Aktualności

Relacja z 4 kolejki II Ligi Siemianowickiej

SIEMIANOWICKA LIGA HALOWA    II LIGA    
4 KOLEJKA
 
         Postanowiłem wspólnie z organizatorem Panem Henrykiem Mozlerem dać trochę „odpocząć” wydarzeniom pierwszoligowym i zwrócić uwagę na sytuację w II lidze. Jak wszyscy wiedzą II Liga powiększyła się do 18 zespołów i jest naprawdę bardzo ciekawa, ale tylko emocjonalnie. Ponieważ poziom jest bardzo zróżnicowany. Tak na dobrą sprawę kilka zespołów prezentuje poziom rekreacyjno-spartakiadowy i powinno grać co najwyżej w III lidze, ale ze względów techniczno-organizacyjnych jesteśmy zmuszeni prezentować tylko I i II ligę. A propos I Ligi: cały czas mówi się i pisze w kontekście mistrzostwa o takich zespołach jak MILIMEX (to normalne) czy GP REX-POL i HUNGER BUD tudzież nieśmiało o BLUE BOYSACH. A tutaj „czarnym koniem” może okazać się ekipa WZM-u. Mają piekielnie mocny skład. Wprawdzie odszedł Darek Idziak do JOHNSONA CONTROLS, ale przyszli gracze wysokiej klasy jak Marek Mazik czy Łukasz Nos.
Ale wracając do tematu, czyli II Ligi. Ktoś kiedyś napisał, że: spójrz w tabelę, ona nigdy nie kłamie i prawdę ci powie. To prawda, ale tylko w połowie. Jeżeli się spojrzy na tabelę końcową, to tak, z pewnością. W którymś z poprzednich opisów napisałem, że na razie rewelacją rozgrywek drugoligowych jest zespół FKS KRYSŁAW SC. Dotychczasowy lider nie zmierzył się jednak z głównymi faworytami do awansu do I ligi, mianowicie z takimi drużynami jak KOTŁOMONTAŻ, JOHNSON CONTROLS, FC GISZOWIEC czy BENTELER. Wtedy nastąpi weryfikacja ich umiejętności i możliwości. Dla mnie osobiście największą dotychczasową niespodziankę w rozgrywkach II ligi był remis FC GISZOWIEC z drużyną WOLF SYSTEM 2:2. Zważywszy, że FC GISZOWIEC w poprzednim sezonie minimalnie uległ gigantowi piłki halowej MILIMEXOWI tylko 2:3 i 0:1, kiedy grali w pierwszej lidze prawie w tym samym składzie. Spójrzmy zatem co działo się podczas 4 kolejki.
 
 
FKS KRYSŁAW SC – MDK JORDAN           2:1
Dotychczasowy lider miał szczęście, że w ogóle to spotkanie ywgrał. Głównie dzięki świetnej grze bramkarza Dariusza Urbana i fatalnej skuteczności piłkarzy MDK JORDANU. Nieskuteczni byli również snajperzy KRYSŁAWA, Tuleja Mateusz i Wontkowski Łukasz.
 
DOMINO – SILESIA SANTOS        7:1
Oba zespoły dotychczas prezentowały się bardzo mizernie w rozgrywkach II ligi, o czym świadczy ich dotychczasowy dorobek punktowy. Ale w tym spotkaniu drużyna DOMINO zaprezentowała się z bardzo dobrej strony aplikując doświadczonej SILESII SANTOS aż 7 goli. O bezradności graczy SILESII świadczy fakt, że grając w przewadze jendego gracza straciła gola na 0:4. A to się rzadko w piłce halowej zdarza.
 
JOHNOSN CONTROLS – MTO        7:3
Tak jak pisałem powyżej JOHNOSON CONTROLS jest jednym z głównych kandydatów do awansu. Wzmocnieni Pawłem Koziełem i Darkiem Idziakiem z pierwszoligowego WZM-u stanowią bardzo silny zespół. Mają w składzie lidera klasyfikacji strzelców Norberta Dziwosza, który jak na mój gust gra trochę egoistycznie. Ale słowa pochwały należą się też drużynie MTO. „Pękli” dopiero po przerwie. Mieli tylko jednego „chopa” do zmiany. Kapitalnie bronił bramkarz Janusz Łukasz. Pomimo puszczenia siedmiu goli.
 
BP NA FALI – WOLF SYSTEM                    4:2
Doświadczeni gracze BP NA FALI zdobyli swoje pierwsze punkty z przeciętnym zespołem. Dotychczas byli największym rozczarowaniem na drugoligowym froncie. Zespół NA FALI miał w tym meczu dużą przewagę i fatalną skuteczność. Drużyna WOLFA ma w swych szeregach kilku klasowych zawodników. Szymański Grzegorz ma „papiery” na grę w I lidze. Dobry jest też uniwersalny Tomek Zych. Łukasz Strokosz gdyby nie pasmo kontuzji zrobiłby karierę na dużych boiskach.
 
KOTŁOMONTAŻ – FORTUNA                     4:0
Ekipa „Kociołka” jest głównym faworytem drugoligowych rozgrywek i kandydatem do awansu. Z FORTUNĄ rozegrali naprawdę kapitalne spotkanie. Grali nie tylko nogami, ale także z głową. Bardzo mądrze taktycznie. Mają dwóch doświadczonych bramkarzy: Michała Grzyba (kiedyś MILIMEX) i młodego Orlikowskiego (SIEMIANOWICZANKA). Zafascynowała mnie bajeczna taktyka Patryka Luboskiego, ale musi nauczyć się grać zespołowo. Ale największą gwiazdą KOTŁOMONTAŻU jest Sebastian Sokół. Gracz z najwyższej półki, gigant piłki halowej. Były gracz MILIMEXU i CORDISU.
 
VIVA EL NINIO – PREMIUM APETITTE              2:4     
Zespól PREMIUM potrafi grać w piłkę. Mają pierwszoligowe aspiracje. Tydzień temu „wydarli” zwycięstwo KOTŁOMONTAŻOWI. Z VIVA „okaleczonym” personalnie grali bez swego lidera Andrzeja Wronowskiego, ale wygral ipewnie, aczkolwiek bez euforii. Ich gra nie powalała na kolana.
 
BENTELER – PGF KATOWICE        6:2
Świetny mecz BENTELERU, chciaż bez Daniela Marony. Kapitalny mecz zagrał Michał Męczeński i Bula. Dobrym pociągnięciem było zaangażówanie bramkarza Marcina Pękacza. To dobry fachowiec. Tylko musi poskromić swój temperament. Jak BENTELER będzie się koncetrował na grze i zachowają ten skład to będzie bardzo dobrze. Awans? Czemu nie.
 
PRAWDA OSTATECZNA – FC ZAWODZIE           0:11
Nazwa zespołu Krzyśka Nosa jest adekwatna do wyniku tego meczu. Prawda okazała się bolesna w starciu z ogromnie doświadczonym zespołem FC ZAWODZIE (THUNDER). Wynik pokazuje miejsce w szeregu sympatycznemu nowicjuszowi.
 
FC GISZOWIEC – AUTOR TEAM                5:2
FC GISZOWIEC jest spadkowiczem z silnej I ligi w Siemianowicach. Dlatego ten wynik mnie nie dziwi. Ale jestem przekonany, że „AUTORZY” nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Możliwości GISZOWCA są ogromne, o czym wspomniałem na początku artykułu. Ale są nieprzewidywalni. AUTOR TEAM to zespół na dorobku i perspektywiczny.
 
OBSERWATOR
 

29.10.2013| Powrót
Komentarze (4)
Treść:
Podpis:
 

Do kibolik: czytej uwaznie, przeciez WYRAZNIE napisalem: "ale mi sie to podoba" wiec o co ci lazi?

balkon | 2013-10-29 14:28:23

 

dokladnie ,zeby opisac 1 i 2 lige musialby siedziec od 7 do 20 na hali i ogladac kazdy mecz ,wydaje mi sie ze nikomu by sie tak nie chcialo ,wiec wyglada to tak a nie inaczej a jezeli ktos chce to zmienic to moze charytatywnie przyjsc i pomóc organizatorom w opisywaniu meczy

Taras | 2013-10-29 14:03:35

 

Ty gupolu żeby opisac 1 i 2 liga to czeba na niej być .to wlyjs na balkon od 7-16 godz. i notuj do sprawozdania każdego meczu i daj panu ANDRZEJOWI do poprawki,i bydymy mieć 2-liga na giezaco cvlv a nie durch krytykujes.piepszys 3-po 3.

kibolik | 2013-10-29 13:05:17

 

pominięcie drugiej kolejki I ligi teraz komentowanie drugiej ligi normalnie ręce opadają. Panie organizatorze czyżby brakowało weny aby móc skomentować pierwsza jak zarówno drugą ligę ??

piłkarzyk | 2013-10-29 08:36:59