Aktualności

Klimzowiec rozbity, Marex traci punkty

Pierwszy halowy mistrz Chorzowa doznał wysokiej porażki z najlepiej radzącym sobie z beniaminków. Punkty stracił Marex, zaś bez gry komplet zainkasował Budoserwis.
 
I LIGA: Wydarzeniem kolejki było spotkanie dwóch najbardziej utytułowanych zespołów ChLF Mareksu i Silesii (w sumie mają na koncie siedem tytułów). Choć ta druga straciła już zbyt dużo punktów, by walczyć w tym sezonie o mistrzostwo, to wciąż jest na tyle mocna, że stać ją na dobry wynik z każdym. Przekonał się o tym Marex, który tylko zremisował 2:2. Stracił w ten sposób dwa punkty do Budoserwisu.
Lider zainkasował trzy punkty bez gry. Jego rywal - Żaluzje Taniej - "oddał" bowiem już drugie spotkanie z rzędu walkowerem. Jeśli w najbliższą niedzielę zespół ten nie pojawi się na meczu (a wszystko na to wskazuje), to zostanie karnie zdegradowany.
Największym zaskoczeniem kolejki są rozmiary porażki Klimzowca z Polstarem BHP. Pierwszy mistrz Chorzowa został rozbity przez beniaminka aż 2:9. Trzeba by sięgnąć daleko pamięcią, by znaleźć drugą tak dotkliwą porażkę jednego z najbardziej zasłużonych w ChLF zespołów. Klimzowiec traci po tej porażce już 10 punktów do Budoserwisu, a do tego mBank już zrównał się z nim punktami.
 
12. kolejka
Feniks - mBank 4:8
K. Dudek, A. Kudłaciok, L. Weihs, P. Witek - D. Koniarek 2, J. Ruth 2, K. Bobryk, Marcin Miozga, R. Piskorz, Ł. Szczyrba;
Żaluzje Taniej - Budoserwis 0:5 (walkower)
Żaluzje Taniej nie stawiły się na mecz;
Silesia - Marex 2:2
M. Rosołowski, A. Stanikowski - S. Klaus, P. Lokwenc;
Klimzowiec - Polstar BHP 2:9
G. Lewandowski, D. Pluta - A. Mania 4, M. Bystrzowski 2, Ł. Sabalski 2, R. Jabłoński;
Ekspert - Inprex Katowice 1:2
Ł. Osiński - A. Porwoł, P. Woźniak;
Bryka - Mix-Bud 2:2
A. Krupanek 2 - Ł. Stefański 2;
Biadacz - Schenker 3:6
R. Mróz 2, M. Wylotek - A. Zygmunt 3, D. Gibki, M. Lichacz, M. Minkus;
Mecz Mateco - WSB został przełożony.
 
Czołówka tabeli: Budoserwis 34 pkt., Marex 29, Inprex 26, Klimzowiec 24, mBank 24, Silesia 22, Polstar BHP 21.
 
II LIGA: W miniony weekend zaprezentowały się tylko zespoły z grupy A. W trzech pierwszych meczach wygrywały zespoły wyżej notowane - Nochybaty, Stokson oraz Milanos.pl, za to w czwartym doszło do małej niespodzianki. Odzywkimrb.pl długo nie nacieszyły się z prowadzenia w tabeli. Uległy bowiem drużynie Krzysztof Moto 1:5. Dla tej drugiej to już trzecia wygrana z rzędu i zarazem trzecia różnicą czterech bramek (poprzednio 6:2 z Bet Boys i 6:2 z Alpolem Gemini). 
 
Grupa A - 10. kolejka
Nochybaty - Net-Land 13:2
S. Staroń 4, H. Krysiak 3, P. Przybytek 2, A. Wolny 2, A. Trzcionka, K. Usarek - D. Kasperek, M. Wyciślik;
Stokson - Alpol Gemini 4:1
K. Krzywoń, D. Rumpel, G. Stanik, A. Wylegała - S. Pająk;
Milanos.pl - Bet Boys 7:3
M. Szaton 4, T. Domeradzki, A. Dyrszka, S. Olszewski - M. Bednarek, P. Jaksender, D. Wójcik;
odzywkimrb.pl - Krzysztof Moto 1:5
R. Taubic - R. Dróżdż 2, W. Gała, M. Lisowicz, K. Studnik;
Mecz AKF Ślonsk - Thunder zostanie rozegrany w późniejszym terminie.
Pauzował Kozbud Świętochłowice.
 
Czołówka tabeli: Nochybaty 22 pkt. (9 meczów), odzywkimrb.pl 21 (9), Stokson 20 (9), Milanos.pl 20 (9), Krzysztof Moto 17 (10), Alpol Gemini 14 (9).
22.01.2014| Powrót
Komentarze (1)
Treść:
Podpis:
 

KOra RobbAnother dawn, another busy day. The big helicopter push starts in earnest today and we have ramped up relief dibtirrsution by road. Thanks for your encouragment Robb. Love to TaraBob

Chris | 2016-05-31 18:58:16