Aktualności

Znamy drugiego beniaminka

Zgodnie z przewidywaniami zespół Nochybaty przypieczętował triumf w grupie A drugiej ligi. Wciąż natomiast nie znamy zdobywcy tytułu. W końcu przebudził się Budoserwis.

 

I LIGA: Już w minioną niedzielę mogły się rozstrzygnąć losy mistrzowskiego tytułu. Lider i obrońca tytułu - po zaciętym spotkaniu z Silesią - zdobył trzy punkty i czekał na wynik spotkania wicelidera. Gdyby Budoserwis przegrał z Klimzowcem, Marex mógłby świętować czwarty halowy tytuł mistrza Chorzowa. Jednak drugi w tabeli zespół otrząsnął się w końcu po serii czterech porażek i okazał się minimalnie lepszy od Klimzowca (2:1).
Na mistrza sezonu 2013/14 więc musieli poczekać przynajmniej do 13 kwietnia. Mareksowi tytuł gwarantuje wygrana z Mateco (godz. 8.50). Jeśli się potknie, a Budoserwis pokona Silesię, wówczas o wszystkim zadecyduje bezpośredni mecz dwóch najlepszych drużyn tego sezonu (27 kwietnia).
Blisko zapewnienia sobie 3. miejsca jest z kolei Inprex. Brąz będzie mieć w garści w przypadku wygranej z Polstarem (13.04.). W grupie spadkowej Schenker - do niedawna jedna z czołowych ekip ligi - powiedział "pas". Trzeci walkower oznacza przesunięcie go na koniec tabeli (tam jest już także wcześniej wycofany z ligi zespół Żaluzje Taniej). Wielka szkoda, że rozstaje się z I ligą w takim stylu.

20. kolejka
Grupa mistrzowska
Mateco - Inprex Katowice 0:3

M. Grzywa, D. Kaczor, P. Woźniak;
Polstar BHP - mBank 3:5
K. Skiba 3 - D. Koniarek 2, M. Winciersz 2, Ł. Szczyrba;
Silesia - Marex 3:4
A. Neznal, K. Neznal, A. Stanikowski - Ł. Ambroży, R. Górny, M. Kordaczka, D. Steinmann;
Budoserwis - Klimzowiec 2:1
S. Łach, M. Trafała - A. Bidelski.

Tabela: Marex 50 pkt., Budoserwis 46, Inprex 41, Silesia 37, mBank 36, Polstar 34, Klimzowiec 29, Mateco 26.

Grupa spadkowa
Żaluzje Taniej - Mix Bud 0:5 (walkower)

po wycofaniu Żaluzji Taniej;
Bryka - Minec 3:1
P. Wąsik 2, D. Lazar - R. Mróz;
Feniks - Ekspert 5:2
P. Witek 2, K. Czapura, A. Kudłaciok, L. Weihs - Ł. Osiński 2;
DB Schenker 54 - WSB 0:5 (walkower)
Schenker nie stawił się - po raz trzeci - na zawody.

Tabela: Bryka 36 pkt., WSB 35, Feniks 22, Ekspert 19, Mix Bud 19, Minec 13, Schenker 19 (wycofany), Żaluzje Taniej 4 (wycofany).

II LIGA: Zapowiadaliśmy przed tygodniem wielce prawdopodobny sukces zespołu Nochybaty i nie pomyliliśmy się. Najbardziej bramkostrzelny zespół ChLF nie wypuścił szansy z rąk. Do awansu potrzebował remisu, ale w meczu z wiceliderem Milanos.pl zwyciężył 5:3. Tym samym jest drugim - obok mistrza grupy B Asap Expressu - beniaminkiem I ligi na sezon 2014/15.

Zobacz skrót meczu Nochybaty - Milanos.pl

Za plecami lidera trwa walka na całego. Ktoś z czwórki - Stokson, odzywkimrb.pl, Milanos.pl i Alpol Gemini - będzie musiał obejść się smakiem. Miejsca w nowej II lidze są bowiem tylko trzy (dla ekip, które uplasują się na pozycjach od drugiej do czwartej). Także i w tej klasie rozgrywek jeden z zespołów nie dokończy sezonu. Krzysztof Moto po raz trzeci nie pojawił się w hali przy Granicznej. W przeciwieństwie do innych rezygnujących z udziału w ChLF drużyn miał - do niedawna - dość dobrą pozycję w tabeli (6.), mógł walczyć nawet o wicemistrzostwo.
W grupie B mocnym finiszem popisuje się ZPM Kuś (4. kolejna wygrana). Zbliżył się na punkt do Asap Expressu, ale lidera już nie wyprzedzi, gdyż ten w ostatniej kolejce otrzyma 3 pkt. walkowerem. Natomiast z drużyny Wspólnie dla Chorzowa - po zapewnieniu sobie miejsca w II lidze na przyszły sezon - wyraźnie uszło powietrze (4. porażka z rzędu).

Grupa A
20. kolejka
Alpol Gemini - Krzysztof Moto 5:0 (walkower)

Krzysztof Moto - po raz trzeci - nie stawił się na zawody;
Kozbud Świętochłowice - AKF Ślonsk 1:16
S. Kwiecień - D. Michalik 4, P. Psiuk 4, T. Benisz 3, M. Malik 3, M. Jamnik, M. Kiecka;
Stokson - Net-Land 4:2
K. Krzywoń, D. Kubacha, K. Przerwa, D. Rumpel - Ł. Duda, A. Łaskawiec;
Nochybaty - Milanos.pl 5:3
H. Krysiak 3, Ł. Skirzyński, M. Wojtasiewicz - M. Szaton 3;
Bet Boys - odzywkimrb.pl 2:3
P. Dzięciołowski, M. Szczygłowski - D. Bella 2, M. Gruszka;
Pauza Thunder.

Czołówka tabeli: Nochybaty 45 pkt., Stokson 37, odzywkimrb.pl 36, Milanos.pl 35, Alpol Gemini 35, AKF Ślonsk 26.

Grupa B
17. kolejka

Tauron Ciepło - Contra 0:5 (walkower)
po wycofaniu Tauronu;
Silesia Eagles - Acel Hvac 0:0
Ligota - ZPM Kuś IT4Q 3:6
P. Diederichs, G. Nowak, G. Rożkiewicz - Ł. Skok 4, J. Kowalski 2;
Wspólnie dla Chorzowa - Dam Pack 2:4
M. Kandziora, R. Szałkowski - K. Colik, J. Obuchowski, S. Stanusz, D. Wilczek.
Pauza Asap Express.

Czołówka tabeli: Asap Express 37 pkt. (15 meczów), ZPM Kuś 36 (15), Ligota 28 (15), Wspólnie dla Chorzowa 27 (15), Acel Hvac 23 (16), Contra 16 (15).

02.04.2014| Powrót
Komentarze (1)
Treść:
Podpis:
 

Szkoda że z tego skrótu wycięto 2 bramkę Milanosów... no ale kto by chcioł oglądać jak jeden chop z rozpoczęcia zakłado "kibel" temu gwiazdorowi i strzylo brama na 3-2 dla nochybaty...

AvEeE | 2014-04-07 20:13:39