Aktualności

Zmiany w przepisach gry w futsal.

FIFA od tego sezonu wprowadziła dwie ważne zmiany w przepisach gry. Radzimy wszystkim uczestnikom o sprawdzenie u organizatora rozgrywek czy zmiany weszły również w życie w Waszych rozgrywkach. Z punktu widzenia rozgrywek futsalu - powinny.

Pierwsza zmiana dotyczy zakończenia pierwszej lub drugiej połowy meczu. Końca nie oznacza już syrena jak to było dotychczas, ale dokładnie gdy piłka zakończy swój lot przez jakikolwiek kontakt lub po prostu wyjdzie za linie. Oznacza to, że można będzie strzelić gola w ostatniej sekundzie podobnie jak to ma często miejsce ze zdobywaniem punktów w koszykówce.

Druga zmiana niekorzystnie wpłynie na grę z "wycofanym bramkarzem". Teraz po wznowieniu gry nie wystarczy przejść połowy aby zagrać do bramkarza. Można do niego zagrać dopiero po kontakcie piłki z przeciwnikiem, lub gdy bramkarz znajduje się na połowie przeciwnika (tam bramkarz może grać zagrywać dowolną ilość razy).

W naszym dziale "Przepisy" znajdują się przepisy gry jeszcze niezaktualizowane o te zmiany. Pozostałe przepisy się nie zmieniły.

21.09.2010| Powrót
Komentarze (0)
Treść:
Podpis:
 
Brak komentarzy