Aktualności

Siemianowicka Liga Halowa - relacja z 17 i 18 kolejki oraz podsumowanie sezonu.

 

SIEMIANOWICKA LIGA HALOWA
17,18 kolejka (zakończenie)
 
      Wszystko co dobre szybko się kończy, niestety. Dziewiętnasty sezon Siemianowickiej Ligi Halowej, piłkarskich 5-tek Anno Domini 2014/15 się zakończył. Oczywiście jeżeli chodzi o rozgrywki I i II ligi. Zgodnie z oczekiwaniem tytuł I ligi wywalczył zespół „Gyniola” Eugeniusza Maroka, MILIMEX. Jest to już dziesiąty tytuł w historii tej drużyny. MILIMEX miał imponującą serię sześciu zwycięstw pod rząd w końcówce ligi. A cztery ostatnie spotkania, używając języka tenisowego „na sucho”, czyli do zera. W ogóle MILIMEX wygrał siedem razy do zera w całych rozgrywkach. Więc tytuł dostał się w godne ręce. Drugie miejsce również zgodnie z oczekiwaniem przypadł w udziale ekipie HUNGER BUDU. Natomiast „Hagi” Sebastian Bartoszek poprowadził drużynę WWT POLSKA do zdobycia wysokiego, trzeciego miejsca, brawo! Czwarte miejsce ROSOMAKA, nielubiane przez sportowców to też niezły wynik. Ogromnym zaskoczeniem jest natomiast wysoka lokata beniaminka, drużyny FKS KRYSŁAW S.C. Grali bardzo widowiskowy, ofensywny futsal. Strzelili 63 gole. Najwięcej po HUNGER BUDZIE i MILIMEXIE. Ale jednocześnie dużo stracili, bo aż 73 bramki, więc mają nad czym popracować. Największym rozczarowaniem jest dopiero 6 lokata czołowego zespołu ostatnich lat, GP. REX-POLU. Ale zespół jest w przebudowie. Chorzowski Blue Boys w ostatniej chwili uniknął baraży, skazując na to GRUPĘ LABOR, którą pokonał w decydującym meczu- 5:3. Smutny los dotknął beniaminków, FC GISZOWCA i JOHNSONA CONTROLSA. Serdecznie współczuję i życzę powrotu na rok do I ligi.
A teraz przejdźmy do nagród:
         Tytuł „króla strzelców” wystrzelał sobie Aleksander Kolmas (HUNGER BUD)- 23 gole. Najlepszym bramkarzem ligi uznany został Damian Gieracz ( MILIMEX). Jego najgroźniejszym i jedynym rywalem był Damian Zając (ROSOMAK). Natomiast najlepszym zawodnikiem I ligi grającym w polu został uznany Daniel Langner (HUNGER BUD). Jego najgroźniejszymi kontrkandydatami byli: Michał Włodarek i Sebastian Klaus (MILIMEX) oraz Sebastian Bartoszek (WWT POLSKA). Więc drużyna gwiazd „ALL STARS” wygląda następująco: Gieracz (Zając) – D.Langner, Włodarek, S.Klaus, Bartoszek. Natomiast z okazji jubileuszowego dziesiątego tytułu mistrzowskiego wywalczonego przez MILIMEX manager tego zespołu Eugeniusz Marok ufundował specjalną nagrodę dla Sebastiana Klausa najbardziej wszechstronnego zawodnika. „Seba” Klaus występuje w MILIMEXIE od ośmiu lat i w tym okresie miał ogromny wkład w zdobycie sześciu tytułów mistrzowskich. Bardzo ceniony i prestiżowy puchar FAIR PLAY przypadł w udziale drużynie HUNGER BUDU.
 
Wyniki ostatniej kolejki:
 
ROSOMAK – WWT POLSKA                       2-2
Wynik tego spotkania nie miał już żadnego wpływu na układ w tabeli. A pomimo tego spotkanie było zacięte i stało na wysokim pierwszoligowym poziomie. Godnym trzeciej i czwartej drużyny. Ozdobą był gol zdobyty przez „HAGIEGO” Sebastiana Bartoszka gwiazdora WWT POLSKA. Po prostu stadiony świata.
 
BLUE BOYS – GRUPA LABOR        5-3
Wynik tego spotkania był sprawą priorytetową i miał ogromne znaczenie dla obu zespołów w kontekście miejsca w tabeli. LABOROWCÓW urządzał nawet remis, żeby uniknąć baraży. Ale tak się nie stało. Po niezwykle zaciętym i dramatycznym spotkaniu zwyciężyli chorzowianie i zapewnili sobie bezpieczne siódme miejsce.
 
GP REX POL – MILIMEX     0-5
Do przerwy mecz był w miarę wyrównany i minimalne prowadzenie mistrza 1-0. Ale po zmianie stron MILIMEX pokazał wszystkie swoje walory i zapewnił sobie efektowne wysokie zwycięstwo. Mateusz Blady strzelił trzy gole i został najlepszym strzelcem MILIMEXU (20 goli). Czwarte z rzędu zwycięstwo mistrza do zera a siódme w całych rozgrywkach!
 
HUNGER BUD – JOHNSON CONTROLS               9-3
Do przerwy wynik był 3-3 i nadzieja beniaminka na korzystny wynik z wicemistrzem. Ale po zmianie stron podrażniony w swych ambicjach HUNGER BUD „rozjechał” JOHNSONA aplikując mu sześć goli. Aleksander Kalmas strzelił 5 goli zapewniając sobie tytuł króla strzelców.
 
FKS KRYSŁAW – FC GISZOWIEC 4-2
Beniaminek pogrążył beniaminka. Taki jest sport. Bardzo mi szkoda ambitnego zespołu FC GISZOWIEC z powodu degradacji. Ale FC KRYSŁAW wygrał zasłużenie i potwierdził że wysokie piąte miejsce w tabeli mu się słusznie należy.
 
Zakończenie drugoligowych zmagań:
         Już długo nie było tak pasjonującego finiszu o ile sięgam pamięcią w walce o awans do I ligi. Scenariusz rozgrywek na zakończenie był taki, że decydowały ostatnie dwa mecze pomiędzy czterema zespołami bezpośrednio zainteresowanymi awansem, ewentualnie grą w meczu barażowym z ósmym zespołem I ligi, czyli drużynami PIASTA, AUTOR TEAMU, TIKI TAKA, PREMIUM APPETITE. PREMIUM APPETITE pokonał osłabiony zespół AUTOR TEAM 3-0 wykorzystując swoje ogromne doświadczenie i ogranie i awansował z drugiego miejsca do I ligi. Główny faworyt do awansu zespół PIASTA po niesłychanie dramatycznym meczy pokonał TIKI-TAKĘ 6:5, chociaż przegrywał już 0:3. To był horror. Gratuluję awansu do I ligi. „Czarny koń” rozgrywek AUTOR TEAM zagra w barażach z drużyną GRUPA LABOR. Zespół Kotłomontażu wygrał grupę słabszą dzięki dobrej grze w końcówce II ligowych zmagań. Bardzo dobrze na zakończenie rozgrywek zaprezentował się zespół PGF KATOWICE. Zdobyli 13 pkt co zagwarantowało im bezpieczne miejsce w tabeli i nadzieję na lepsza przyszłość. Ogromne rozczarowanie ze strony TAJFUNU, który w ostatnim meczu został rozgromiony przez rewelację, niegrający RAFMEX- 1:8!! Dla zespołu EL-NINO i AUTONEUM zakwalifikowanie się do grupy mistrzowskiej to już duży sukces. Wspominamy Kotłomontaż oraz FC ZAWODZIE, CALYPSO zdecydowanie przewyższyły pozostałe zespoły w swojej grupie, czyli FC CHUPACABRA, KARABACH, SILESIA STARS i PRAWDA OSTATECZNA, które grały na miarę swoich możliwości. Zgodnie z regulaminem, najlepszym bramkarzem został Dawid Burczyk (TIKI TAKA). Królem strzelców został natomiast Adrian Klama (PIAST) 32 gole. Najczyściej grającym zespołem, który wywalczył puchar FAIR PLAY było FC ZAWODZIE.
-OBSERWATOR-
 
 

 

01.03.2015| Powrót
Komentarze (4)
Treść:
Podpis:
 

This video had me hooked as soon as I heard the bird. Had to buy a copy and can't wait for it to arvire.We've all got to do more to save the fabulous wildlife our planet has.Feels like another bike trip is coming on . . . . .

Marianne | 2015-11-27 12:54:27

 

premium appetite i piast zdecydowanie najlepsi w II lidze

p p | 2015-03-23 13:55:57

 

Duży postęp Autor Team, lepsza gra niż wyniki Prawda, PGF lepszy niz rok temu o 3 pozycje, Świetna gra Piasta, Premium, solidna Rafmexu - tyle w temacie.

skuchravy | 2015-03-12 18:37:52

 

No to napisze tak,nie wiem kto decydował o wyborze najlepszego zawodnika,ale z osób że tak napisze wyszczególnionych wybrano najsłabsze ogniwo,bo w porównaniu do tego co wyczyniali na parkiecie Seba HAGI Bartoszek,czy Michał WŁODI Włodarek,czy choćby nawet doceniony przez Gieńka Maroka Seba Klaus to Daniel Langner miał daleko... i to tak delikatnie mówiąc.No,ale gratulacje dla Wszystkich bez wyjątku i powodzenia w pucharze.

GRATY! | 2015-03-01 11:20:31