Aktualności

No, chyba awansują?!

Ciekawe rzeczy dzieją się na zapleczu najwyższej klasy rozgrywek. W grupie B punkty straciły dwie najlepsze drużyny, zaś w grupie A na faworyta wyrasta...


I LIGA: O ile w poprzedniej kolejce doszło do kilku pogromów, to w minioną niedzielę większość spotkań trzymała w napięciu do samego końca.
Dosłownie było tak w meczu Feniks - Klimzowiec. Beniaminek prowadził 1:0 po golu Filipa Kucharskiego, ale w II połowie Marcin Książko w ciągu kilku minut trafił dwukrotnie i odwrócił losy spotkania. Później Klimzowiec miał sporo okazji na 3:1, ale... w ostatnich sekundach jego piłkarze zachowali się wyjątkowo nonszalancko. Odpuścili wspomnianego Kucharskiego, który znalazł się niespodziewanie sam przed bramkarzem Klimzowca. Uderzył niemal równo z syreną, ale chybił.
Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa Marex nie miał łatwego zadania z plasującym się w dolnych rejonach Mix Budem. Wygrał dzięki bramkom dwóch rutyniarzy - Michała Niestolika (w ostatnich latach jedna z czołowych postaci ligi w barwach Silesii) oraz Piotra Lokwenca.
Pierwsze zwycięstwo świętuje Mateco, a pierwszy punkt zapisał na koncie Biadacz. Dla tego ostatniego to jednak nikła zdobycz, biorąc pod uwagę fakt, że pojedynek z Ekspertem był typowym "meczem o sześć punktów".

8. kolejka
mBank - Polstar BHP 3:2

D. Koniarek 2, M. Winciersz - M. Bystrzowski, M. Kapuściński;
WSB - Budoserwis 3:6
D. Grudzień, Ł. Halemba, M. Sikora - M. Ogórek 2, A. Świerczyński 2, K. Maciaszek, M. Petrus;
Żaluzje Taniej - Mateco 6:9
Ł. Koniorczyk 3, P. Lesik 2, M. Krupiński - M. Dańko 2, Ł. Doliszniak 2, A. Zygarski 2, A. Kubicki, T. Lubojański, P. Pyrlik;
Bryka - Silesia 1:1
P. Wąsik - Ł. Lein;
Ekspert - Biadacz 5:5
D. Szulczek 2, M. Barciaga, Ł. Osiński, T. Serafin - K. Neumann 3, R. Baran, R. Mróz;
Mix Bud - Marex 1:3
A. Skiba - M. Niestolik 2, P. Lokwenc;
Feniks - Klimzowiec 1:2
F. Kucharski - M. Książko 2;
Mecz Inprex - DB Schenker 54 został przełożony.

Czołówka tabeli: Marex 22 pkt. (8 meczów), Budoserwis 19 (7), Inprex 16 (7), Klimzowiec 15 (7), mBank 15 (8), Silesia 14 (7).

II LIGA: Reorganizacja rozgrywek sprawiła, że w tym sezonie awans do I ligi wywalczą tylko zwycięzcy grup. W sobotniej kolejce doszło do kilku ważnych rozstrzygnięć w górnych rejonach tabel.
Na faworyta grupy A wyrasta ekipa Nochybaty. Po remisie w pierwszym meczu sezonu kolejnych przeciwników odprawia z kwitkiem, prezentując przy tym ofensywny i skuteczny futsal. Thundera rozbiła 14:0, Bet Boys - 11:2, zaś w sobotę Alpol Gemini - 9:2. Jeśli dodamy do tego wygraną z poprzedniej kolejki z wiceliderem (odzywkimrb.pl), to widać wyraźnie, że Nochybaty jest na najlepszej drodze do I ligi. Choć wspomniana w poprzednim zdaniu dawna Koreja z pewnością nie odpuści, o czym świadczy jej wygrana w spotkaniu z innym zespołem czołówki - Milanosem - 2:1. Bohaterem tej potyczki był Denis Bella, autor obu goli dla odzywkimrb.pl.
W grupie B Ligota i ZPM Kuś już nie mogą pochwalić się pełną pulą. Obie straciły bowiem punkty w 7. kolejce. Ligota dwa - po remisie z zespołem Acel Hvac. "Kusie" natomiast doznały pierwszej porażki, ulegając 1:2 - po dramatycznym spotkaniu - ekipie Wspólnie dla Chorzowa. Dla tej ostatniej zwycięstwo jest szczególnie ważne, pozwala bowiem zachować kontakt z prowadzącymi w tabeli (w przypadku porażki z ZPM Kuś strata WdCh wynosiłaby aż 9 pkt.). Po świetnym starcie sezonu "wyhamowany" został Dam Pack. W czterech ostatnich kolejkach zdobył tylko punkt.

7. kolejka
Grupa A
Nochybaty - Alpol Gemini 9:2

H. Krysiak 4, M. Karwacki, F. Lempa, Ł. Skirzyński, A. Trzcionka, K. Usarek - D. Gaszi, T. Strzoda;
Krzysztof Moto - AKF Ślonsk 3:3
P. Głodny 2, M. Lisowicz - P. Psiuk 2, M. Malik;
Milanos.pl - odzywkimrb.pl 1:2
T. Domeradzki - D. Bella 2;
Bet Boys - Kozbud Świętochłowice 3:2
T. Klimas 2, P. Jaksender - K. Szynol, M. Zapart;
Net-Land - Thunder 1:2
A. Łaskawiec - O. Lesz, Ł. Zaczyk.
Pauzował Stokson.

Czołówka tabeli: Nochybaty 16 pkt. (6 meczów), odzywkimrb.pl 15 (6), Milanos.pl 14 (7), Stokson 14 (6), Alpol Gemini 11 (6), Bet Boys 10 (7).

Grupa B
Dam Pack - Contra 2:4

K. Colik, G. Cop - D. Swatek 3, Ł. Molo;
Wspólnie dla Chorzowa - ZPM Kuś IT4Q 2:1
M. Gruchalski, M. Kandziora - A. Bednarek;
Ligota - Acel Hvac 3:3
G. Nowak 2, P. Diederichs - B. Brodowy, Michał Dubiel, Artur Grabowski;
Silesia Eagles - Asap Express 2:6
T. Manjura, T. Ptaszek - T. Stolecki 2, A. Łukaszewski 2, S. Trzeciok, B. Wiśniewski;
No Name - Tauron Ciepło 3:4
K. Ciuraj, T. Kuczera, K. Zawadzki - K. Kasza, J. Lesik, M. Lesik, J. Bryłka.

Czołówka tabeli: Ligota 19 pkt., ZPM Kuś 18, Wspólnie dla Chorzowa 15, Asap Express 15, Dam Pack 10, Contra 10.

25.11.2013| Powrót
Komentarze (0)
Treść:
Podpis:
 
Brak komentarzy