Układ z poprzedniego sezonu

Na czele pierwszoligowej tabeli mamy dokładnie te same zespoły, które uplasowały się na podium w zeszłych rozgrywkach. Ale dwaj beniaminkowie depczą im po piętach!

I LIGA: Nic tak nie dodaje kolorytu rozgrywkom jak nowe, "niepokorne" drużyny, które chcą namieszać i zburzyć ugruntowany od lat układ. Na razie wiele dobrego możemy powiedzieć o Polstarze i Feniksie - dwóch beniaminkach I ligi. Ten pierwszy pewnie wygrał z Ekspertem, dzięki czemu jest tuż za podium. Feniks zaś wypunktował Schenkera, popisując się w drugiej połowie (do przerwy prowadził 1:0) zabójczymi kontrami, kończonymi przeważnie strzałami "do pustaka".
Na miano rewelacji sezonu oba te zespoły zasłużą jednak dopiero wtedy, gdy zdołają udowodnić swoją wyższość nad "starą gwardią". A tak się składa, że na trzech pierwszych miejscach mamy obecnie... trzy najlepsze zespoły poprzedniego sezonu - do tego w identycznej kolejności. Marex i Budoserwis zdobyły komplet punktów bez najmniejszego problemu. Inprex (dawny Pressing) okazał się minimalnie lepszy od Klimzowca.
Co jeszcze rzuca się w oczy? Coraz gorsza postawa Biadacza. Zespół, który słynął z niesłychanej waleczności, ostatnio traci mnóstwo bramek. Z Mareksem poległ 0:8, a w tej kolejce był o krok od dwucyfrowej przegranej z mBankiem. Ostatnie miejsce w tabeli, zero punktów i średnio prawie 6 traconych goli na mecz - to nie wróży dobrze byłemu mistrzowi Chorzowa.

6. kolejka
Bryka - Budoserwis 1:8

K. Maroń - M. Petrus 3, K. Maciaszek 2, M. Ogórek, A. Rakowski, A. Świerczyński;
Marex - Mateco 6:1
S. Szostok 3, D. Steinmann, G. Gawron, R. Górny - A. Zygarski;
Żaluzje Taniej - Mix-Bud 4:5
Ł. Koniorczyk, P. Lesik, A. Świętek, M. Wiśniewski - Ł. Stefański 2, K. Kotowski, M. Krzysteczko, M. Pawłowski;
Mecz WSB - Silesia został przełożony.

Czołówka tabeli: Marex 16 pkt. (6 meczów), Budoserwis 13 (5), Inprex 13 (6), Polstar BHP 12 (6), Silesia 12 (5), Feniks 10 (5).

II LIGA: W poprzednim podsumowaniu zastanawialiśmy się, czy wygrana Nochybaty z Thunderem (14:0) będzie rekordową w tym sezonie. Okazało się, że nie trzeba było długo czekać, by ktoś poprawił ten wynik. Ligota (dawniej Arko Gum) wręcz rozjechała Tauron Ciepło. Do przerwy było 8:0, w drugiej odsłonie zawodnicy z Katowic trafiali do siatki średnio co 2 minuty. Efekt? Pogrom 18:3! Czy znajdzie się następny śmiałek, by go poprawić?
Kwestie bramkowe były w tej kolejce o tyle ważne, że Ligota - dzięki rekordowemu zwycięstwu - wyprzedziła ZPM Kuś i jest nowym liderem. Taką samą sytuację mieliśmy w grupie A. Stokson pokonał zespół Krzysztof Moto i umocnił się na czele, ale... za godzinę został wyprzedzony, bo Milanos.pl - po 7:1 z Rafmedem - jest teraz lepszy o jedną bramkę.
Dodajmy, że w grupie A mamy nowego lidera klasyfikacji strzelców - Karol Usarek ma na koncie 10 bramek. Natomiast w grupie B do prowadzącego Rafała Heroka (strzelił 15 goli w trzech meczach i... na razie na tym poprzestał) dołączył Grzegorz Rożkiewicz z Ligoty.

5. kolejka
Grupa A

Bet Boys - Nochybaty 2:11
M. Szczygłowski, P. Jaksender - K. Usarek 5, P. Przybytek 2, Ł. Skirzyński 2, H. Krysiak, F. Lempa;
Alpol Gemini - AKF Ślonsk 8:2
D. Gaszi 2, T. Maszczyk 2, S. Pająk 2, M. Klaus, M. Trzaskoś - D. Michalik, P. Psiuk;
Krzysztof Moto - Stokson 3:5
C. Delucia, R. Dróżdż, W. Gała - D. Rumpel 2, M. Kierysz, K. Krzywoń, A. Wylegała;
Milanos.pl - Rafmed 7:1
S. Olszewski 2, M. Szaton 2, A. Dyrszka, D. Gadomski, Ł. Wrzeszcz - Ł. Finkas;
Thunder - odzywkimrb.pl 3:8
S. Możdżeń 2, A. Kokuła - D. Bella 3, R. Taubic 2, M. Gruszka, K. Kremer, K. Rak;
Pauza Net-Land.

Czołówka tabeli: Milanos.pl 13 pkt. (5 meczów), Stokson 13 (5), odzywkimrb.pl 12 (4), Alpol Gemini 11 (5), Nochybaty 10 (4), Krzysztof Moto 6 (5).

Grupa B
ZPM Kuś IT4Q - Contra 6:2

Ł. Skok 3, A. Bednarek, J. Kowalski, A. Przewieźlik - A. Kutschereiter, Ł. Molo;
Dam Pack - Acel Hvac 1:1
S. Stanusz - T. Smol;
Wspólnie dla Chorzowa - Asap Express 2:4
M. Gruchalski, M. Kandziora - A. Łukaszewski 2, K. Kubista, A. Wronowski;
Ligota - Tauron Ciepło 18:3
G. Rożkiewicz 6, P. Diederichs 4, G. Nowak 4, M. Bożek 3, P. Borgulat - M. Lesik, K. Mierzwa, A. Paśko;
Silesia Eagles - No Name 8:0
T. Manjura 3, T. Ptaszek 2, K. Trzaska 2, Ł. Grzyb.

Czołówka tabeli: Ligota 15 pkt., ZPM Kuś IT4Q 15, Asap Express 12, Dam Pack 10, Wspólnie dla Chorzowa 9, Acel Hvac 5.

W rozgrywkach ChLF nastąpi teraz przerwa. Drugoligowcy wrócą do gry 9 listopada, zaś pierwszoligowcy dopiero 17 listopada.