Aktualności

Ruszyła Chorzowska Liga Futsalu. Sprawdź wyniki 1. kolejki

W maju podczas rozgrywek o Pucharu Ligi na boisku przy ul. Pokoju obchodziliśmy 30. lecie Chorzowskiej Ligi. W ten weekend zaś rozpoczął się jubileuszowy trzydziesty sezon.

W innej formule. Organizator, chorzowski MORiS, zmniejszył liczbę drużyn w I i II lidze - z szesnastu do dwunastu. Nie będzie już po piętnastu spotkaniach podziału na grupę mistrzowską i spadkową. Od tego sezonu drużyny grać będą w systemie dwurundowym (poza trzecią ligą, do której zgłosiło się tylko 8 zespołów, więc walczyć będą w trzech rundach).

Na inaugurację I ligi WSB rozgromiła aż 7:1 Brykę i wydawało się, że po tej kolejce musi znaleźć się w fotelu lidera. Tak jednak się nie stało. Klimzowiec - dzięki większej liczbie strzelonych bramek - wyprzedził akademicki zespół i to on patrzy na wszystkich z góry.

Wynik meczu Klimzowca z Polstarem BHP stanowi niespodziankę. W zeszłym sezonie to Polstar dwukrotnie był górą (9:2 i 5:1), ale tym razem nie miał wiele do powiedzenia. W Klimzowcu doszło do kilku zmian kadrowych - zespół wzmocniło trzech zawodników wycofanego przed tym sezonem Mix-Budu. Łukasz Stefański strzelił trzy bramki, zaś Robert Grzesik dołożył jedną (grał także Mariusz Krzysteczko).

Najwięcej emocji towarzyszyło spotkaniu pierwszej z trzecią drużyną minionego sezonu. Marex mierzył się z Inpreksem. Wynik - 1:1 - ustalony został w pierwszych 20 minutach. Co ciekawe, mistrzowi bramkę strzelił Dominik Swatek. To zawodnik, który broni barw... Mareksu w drużynie z ligi ogólnopolskiej.

Beniaminkowie - Nochybaty i Asap Express -  w 1. kolejce trafili na siebie. Ekipa Nochybaty pałała żądzą rewanżu za porażkę 1:4 w meczu decydującym o mistrzostwie drugiej ligi. Trudno jednak było o to, skoro do meczu przystąpiła bez bramkarza (z konieczności między słupkami stanął Łukasz Skirzyński), a do tego szybko straciła dwa gole. Asap ponownie okazał się lepszy, zwyciężając 3:0.

Wydarzeniem ostatniego meczu I ligi był powrót do ChLF Michała Niestolika. Przez wiele lat prowadził Silesię do sukcesów, ostatnio jednak zrobił sobie przerwę od futsalu. Przed tym sezonem zmienił zdanie i... był to udany powrót. Popularny "Nesta" w I połowie zaskoczył bramkarza mBanku. Po przerwie Sebastian Gawlyta trafił dwukrotnie. "Bankowcy" walczyli jednak dzielnie do samego końca. Mimo iż mieli tylko jednego zmiennika, do końca wierzyli w uratowanie punktu. Marcin Miozga trafił na 2:3 na 25 sekund przed końcem. Na wyrównanie zabrakło już czasu.

Co słychać w drugiej lidze? Tylko jeden z trzech spadkowiczów - Feniks - zdołał zainkasować trzy punkty, odwracając losy spotkania z Milanos.pl. Do przerwy przegrywał 2:3, by zwyciężyć 6:3. Nie powiodło się za to Biadaczowi i Ekspertowi. Ten ostatni, finalista Pucharu ChLF 2014, wysoko przegrał ze Wspólnie dla Chorzowa.

Pierwszym liderem został Stokson, którego do zwycięstwa z Contrą aż 6:0 poprowadzili mający wieloletnie doświadczenie w ChLF Andrzej Wylegała i Dariusz Rumpel.

Wspomniana Contra oraz Dam Pack w ostatniej chwili dołączyły do grona drugoligowców. Wycofały się bowiem Żaluzje Taniej oraz Ligota.

I LIGA
1. kolejka
Bryka - WSB 1:7

A. Krupanek - A. Piasecki 3, A. Błaszczyk 2, R. Krzyśka, M. Kucharczyk;
Nochybaty - Asap Express 0:3
T. Stolecki, M. Baic, R. Prandzioch;
Inprex - Marex 1:1
D. Swatek - S. Klaus;
Polstar BHP - Klimzowiec 2:8
A. Daniel, M. Kapuściński - Ł. Stefański 3, A. Bidelski 2, R. Grzesik, D. Pluta, A. Ptok;
Silesia - mBank 3:2
S. Gawlyta 2, M. Niestolik - R. Piskorz, Marcin Miozga;
Mecz Budoserwis - Mateco został przełożony.

II LIGA
1. kolejka
Acel Hvac - Biadacz (poprzednio Minec) 2:0

B. Brodowy, Maciej Dubiel;
Stokson - Contra 6:0
A. Wylegała 3, D. Rumpel 2, G. Stanik;
Wspólnie dla Chorzowa - Ekspert 5:1
D. Dudkiewicz, M. Gruchalski, T. Prządka, R. Szałkowski, A. Szolc - M. Wieczorek;
Koreja.pl (poprzednio odzywkimrb.pl) - Alpol Gemini 2:4
R. Gawenda 2 - R. Kuza 3, R. Pleszak;
Feniks - Milanos.pl 6:3
L. Weihs 2, A. Kudłaciok 2, D. Sobczak, P. Witek - R. Taubic, M. Tomczak, D. Gadomski;
Dam Pack - ZPM Kuś IT4Q 0:4
A. Gajdzik 2, K. Tkacz 2.

15.09.2014| Powrót
Komentarze (1)
Treść:
Podpis:
 

You've really imprsesed me with that answer!

Rosie | 2016-05-31 11:56:50