Puchar Ligi Piekarskiej Ligi Futsalu - wyniki

W sobotę 11 stycznia w Hali Sportowej przy ul. Ziętka 60 rozegrana została runda eliminacyjna Pucharu Ligi Piekarskiej Ligi Futsalu.

Do rozgrywek przystąpiło 16 zespołów, które utworzyły 8 par, zwycięzcy tych spotkań awansowali do ćwierćfinałów. W pierwszej fazie byliśmy świadkami kilku sensacyjnych rozstrzygnięć, Amatorzy przegrali z Białymi zespołem występującym w Lidze Młodzieżowej, Lider przegrał z młodzieżowcami z Fast & Furious. Z pucharem ligi pożegnały się również drużyny Inter Cars, Drużyna 'A”, Coslovia, Nadzieja Mourinho, 1920 Bytom oraz Superstars.

Wyniki rundy eliminacyjnej:

MULARD I – DRUŻYNA „A” 12 – 1

Robert Gładczak – 6 Daniel Daniluk – 1

Grzegorz Ciechanek – 3

Marcin Krzywka – 2

Darek Dawid – 1

Spotkanie bez większych emocji, pewne zwyciśtwo faworyzowanego Mulardu i awans do kolejne fazy turnieju.

MULARD II – INTER CARS 2-1 (1-1)

Wojtek Wilczek – 1 Dawid Kowalczyk – 1

Rafał Sacha – 1

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Inter Carsu, którzy po bramce Dawida Kowalczyka prowadzili 1-0, jednak pod koniec pierwszej połowy wyrównująca bramkę dla swojego zespołu zdobył Rafał Sacha. W drugiej połowie bramka Wojtka Wilczka dała Mulardowi prowadzenie 2-1, którego zespół ten już nie oddał do końca spotkania.

AMATORZY – BIALI 2-3 (0-2)

Tomasz Lisy – 2 Michał Cioch – 2

Marcin Hoinkins – 1

Największa sensacja fazy eliminacyjnej, faworyzowani Amatorzy musieli uznać wyższość młodzieży Białych. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, znakomicie w bramce Białych spisywał się Daniel Miodek. W końcówce spotkania Amatorzy wycofali bramkarza, zdobyli kontaktową bramkę, jednak zabrakło im już czasu na doprowadzenie do remisu i Biali mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

LIDER – FAST & FURIOUS 2-2 (0-1) rz.k. 1-2

Darek Szastok – 1 Denis Warczok – 1

Bartek Ignac – 1 Patryk Szweda – 1

Najbardziej emocjonujące spotkanie fazy eliminacyjnej. Decydującą o remisie bramkę Fast & Furious zdobyli na minutę przed zakończeniem spotkania. Natomiast na 8 sekund przed końcem meczu Lider nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego. O zwycięstwie decydowały więc rzutu karne. Awans do ćwierćfinału młodzieży zapewnił Kuba Magnor, który obronił rzut karny wykonywany przez zawodnika Lidera.

MŁODZI WILCY – COSLOVIA 3-2 (2-1)

Marcin Kuś – 3 Adam Dróżdż – 1

Dawid Nowak – 1

Młodzi Wilcy za sprawą niezwykle skutecznego Marcina Kusia pokonali Coslovię. W samej końcówce spotkania Coslovia miała znakomitą okazję aby doprowadzenić do remisu, jednak piłka minęła bramkę Arura Czajora i tym samym Młodzi Wilcy awansowali do ćwierćfinałów.

NADZIEJA MOURINHO – SAMI SWOI 1-6 (1-2)

Kuba Piaszczyński – 1 Wojtek Wiendłocha – 2

Arkadiusz Duda – 1

Piotr Poremski – 1

Bartek Bazan – 1

Marcin Stec – 1

Spotkanie bez większych emocji, faworyzowani Sami Swoi pewnie pokonują debitującą w rozgrywkach halowych Nadzieję Mourinho.

BONANO – 1920 BYTOM 2-1 (1-1)

Marcin Kołba – 1 Sławek Kasprzycki – 1

Łukasz Tarkowski – 1

Najlepsze spotkanie rundy eliminacyjnej, mecz stał na bardzo wysokim poziomie, na prowadzenie Bonano wyprowadził Marcin Kołba, wyrównał Sławek Kasprzycki, jednak decydujący cios za sprawą Łukasza Tarkowskiego zadaje Bonano i awansuje do ćwierćfinałów.

GORJAN – SUPERSTARS 4-1 (2-1)

Manuel Chwolik – 1 Przemek Maluchnik – 1

Daniel Jóźwik – 1

Łukasz Krauze – 1

Karol Cieślik – 1

Dwaj przedstawiciele Ligi Młodzieżowej stworzyli niezłe widowisko, jednak Superstarsi mający na zmianie tylko zawodnika z minutę na minutę opadali z sił co skrzętnie wykorzystywali zawodnicy Gorjana, zdobywając w końcówce dwie bramki i zapewnili sobie awans do kolejnej fazy.