Aktualności

Plaga walkowerów

To smutne, że pod koniec sezonu niektóre drużyny odpuszczają rywalizację. W miniony weekend składu nie zebrały trzy ekipy, w tym dwie z pierwszej ligi.

I LIGA: Plan Budoserwisu - zakładający rozegranie sezonu bez porażki - już dawno spalił na panewce. Zespół Witolda Wieczorka ma w ostatnich tygodniach kłopoty kadrowe i w niczym nie przypomina tego, który trząsł całą ligą w rundzie zasadniczej. Jeśli tak dalej pójdzie, to... może przegrać wszystkie mecze w grupie mistrzowskiej. Właśnie bowiem został pokonany po raz czwarty - tym razem przez Mateco, teoretycznie najsłabsze (patrząc na liczbę punktów) w "górnej ósemce".
Nie próżnuje za to Marex, który uporał się - choć nie bez trudu - z Polstarem BHP i ma już cztery punkty przewagi nad najgroźniejszym rywalem. Teoretycznie już 30 marca może obronić mistrzostwo, jeśli wygra z Silesią, a Budoserwis dozna kolejnej porażki.
Niespodzianką był wynik potyczki Inpreksu i mBanku. Będąca na fali ekipa z Katowic została - po czterech kolejnych zwycięstwach - zatrzymana przez "Bankowców".
W dolnej "ósemce" grania było tyle, co kot napłakał. Odbył się tylko... jeden mecz, w którym Ekspert okazał się lepszy od Mix Budu. W pozostałych spotkaniach WSB i Minec dopisały sobie trzy punkty bez walki. Feniks i Schenker nie przystąpiły bowiem do rywalizacji.

19. kolejka
Grupa mistrzowska
Polstar BHP - Marex 3:4

M. Bystrzowski, G. Miliczek, Ł. Sabalski - S. Klaus 2, Ł. Ambroży, P. Lokwenc;
mBank - Inprex Katowice 4:2
K. Bobryk 2, D. Koniarek, K. Piskorz - D. Kaczor, A. Stachański;
Mateco - Budoserwis 4:2
A. Wojtczak 2, M. Dańko, Ł. Doliszniak - A. Rakowski, M. Trafała;
Mecz Silesia - Klimzowiec został przełożony na 23 marca.

Tabela: Marex 47 pkt. (19 meczów), Budoserwis 43 (19), Inprex 38 (19), Silesia 36 (18), Polstar BHP 34 (19), mBank 33 (19), Klimzowiec 28 (18), Mateco 26 (19).

Grupa spadkowa
Feniks - WSB 0:5 (walkower)

Feniks nie stawił się na zawody;
Ekspert - Mix Bud 4:1
Ł. Osiński 2, S. Mańka, A. Szczyrba - M. Krzysteczko;
DB Schenker 54 - Minec 0:5 (walkower)
Schenker nie stawił się na zawody;
Żaluzje Taniej - Bryka 0:5 (walkower)
po wycofaniu Żaluzji Taniej.

Tabela: Bryka 33 pkt., WSB 32, Feniks 19, Ekspert 19, Schenker 19, Mix Bud 16, Minec 13, Żaluzje Taniej 4.

II LIGA: Pisaliśmy przed tygodniem o wielkiej szansie, przed jaką stanęli zawodnicy ekipy Asap Express. Gdy zobaczyli otwierające się drzwi z napisem "I liga", postanowili pójść za ciosem. Po wygranej z Ligotą są już praktycznie "jedną nogą" w elicie. Wystarczy im wygrać z Silesia Eagles w najbliższą sobotę (22 marca, godz. 14.40), by przypieczętować awans. Wówczas nawet komplet zwycięstw ZPM Kuś (ma dwa mecze mniej od lidera) niczego już nie zmieni na czele tabeli.
W walce o awans nie liczy się już Wspólnie dla Chorzowa, po porażce w "derbach Pnioków" z Acel Hvac 1:3.
Także i w tej dywizji mieliśmy walkower. Zespół Tauron Ciepło po raz trzeci nie pojawił się na meczu, co oznacza pożegnanie z ligą. Na liście drużyny, która debiutowała w tym sezonie w ChLF, figurowało 19 nazwisk. Jak widać, zebranie piątki na spotkanie okazało się zadaniem ponad jej siły...

Grupa B
15. kolejka
Silesia Eagles - Tauron Ciepło 5:0 (walkower)

Tauron nie stawił się na zawody;
Ligota - Asap Express 0:2
A. Łukaszewski, S. Trzeciok;
Wspólnie dla Chorzowa - Acel Hvac 1:3
K. Kośny - Maciej Dubiel, Michał Dubiel, A. Grabowski.
Mecz Dam Pack - ZPM Kuś został przełożony.

Czołówka tabeli: Asap Express 34 pkt. (14 meczów), Wspólnie dla Chorzowa 27 (13), ZPM Kuś 27 (12), Ligota 25 (13), Acel Hvac 22 (14), Silesia Eagles 15 (13).

21.03.2014| Powrót
Komentarze (0)
Treść:
Podpis:
 
Brak komentarzy