Aktualności

Sensacja goniła sensację

W miniony weekend byliśmy świadkami zaskakujących rozstrzygnięć w grupie A II ligi. Porażek doznały pierwsze trzy drużyny! Najbardziej cieszy się ta czwarta.
 
Gdyby wyniki grupy A drugiej ligi ChLF można obstawiać u bukmachera, to w minioną niedzielę prawdopodobnie wszyscy typujący polegliby z kretesem. Któż bowiem spodziewał się porażek zespołów z miejsc 1-3?
Wszystkie - tak się wydawało - miały zdobyć trzy punkty z niżej notowanymi drużynami, a tymczasem poległy. Zaczęło się od największej sensacji, czyli porażki dotychczasowego wicelidera Stoksonu z zamykającym tabelę Kozbudem (miał na koncie tylko dwa remisy). I to porażki wyraźnej - 3:7.
Następnie piłkarze Net-Landu musieli się pewnie nieźle zdziwić, gdy zobaczyli, że Milanos.pl (był na 3. miejscu) nie zdołał skompletować składu. Sędziowie odgwizdali walkower. Wreszcie niespodzianka nr 3. Lider odzywkimrb.pl został rozbity 2:8! W tym przypadku trzeba jednak zauważyć, że jego pogromca - AKF Ślonsk - od kilku tygodni jest na fali (to była czwarta wygrana w pięciu kolejkach).
Te rozstrzygnięcia najbardziej ucieszyły zawodników Nochybaty. Zastopowali oni ekipę Krzysztof Moto (miała serię pięciu kolejnych zwycięstw), wygrywając 4:2, po hat-tricku Filipa Lempy. Dzięki temu Nochybaty jest w komfortowej sytuacji. Powrócił na 1. miejsce, wyprzedza kolejne zespoły o 2-3 punkty, a do tego ma już za sobą regulaminową pauzę.
W ostatnim niedzielnym meczu Alpol Gemini zanotował rekordową wygraną w tym sezonie ChLF. Mowa o 17:1 z Thunderem.

Grupa A
14. kolejka
Thunder - Alpol Gemini 1:17

J. Miera - D. Gaszi 4, T. Jagusiak 3, T. Strzoda 3, R. Kuza 2, M. Męczeński 2, R. Pleszak 2, S. Pająk;
Krzysztof Moto - Nochybaty 2:4
R. Dróżdż, K. Studnik - F. Lempa 3, Ł. Skirzyński;
Kozbud Świętochłowice - Stokson 7:3
P. Kotuła 2, S. Kwiecień 2, M. Dłubacz 2, M. Zapart - K. Bugdoł 2, G. Stanik;
Net-Land - Milanos.pl 5:0 (walkower)
Milanos.pl stawił się na mecz w niekompletnym składzie.
AKF Ślonsk - odzywkimrb.pl 8:2
D. Michalik 4, T. Benisz 2, M. Malik, S. Nowak - R. Taubic, M. Wereda;
Pauza Bet Boys.

Czołówka tabeli: Nochybaty 29 pkt. (12 meczów), odzywkimrb.pl 27 (13), Stokson 27 (13), Milanos.pl 26 (13), Krzysztof Moto 23 (13), Alpol Gemini 23 (13).

Co czeka nas w najbliższy weekend? W sobotę (od godz. 8.00 grupa A, od godz. 12.10 grupa B) grają drugoligowcy, zaś w niedzielę - już po podziale na dwie ósemki - pierwszoligowcy. W grupie mistrzowskiej najciekawiej zapowiadają się spotkania: Marex - mBank (11.20) oraz Budoserwis - Polstar BHP (12.10).

19.02.2014| Powrót
Komentarze (1)
Treść:
Podpis:
 

Sensacje to są w 1 lidze w Siemianowicach !!!

zamieszany | 2014-02-20 15:59:46