Piekarska Liga Futsalu - IV kolejka

W niedzielę 8 grudnia w Hali Sportowej GKS „Olimpia” rozegrana została czwarta kolejka Piekarskiej Ligi Futsalu.

Pewne zwycięstwa odniósł Mulard, który wysoko pokonał Bonano, podziałem punktów zakończyło się spotkanie Amatorów z zespołem Sami Swoi. Polonia Instal Ben po dramatycznym spotkaniu pokonała Coslovię. Szczegółowe informacje dotyczące ligi można uzyskać na stronie www.futsal-serwis.pl w zakładce Ligi Środowiskowe – Piekary Śląskie.

BONANO – MULARD 4-10 (1-5)

(Sebastian Finka, Marcin Kołba, Łukasz Tarkowski) – (Grzegorz Mazik – 4, Robert Gładczak – 3, Adam Czudowski – 2, Darek Dawid)

Od początku zdecydowaną przewagę posiadali zawodnicy Mulardu, w szeregach których koncertowo zagrał Grzesiu Mazik, który nie tylko zdobył cztery bramki ale zanotował również dwie asysty. Dzięki temu zwycięstwu Mulard potwierdził, że jest jednym z głównych faworytów do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

SAMI SWOI – AMATORZY 3-3 (1-2)

(Wojtek Wiendłocha – 2, Tomasz Cierpioł) – (Michał Białas – 2, Marcin Siwek)

Faworytem tego spotkania byli Amatorzy, którzy bardzo szybko zdobywają bramkę na 1-0 i wydawać by się mogło kontrolują przebieg spotkania. Jednak chwilę gapiostwa tego zespołu wykorzystał Wojtek Wiendłocha, który fantastycznym uderzeniem doprowadza do remisu. W samej końcówce pierwszej połowy za sprawą Michała Białasa na prowadzenie ponownie wychodzą Amatorzy. Od początku drugiej połowy coraz śmielej zaczęli grać Sami Swoi, którzy do remisu doprowadzają po bramce Tomka Cierpioła. Chwilę później na prowadzenie Samych Swoich wyprowadza Wojtek Wiendłocha. W końcówce spotkania Amatorzy wycofują bramkarza i na minutę przed zakończeniem spotkania za sprawą uderzenia Marcina Siwka doprowadzają do remisu. W ostatnich sekundach spotkania znakomitej okazji nie wykorzystał Wojtek Wiendłocha i ostatecznie spotkanie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów.

POLONIA INSTAL BEN – COSLOVIA 5-4 (1-4)

(Tomek Bomba – 3, Damian Fritsch – 2) – (Rafał Przerwa – 2, Paweł Tobór, Alexey Galuskin)

Grająca w bardzo okrojonym składzie Polonia od początku spotkania dała sobie narzucić styl gry Coslovii, w szeregach której brylował Rafał Przerwa. Do przerwy wysoko prowadziła Coslovia i nic nie zapowiadało takich emocji w drugiej części spotkania. Od początku drugiej połowy Polonia wyszła dosyć wysoko i grając z bramkarzem w polu szybko zdobywa dwie bramki i na tablicy wyników było już tylko 3-4. W samej końcówce spotkania Damian Fritsch doprowadza do remisu a ostateczny cios za sprawą Tomka Bomby zadaje Polonia i ostatecznie po dramatycznym spotkaniu wygrywa 5-4.