Aktualności

Siemianowicka Liga Halowa - relacja z 12 i 13 kolejki

 

SIEMIANOWICKA LIGA HALOWA 5-tek 
12 i 13 kolejka 18.01.2015
 
            Po trzytygodniowej przerwie świąteczno-noworocznej zespoły I i II ligi SIEMIANOWICKIEJ LIGI HALOWEJ rozegrały 12 kolejkę. Tradycyjnie już po tak długim rozstaniu z piłką forma większości zespołów jest zagadką. Przypominam, że liderem był MILIMEX, wyprzedzając o jeden punkt drużynę HUNGER BUDU. Te dwa zespoły od początku sezonu toczą pasjonującą walkę o mistrzostwo. MILIMEX o dziesiąty tytuł w swojej historii, natomiast HUNGER BUD, który w zeszłym sezonie powrócił po kilku latach nieobecności o swój drugi tytuł mistrzowski. Poprzednio byli mistrzem w 2007 roku. Ale w 12stej kolejce HUNGER BUD odzyskał fotel lidera pokonując GRUPĘ LABOR 10:5. Natomiast MILIMEX pozbawiony swych asów z ligi ogólnopolskiej tylko zremisował z BLUE BOYS 1:1 pomimo olbrzymiej przewagi przez niemal całe spotkanie. W pozostałych spotkaniach ROSOMAK pokonał rewelacyjnego beniaminka FKS KRYSŁAW 5:2. WWT rozgromił innego beniaminka FC GISZOWIEC 6:0. Natomiast grający coraz lepiej GP REXPOL wygrał po zaciętym meczu z JOHNSONEM CONTROLS. ROSOMAK i WWT POLSKA kontynuując swoją wspaniałą serię zwycięstw utworzyły tak zwaną „wielką czwórkę” z HUNGEREM i MILIMEXEM, z której powinni wyłonić się medaliści tegorocznych rozgrywek. Ale tak było po 12stej kolejce. Bowiem 13sta kolejka nieco zmieniła te proporcje.
         Jeżeli chodzi o zmagania drugoligowców to mieliśmy szlagierowy mecz na szczycie TIKI-TAKA – TAJFUN 1:1. Ten mecz powinien być szlagierem ze względu na miejsca w tabeli tych drużyn i pierwszoligowe aspiracje. Ale poziom tego meczu nieco rozczarował i wynik remisowy chyba nikogo nie satysfakcjonuje. Najlepszymi na boisku byli bramkarze Łukasz Wideman (TAJFUN) i Dawid Burczyk (TIKI-TAKA). Zresztą uważam, że Dawid Burczyk ma największy wkład w sukcesy TIKI TAKI. Następny kandydat do awansu PREMIUM APPETITE ostatnio traci punkty wykazując niewiarygodny wprost brak skuteczności. Kapitalnie w ostatnich kolejkach przed fazą zasadniczą spisują się zespoły RAFMEXU, AUTOR TEAMu i EL NINIO.
 
Wyniki 13-stej kolejki I ligi:
 
FC GISZOWIEC – GRUPA LABOR                       4:9
Sympatyczny zespół GISZOWCA wydaje się być pogodzony z degradacją do II ligi. Poza tym mają kłopoty ze składem. Natomiast GRUPA LABOR po serii bardzo dotkliwych porażek wreszcie odniosła zwycięstwo. Zwycięstwo bardzo potrzebne i cenne w kontekście oddalenia widma degradacji. Ale nadal grożą im mecze barażowe o utrzymanie się. Kapitalną dyspozycję strzelecką utrzymuje Sebastian Pająk. W dwóch ostatnich meczach strzelił 7 goli. Gdyby tak dało się go sklonować…
 
ROSOMAK – HUNGER        BUD                2:5
Było to spotkanie lidera z trzecim zespołem I ligi, które dostarczyło ogromnych emocji. Szkoda, że nie tylko sportowych. Stawka meczu spowodowała ze niektórym graczom puszczały nerwy. Wynik jest trochę mylący. ROSOMAK w ostatnich minutach przy stanie 2:3 szansę na remis. Jednak HUNGER BUD wykazał ogromną odporność psychiczną i dojrzałość piłkarską. Najlepsi na boisku byli Daniel Langner (HUNGER), który strzelił 4 gole! Oraz Dawid Jaskóła (ROSOMAK).
 
WWT POLSKA – BLUE BOYS                   0:2
Skończyła się wspaniała seria WWT POLSKA. Natomiast BLUE BOYS uskrzydlony remisem tydzień temu z MILIMEXEM znów rozegrało bardzo dobry mecz. Chociaż spotkanie było bardzo wyrównane i trzymało w napięciu do ostatnich sekund. WWT POLSKA nie zasłużyło na porażkę. Ale w piłce nożnej liczą się gole. Poza tym trzeba umieć pokonać „Królika” Michała Potempę.
 
GP REX-POL – FKS KRYSŁAW                5:4  
Bardzo trudny mecz dla obydwu zespołów i bardzo ważny. Zresztą w I lidze nie ma już nieważnych spotkań. Każdy o coś gra. REX POL grał „wykartkowany” oraz bez swojego stałego bramkarza Marka Kompały. Ale jego zastępca Grzesiu Bohn grał bardzo ofiarnie i nie zawiódł. Zwycięstwo urodziło się „w bólach” z bardzo trudnym rywalem jakim bez wątpienia jest FKS KRYSŁAW, który gra bez kompleksów i na dobre zadomowił się w I lidze.
 
MILIMEX - JOHNSON CONTROLS SIEMIANOWICE      5:1
Było to spotkanie kandydata na mistrza z prawie zdegradowanym już do II ligi JOHNSONEM CONTROLS. Ale dla MILIMEXU nie był to „spacerek”. Faworyt musiał się sporo natrudzić żeby ten ważny mecz wygrać. Wystarczy powiedzieć, ze najlepszym graczem na boisku był najlepszy bramkarz w tej chwili w lidze, Damian Gieracz...
 
         Jeżeli chodzi o wydarzenia II-ligowe to mieliśmy dwa „hiciory”. Grali liderzy z wiceliderami tabel w dwóch grupach. Te wyniki mogą mieć kolosalne znaczenie w drugiej fazie rozgrywek. Naszpikowany gwiazdami PIAST (Kamil Rudzik, Daniel Wojtyna, Łukasz Orliński) po pasjonującym meczu uległ fantastycznie grającemu RAFMEXOWI 3:4. Było to spotkanie na I-ligowym poziomie. W grupie drugiej TIKI TAKA ograło PREMIUM APPETITE 3:1. A losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej minucie. Drużyna PREMIUM po raz kolejny wykazała katastrofalną wręcz skuteczność. Powinni to spotkanie wygrać. Świetny mecz rozegrało po raz kolejny EL NINIO, które w dobrym stylu pokonało KOTŁOMONTAŻ 5:1. Ten sukces przybliża ich do grupy mistrzowskiej. AUTOR TEAM także zagra w grupie mistrzowskiej. Wygrali w dobrym stylu z FC ZAWODZIE 3:1. Kolejny kandydat do awansu TAJFUN nie bez kłopotów pokonał PGF KATOWICE 2:1, ale swą grą nie powalił na kolana. PRAWDA OSTATECZNA uległa SILESI STARS 3:8, ale gra na 100% swoich możliwości i umiejętności. Bardzo ważne i cenne zwycięstwo odnotowały zespoły CALYPSO z KARABACH 5:4. Oba mecze były bardzo zacięte i dramatyczne. Zwycięskie drużyny oddaliły od siebie widmo spadku z II ligi.
Do zobaczenia w niedzielę 25.01.2015r.
Zapraszam!             
OBSERWATOR
 

 

21.01.2015| Powrót
Komentarze (9)
Treść:
Podpis:
 

Interesting! I wonder what scpld-deaeneence fractures would exhibit in the craton versus more active tectonic regions. Also, I would be interested in looking at the pattern of surface infiltration capabilities (with/without anthropogenic impervious sfcs).

Jessalyn | 2017-03-17 07:27:10

 

OBSERWATOR. kiedy jakies nowe newsy?

kibic | 2015-02-10 15:30:01

 

A no tak, skoro stronę mam w gratisie, to mogą się dziać na niej jaja - o tym nie wiedziałem. Jak już się coś robi kolego oskarze, to się to robi porządnie albo w ogóle, bez względu na to czy jest darmo czy nie.

frodo | 2015-01-31 13:33:31

 

Stronę masz w gratisie, jak chcesz kompleksowe usługi chamie to po pierwsze miej jaja się ujawnić a po drugie dopłać do wpisowego 150zł za stronę.

oskar_cardozo | 2015-01-31 12:18:49

 

Widać że organizator nie potrafi liczyć punktów między 4 drużynami

umiesz liczyc licz na siebie | 2015-01-29 13:34:59

 

no jakby nie patrzeć to chop powołany do reprezentacji i grający w ekstraklasie polskiego futsalu to w siemianowickim amatorskim drugoligowym bajorku gwiazda

prawda | 2015-01-23 10:55:52

 

"Naszpikowany gwiazdami piast" :D hehe fajne gwiazdy :D

gwiazdy to są w lidze mistrzów | 2015-01-23 10:34:23

 

dooobre spiiiiilberg

fan | 2015-01-22 16:19:48

 

Szkoda, że organizator nie robi skrótów wideo z meczów. Mógłby wykorzystać monitoring zamontowany na hali.

Spilberg | 2015-01-22 13:28:33