15 sekund od sensacji

Niewiele brakowało, a jeden z beniaminków urwałby punkt mistrzowi. Furorę robi druga z nowych drużyn w I lidze. Asap Express po dwóch wygranych jest wiceliderem.

I LIGA: Niedzielna - druga - seria spotkań rozpoczęła się od niespodzianki. Wicemistrz i zdobywca Pucharu ChLF Budoserwis do przerwy kompletnie nie potrafił znaleźć sposobu na mBank. Po 20 minutach przegrywał 0:3! Później wprawdzie ruszył w pościg, ale ostatecznie uległ "Bankowcom" 4:5. Nie pomogły dwie bramki pozyskanego przed tym sezonem Pawła Lesika, mającego za sobą występy w Cleareksie (a w ChLF znanego z gry w zespole Żaluzje Taniej).
W następnym spotkaniu tendencja została podtrzymana - faworyt znowu poległ. Silesia - choć słynie z tego, że rzadko "wypuszcza" korzystny wynik - przy stanie 1:0 dała się dwukrotnie zaskoczyć zawodnikom drużyny Asap Express. W ten sposób beniaminek ma na koncie sześć punktów i jest wiceliderem.
Niespełna godzinę później zanosiło się na kolejny zaskakujący rezultat. Oto bowiem Marex (w którym nadal występuje Tomasz Golly, od tego sezonu piłkarz Cleareksu) w przedostatniej minucie stracił bramkę na 2:2 w starciu z drugą z nowych drużyn I ligi - Nochybaty. Ale - co ważne - nie stracił głowy. Mistrz ChLF zaryzykował grę w przewadze. Bramkarz Łukasz Ambroży przeszedł na połowę rywala, a po perfekcyjnie rozegranym schemacie Grzegorz Gawron trafił na 3:2. Nochybaty było o 15 sekund od sprawienia sensacji...
Liderem I ligi pozostał Klimzowiec, który także ma w swoich szeregach zawodnika z Ekstraklasy. Popularny "Śląski", czyli Tomasz Rabczak, strzelił jedną z bramek Bryce (w której zresztą grał przed dwoma sezonami).
W tej sytuacji pasjonująco zapowiada się spotkanie 3. kolejki pomiędzy Klimzowcem i Asapem. Prowadzącej dwójce depcze po piętach - oprócz Mareksu - Inprex. Trzeci zespół minionego sezonu po dobrym i zaciętym spotkaniu okazał się minimalnie lepszy od WSB.
W ostatnim meczu Polstar BHP udowodnił, że wysoka porażka na inaugurację - 2:8 z Klimzowcem - była wypadkiem przy pracy. Tym razem to on strzelił 8 bramek, a stracił tylko 2 - z Mateco.

Mateco - Polstar BHP 2:8
K. Grzybek, T. Lubojański - G. Miliczek 3, D. Dziadek 2, R. Jabłoński, Ł. Sabalski, K. Woronko;
Klimzowiec - Bryka 5:2
A. Bidelski 2, R. Grzesik, D. Pluta, T. Rabczak - D. Lazar, P. Wąsik;

Czołówka tabeli: Klimzowiec 6 pkt., Asap Express 6, Marex 4, Inprex 4.

II LIGA: Piłkarze Biadacza przez lata byli jedną z sił w ChLF. Ostatnio jednak w zespole doszło do poważnej rekonstrukcji kadry. Dawne "Rureksy" nie uchroniły się przed spadkiem z I ligi, a na jej zapleczu na razie nie zdobyły ani jednego punktu. Zespół wzmocnił Dorian Grudzień (niegdyś Tornado i WSB), strzelił jedną z bramek, ale Biadacz uległ Wspólnie dla Chorzowa 3:4.
Najbardziej efektowną wygraną zanotował Alpol Gemini. Po 8:0 z drużyną Acel Hvac zasiadł w fotelu lidera, a jego zawodnik Robert Kuza z 6 bramkami otwiera klasyfikację strzelców. Komplet punktów po dwóch kolejkach ma także wspomniane Wspólnie oraz spadkowicz Feniks. Ten ostatni wbił cztery bramki zespołowi ZPM Kuś, który co roku zaliczany jest do faworytów II ligi, ale nigdy nie było mu dane awansować do elity.
Interesująco zapowiadał się pojedynek Milanos.pl - Koreja.pl. Denis Bella przeszedł do "Milanosów" właśnie z zespołu rywali, którego był najlepszym strzelcem. I dał się byłym kolegom we znaki, dwukrotnie umieszczając piłkę w ich bramce.

2. kolejka
Alpol Gemini - Acel Hvac 8:0

R. Kuza 3, A. Ociepka 2, R. Pleszak 2, D. Gaszi;
Contra - Dam Pack 5:2
M. Hadzik 2, Ł. Molo 2, A. Kutschereiter - K. Colik, S. Stanusz;
Ekspert - Stokson 5:2
W. Kopyciok, S. Mańka, Ł. Osiński, K. Szproch, Ł. Szproch - M. Kierysz, A. Wylegała;
Biadacz - Wspólnie dla Chorzowa 3:4
K. Neumann 2, D. Grudzień - M. Kandziora 2, R. Szałkowski, A. Szolc;
Milanos.pl - Koreja.pl 5:3
D. Bella 2, A. Dyrszka, M. Szaton, M. Tomczak - M. Dornia, A. Kempka, T. Zygmunt;
ZPM Kuś - Feniks 0:4
P. Witek 2, G. Chełminiak, K. Czapura.

Czołówka tabeli: Alpol Gemini, Feniks, Wspólnie dla Chorzowa (wszystkie po 6 pkt.).

III LIGA: Tydzień po pierwszo- i drugoligowcach na boisko przy ul. Granicznej wyszły zespoły z najniższej klasy rozgrywek. Miało w niej grać osiem drużyn, ale dokooptowano dziewiątą - Inmedium.pl (na inaugurację pauzowała).
W meczu debiutantów - z chorzowskiego "Katolika" i ze świętochłowickiego Urzędu Miasta - padł remis. Trzecia z nowych drużyn - Sporting - nie sprostała dawnemu Kozbudowi i na razie zamyka tabelę.