class A? I don't think so. They have always been in the lower divisions or classes, under the old playoff system. Well, now they're back in the lower class where they belong (no pun intended)and success should follow.

Rawda | 2015-11-27 12:53:36

 

Bron Boże nie dawajcie Zenkowi pilki, bo sobie krzywdę zrobi.

xyz | 2015-10-24 07:56:22

 

jeżeli chodzi o 1 kolejke to w dokumentach meczowych miedzy milimexem a gp wszystko było i jest ok i dzolo nie miał się do czego doczepić, bo na pewno wszystko sprawdzil.. tylko ludzie obslugujacy strone internetowa nie dopisali do skaldu 1 zawodnika, ale to się zdaza i będzie zdazalo, ale niestety nie ma to wpływu na wyniki meczow, jakby niektórzy chcieli.. także wszystko jest fair-play. przesylam sportowe pozdrowienia dla prawdziwych sportowcow

organizator | 2015-10-23 22:46:09

 

Zenek zapraszamy na tą ligę amatorów troszkę się podszkolisz

Obserwator | 2015-10-23 19:14:14

 

liga amatorów i opisy ...,

zenek | 2015-10-23 10:45:43

 

Co sezon ta sama gadka... Nikt chlopu za to nie placi to nie oczekujcie ze bedzie regularnie opisywal zmagania przecietniakow.

Romper | 2015-10-22 18:53:15

 

Polejcie temu co opisuje to bedziecie miec opisy

Sklep Kubik | 2015-10-22 10:40:49

 

3 kolejka minęła a my znów nie mamy opisów! brak slow

Obserwator | 2015-10-21 23:05:56

 

Powinien być walkower na korzyść Dzola... Bo bramkarz który wbiega na boisko nie był zapisany na liste zawodnikow powinni z tym zrobić porzadek a nie ze takie jaja już sa .......

Widz | 2015-10-19 11:16:35

 

To moze jakis walkower ? xD

balkon | 2015-10-16 13:20:57

 

Pierwsza kolejka i już gral zawodnik nie wpisany na liste zawodnikow a chodzi o druzyne Milimex.... Dziwie się ze Dzolo nie sprawdzil tego....

Widz | 2015-10-16 11:53:13

 

już drugi mu nie wyloz :D

trolo | 2015-10-12 01:29:55

 

właśnie też tak myślę , chopowi jedyn szpil nie wyloz a tu odrazu komedia na forum

Adam | 2015-10-10 18:13:23

 

Adam bo nie mają co robić. W necie cwaniaki, a w życiu nieudacznicy. Często tak bywa.

xyz | 2015-10-10 12:27:30

 

powiedzcie mi jedno : czemu tak z niego szydzicie tukej ? ;p

Adam | 2015-10-10 12:14:16

 

powiedzcie mi jedno : czemu tak z niego szydzicie tukej ? ;p

Adam | 2015-10-10 12:14:14

 

Do Dariusza IDZIAKA. Darek, chciałbym wysłać Ci powołanie, ale Piast nie ma adresu klubu. Napisz mi czy powołanie do Ciebie mam przesłać na adres waszego sponsora czy na halę w Pszczelniku. Widzę Cię jako spore wzmocnienie naszej kadry.

Trener Andrzej Bianga | 2015-10-10 09:25:59

 

Z ostatniej chwili ! Darek Idziak na liście osób nominowanych do złotej piłki.

złota piłka | 2015-10-09 17:52:33

 

fifa 2017 na okładce DARIUSZ IDZIAK i Messi

fifa 2017 | 2015-10-09 14:13:29

 

Zawodnik miesiąca DARIUSZ IDZIAK minimalnie wyprzedził RL9

fifa | 2015-10-09 14:12:57

 

MVP pierwszej kolejki: DARIUSZ IDZIAK - 87% głosów

Siemianowice na sportowo | 2015-10-08 12:04:53