Relacja z 1 kolejki Ligi Siemianowickiej

SIEMIANOWICKA LIGA HALOWA

I KOLEJKA - 06.10.2013

Tradycyjnie w pierwszą niedziele października „ruszyła” Siemianowicka Liga Halowa piłkarskich 5-tek w hali „Pszczelnik”. W związku z tym chciałbym serdecznie powitać wszystkich sympatyków naszej ligi oraz piłkarzy, a szczególnie nowe zespoły, które zadebiutowały w rozgrywkach II ligi: AUTOR TEAM, DOMINO, WOLF SYSTEM, PRAWDA OSTATECZNA, PGF KATOWICE oraz FKS KRYSŁAW S.C. Zespół MTO powrócił po paru latach przerwy. Tak patrząc na stawkę drugoligowców uważam, że głównymi kandydatami do awansu są zespoły KOTŁOMONTAŻ, FC GISZOWIEC, JOHNSON CONTROLS i BENTELER. Ale w pierwszej kolejce największe wrażenie zrobiły na mnie zespoły AUTOR TEAM oraz FKS KRYSŁAW SC. Uważam, że druga liga będzie bardzo ciekawa i dostarczy nam wiele emocji.
         Jeżeli chodzi o rozgrywki I ligi, to trzeba przypomnieć, że tytułu mistrzowskiego broni zespół MILIMEXU (dziesięciokrotny mistrz). W szeregi pierwszoligowców powróciła GRUPA LABOR i powitać w tym gronie absolutnego beniaminka zespołu braci Grędysów EL NINO. A miejsca tym zespołom ustąpiły zdegradowane do II ligi zespoły FC GISZOWIEC i INPREX KATOWICE. W pierwszej kolejce mieliśmy hit: MILIMEX – GP. REX POL – 4:4. Ale był to z dużej chmury mały deszcz. Gra była ostra tak jak w większości spotkań, stanowczo za dużo fauli. Za mało płynnej gry i widowiskowych akcji.

TAJFUN - WICHARY TECHNOLOGIES     5:3
W ubiegłym sezonie drużyna WICHAREGO zajęła wyższe miejsce w tabeli I Ligi, więc była cichym faworytem tego meczu. Ale to nie miało większego znaczenia. Liczy się tu i teraz. Wydaje mi się, że TAJFUN zaprezentował grę lepiej poukładaną i większą dyscyplinę taktyczną (zasługa trenera Jacka Dydaka). Feralna dla WICHAREGO była 12sta minuta meczu. Bramkarz Gotschol dostał czerwoną kartkę i za moment stracili gola autorstwa Bartka Mączki. W 18 min. wyrównał Kowalski, ale natychmiastowa riposta po 10 sekundach Hanfa i do przerwy jest 2:1 dla TAJFUNU. Bardzo ostra gra z obu stron i mnóstwo fauli. Zaraz po przerwie na 3:1 podwyższył Armando Kurek, ale znowu WICHARY złapał kontakt. 3:2 (Sławiec), a w 30 min. rutynowany Andrzej Kukieła strzelił na 3:3. Trwała taka mała wymiana ciosów. Oba zespoły popełniały dużo błędów w grze obronnej, ale większe opanowanie zadecydowało o sukcesie TAJFUNU. 4:3 (Morawin) 32min, 5:3 (Dżuman) 38 min. Pozamiatane!

GRUPA LABOR – WZM SIEMIANOWICE     3:4
Beniaminkowi GRUPIE LABOR nie udał się pierwszoligowy debiut. Ale też nie muszą i nie powinni się swego występu wstydzić. Przegrali minimalnie po wyrównanej walce z silnym i doświadczonym rywalem. Oba zespoły prezentowały grę ładną dla oka, ale bezproduktywną i mało skuteczną. LABOR od początku grał bardzo żywiołowo, ale trochę chaotycznie (Rudzik, Sieroń). Zespół WZM-u posiadał w swych szeregach więcej indywidualności piłkarskich. Dlatego spokojnie rozbijał ataki rywala już na połowie boiska. Do przerwy „wojskowi” prowadzili tylko 2:1, ale już po 30-stu minutach było 4:1 po golach Marka Mazika, Krzysia Kukloka i dwóch trafieniach Kamila Myśliwca. Bramkę dla LABORU strzelił młody Sieroń. Wydawało się, że jest po meczu. Ale ponownie Sieroń i Kris Rzepus doprowadzili do stanu 3:4. 10 sekund do końca meczu Rudzik nie zdołał pokonać z rzutu karnego przedłużonego kapitalnie broniącego Damiana Zająca. Ale emocje! Stanowczo za dużo fauli w tym meczu (19).

WWT POLSKA – BLUE BOYS     1:2
Spotkały się zespoły, które w ubiegłym sezonie zajęły wysokie miejsca w tabeli. WWT trzecie, BOYSI czwarte. Zespół Oskara Kuczka uchodził w tym spotkaniu za zdecydowanego faworyta, ale trzy punkty „pojechały” do Chorzowa. Chociaż WWT miał obiecujący początek. Falowe ataki za sprawą Darka Tomeckiego i Marka Odygi nie dawały jednak rezultatu. Bardzo przytomnie w bramce „niebieskich” zachowywał się Todys. I BOYSI otrząsnęli się po kilkuminutowej przewadze WWT i coraz częściej zagrażali bramce Łukasza Orlińskiego. Nieskuteczna gra obu zespołów, dużo fauli i do przerwy 0:0. Najlepszy na parkiecie Szczypior strzelił na 1:0 w 23 min. 1:1 (Tomecki) 31 min. To był gol kolejki. Cudowne uderzenie. Ozdoba tego meczu. 1:2 (Maroń), 36min. Mierzwa strzelił w słupek na 35 sekund do końca meczu. Ale emocje!

MILIMEX – GP.REX – POL     4:4
Spotkanie mistrza MILIMEXU z wicemistrzem GP. REX – POL jak zwykle wzbudziło zainteresowanie i zgromadziło wielu widzów. Ale tym razem nie było oczekiwanej pięknej gry na ekstraklasowym poziomie. Oba zespoły z różnych powodów były bardzo osłabione i skromne liczebnie. Na parkiecie była ostra bezpardonowa walka na wyniszczenie. Za mało polotu w grze i finezji. Jako zespół lepiej piłkarsko prezentował się GP REX-POL, ale paradoksalnie dzięki dużym umiejętnościom indywidualnym MILIMEX miał szansę wygrać. Prowadzili już 4:2 po golach Bladego – 2, Tomczyka i Mitasa. Ale GP po kapitalnej grze Marcina Grzywy i Berlińskiego doprowadziło do stanu 4:4. Jednego gola dla REX-POLU na 2:1 strzelił Stec. Remis jest chyba sprawiedliwy, ale w obu zespołach pozostawił niedosyt.

TKKF NIEBIESCY BAŃGÓW – EL NINIO VIVA     1:6
Wynik tego meczu mówi w zasadzie wszystko. „Niebiescy” posiadają skromny skład jak na I Ligę. Ekipa EL NINIO opiera swą siłę na grze braci Grędysów (Marcina, Adama i Krzyśka). Ale mają ciekawą ekipę. Obok doświadczonych rutyniarzy, Grędysów, Mariana Langnera i bramkarza Michała Bilińskiego posiadają dwóch błyskotliwych graczy Liszkę i Kusia. A dojdzie jeszcze młody Daniel Langner (jest chory). TKKF prowadził już w 5 sek. po strzale Żochowskiego, ale od 10 min. EL NINIO systematycznie niszczyło rywala. Dwa gole K.Grędysy i Kusia oraz po jednym M.Grędysy i M.Langnera pogrążyło zespół TKKF-u. Marcin Wawrzon dostał czerwoną kartkę. Biednemu wiatr w oczy wieje.