Aktualności

"Grupa pościgowa" zgubiona?

Kilka tygodni temu wspominaliśmy, że w walce o tytuł liczą się cztery zespoły. Teraz jednak dwa z nich mają już pokaźną stratę do lidera.
 
I LIGA: Budoserwis i Marex, a tuż za ich plecami Inprex i Klimzowiec - kilka kolejek wstecz mieliśmy taki właśnie układ. Jednak po ostatniej serii spotkań różnica między zespołami 1-2 a 3-4 mocno się powiększyła.
Marex zadbał o to sam, pokonując w bezpośrednim spotkaniu Klimzowiec. Natomiast Inprex trafił na świetnie dysponowane ostatnio Mateco i uległ mu aż 1:5. To druga strata punktów dawnego Pressingu (po 5:5 w zaległym meczu z Schenkerem).
Trudno było spodziewać się potknięcie lidera, który mierzył się z zamykającym tabelę Biadaczem. Podopieczni Witolda Wieczorka do przerwy prowadzili tylko 1:0, ale później worek z bramkami się rozwiązał.
Do końca rundy zasadniczej pozostały cztery kolejki, trwa walka o ostatnie dwa miejsca w grupie mistrzowskiej. Będzie bardzo ciekawie, bo ósme Mateco dzielą od czternastego Eksperta tylko cztery punkty. Dla takich zespołów jak Bryka (tylko dwa punkty w ostatnich czterech spotkaniach) czy Feniks (pięć porażek z rzędu) zabrzmiał ostatni dzwonek - jeśli chcą być w górnej "ósemce", muszą zacząć punktować.
Przedostatnie w tabeli Żaluzje Taniej oddały walkowerem mecz z Schenkerem. Według nieoficjalnych informacji zespół ten zamierza wycofać się z ligi.

11. kolejka
Polstar BHP - Silesia 0:3

A. Książko, Ł. Lein, A. Stanikowski;
Ekspert - WSB 3:2
Ł. Osiński 2, M. Wieczorek - P. Golba, D. Grudzień;
Klimzowiec - Marex 1:3
D. Malik - P. Lokwenc, R. Świtoń, M. Węgrzyn;
Feniks - Mix-Bud 1:2
L. Weihs - M. Krzysteczko, M. Pawłowski;
Bryka - mBank 0:8
D. Koniarek 4, D. Rymaszewski 2, K. Piskorz, R. Piskorz;
Inprex Katowice - Mateco 1:5
Ł. Misdzioł - Ł. Doliszniak 2, T. Lubojański, P. Pyrlik, A. Zygarski;
Biadacz - Budoserwis 1:5
M. Wylotek - M. Ogórek 2, M. Petrus 2, A. Prokop;
DB Schenker 54 - Żaluzje Taniej 5:0 (walkower)
Żaluzje Taniej nie stawiły się na zawody.

Czołówka tabeli: Budoserwis 31 pkt., Marex 28, Klimzowiec 24, Inprex 23, mBank 21, Silesia 21.

Pierwszoligowcy wrócą na boisko przy ul. Granicznej 19.01. Natomiast w najbliższy weekend - wyjątkowo w niedzielę (12.01.), a nie w sobotę - odbędzie się kolejka w II lidze. Od godz. 8.00 - grupa A, natomiast od godz. 12.10 - grupa B.

08.01.2014| Powrót
Komentarze (0)
Treść:
Podpis:
 
Brak komentarzy