Aktualności

Liga Wiosenna Siemianowice 2013 - półmetek rozgrywek

 
LIGA WIOSENNA – PÓŁMETEK ROZGRYWEK                     28.04.2013
 
 
         Osiem zespołów stanęło w szranki w tegorocznej edycji LIGI WIOSENNEJ w hali „Pszczelnik”. Dwa zespoły pierwszoligowe – TAJFUN oraz WZM SIEMIANOWICE; cztery drużyny z drugiej ligi – FORTUNA, PREMIUM APPETITE, KOTŁOMONTAŻ i JOHNSON CONTROLS. Natomiast ekipy TIKI-TAKA i PGF KATOWICE nie brały nigdy udziału w rozgrywkach Siemianowickiej Ligi Halowej i goszczą w naszej hali po raz pierwszy i miejmy nadzieję nie po raz ostatni.
Ekipa PGF KATOWICE prezentuje poziom typowo rekreacyjno-amatorski i zdecydowanie odbiega umiejętnościami od pozostałych zespołów, ale prezentuje się bardzo estetycznie i gra fair play. To też nie jest bez znaczenia. Na pewno gra w Lidze Wiosennej przyniesie tej drużynie korzyści w postaci doświadczenia wyniesionego z konfrontacji z zespołami prezentującymi wyższy poziom i umiejętności. Bardzo ciekawym teamem jest TIKI-TAKA z Chorzowa. Ten zespół sporo potrafi i na pewno z powodzeniem mógłby walczyć w naszej drugiej lidze. Mniej wtajemniczonym chciałbym wyjaśnić, że drużyna FORTUNY gra od dawna w drugiej lidze i jest bardziej znana pod szyldem SPAJKERSI.
        
         Patrząc na zestaw zespołów biorących udział w tegorocznej edycji LIGI WIOSENNEJ można by wskazać faworytów do końcowego sukcesu wśród przedstawicieli pierwszej ligi, TAJFUNU czy WZM-u SIEMIANOWICE. To całkiem zrozumiałe i logiczne. Ale po rozegraniu czterech kolejek trzeba by te prognozy nieco zweryfikować. Chociaż ekipa trenera Jacka Dydaka prezentuje się wyśmienicie i na razie jest głównym kandydatem do końcowego sukcesu. Głównym ich atutem jest gra zespołowa i duża dyscyplina taktyczna. Poza tym posiadają dobrych bramkarzy i znakomitego zawodnika Bartłomieja Mączkę, którego jest bardzo trudno upilnować. Ale zespół Mariusza Przewoźniaka, WZM SIEMIANOWICE na razie gra trochę poniżej swoich możliwości, chociaż posiadają w swoim składzie wiele indywidualności. Ale nie zawsze ma to przełożenie na grę i wynik. Na przykład wysoko i z kretesem ulegli KOTŁOMONTAŻOWI 1:6. Natomiast w meczu z FORTUNĄ wygranym 3:1 sporo się męczyli, chociaż mieli w składzie króla strzelców pierwszej ligi Marcina Krzywkę, gracza ekstraklasowego CLEAREXU Chorzów.
        
         Piekielnie mocny skład prezentuje w tegorocznej LIDZE WIOSENNEJ drużyna JOHNSON CONTROLS. Szczególnie pierwsza „czwórka”, Sebastian Klaus, gwiazda MILMEXU, Daniel Wojtyna, gracz CLEAREXU oraz Norbert Dziwosz i Marcin Brysz. Piłkarze tej czwórki strzelili 18 bramek na 19 zdobytych do tej pory. To mówi samo za siebie. Bardzo silnym punktem tego zespołu jest bramkarz Mariusz Machura, były zawodnik ekstraklasowych drużyn TIMEMASTERU i INPULSU SIEMIANOWICE. Ale w spotkaniu na szczycie z TAJFUNEM 1:3 zabrakło Klausa i Brysza i ta absencja momentalnie odbiła się na wyniku i grze. Osamotniony Daniel Wojtyna nie miał należytego wsparcia, ponieważ Norbert Dziwosz brał bardzo egoistycznie.
        
         Bardzo ciekawym zespołem w całej stawce jest KOTŁOMONTAŻ. Zresztą mnie osobiście wcale to nie dziwi. Wszak rok temu przyzwoicie prezentowali się w rozgrywkach pierwszoligowych. W zakończonym niedawni sezonie udanie występowali na szczeblu drugiej ligi i bardzo niewiele zabrakło im do awansu. Gruntownie przemeblowali swój skład i prezentuję bardzo ciekawy futsal. Chociaż mieli falstart w pierwszej kolejce, w której niespodziewanie ulegli niedocenianemu zespołowi FORTUNY 2:3. Natomiast w pełni zrehabilitowali się w meczu z wyżej notowanym zespołem WZM SIEMIANOWICE, którego rozgromili 6:1. Było to bez wątpienia jedno z najlepszych spotkań „Kociołka” nie tylko w Lidze Wiosennej. Zespół KOTŁOMONTAŻU wzmocnili Kamil Rudzik i Mateusz Sieroń. To bardzo wartościowi piłkarze i wywierają pozytywne piętno na grze zespołu. Żeby tak trenerowi Ludwikowi Brzytwie udało się zatrzymać tych graczy w zespole, to uważam, że awans do pierwszej ligi (powrót) byłby bardzo realny.
        
         Reasumując uważam, że któryś z tych czterech wymienionych przeze mnie zespołów: TAJFUN, WZM, JOHNSON CONTROLS i KOTŁOMONTAŻ sięgnie po mistrzostwo w tegorocznej LIDZE WIOSENNEJ i zajmie trzy medalowe pozycje. Na razie poczekajmy, aż każdy zespół zagra z każdym zespołem. Wtedy będziemy mieli pełniejszy obraz sytuacji. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się finałowa ósma kolejka na samo zakończenie rozgrywek. I nie będą to mecze o przysłowiową „pietruszkę”, ponieważ po siedmiu rozegranych kolejkach, czyli każdy z każdym. Pierwszy zespół zagra z drugim, trzeci z czwartym, piąty z szóstym i wreszcie siódmy z ósmym. Zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ w kilku przypadkach będą to mecze rewanżowe i mogą decydować o końcowym sukcesie i kolejności miejsc w całej lidze.
        
         Drużyna Andrzeja Wronowskiego PREMIUM APPETITE również teoretycznie posiada szansę na wywalczenie miejsca w czołowej trójce, aczkolwiek będzie to zadanie bardzo trudne, wręcz nierealne. Wszak przyjdzie im się jeszcze zmierzyć między innymi z silnymi ekipami TAJFUNU oraz KOTŁOMONTAŻU. Chociaż pamiętajmy, że dosyć pechowo przegrali z faworyzowanym zespołem WZM-u SIEMIANOWICE 3:4. Mają kłopoty z bramkarzami. Gdyby ten problem udało im się rozwiązać, to kto wie … Na razie powinni się skupić na obronie pozycji lidera klasyfikacji strzelców Grzegorza Misterki (Lopeza).
        
         Bardzo dobrze prezentuje się na razie zespół FORTUNY (Spajkersi). W pierwszej kolejce niespodziewanie ograli „Kociołek” 3:2. Natomiast w czwartej kolejce minimalnie ulegli naszpikowanemu gwiazdami z ekstraklasy futsalu zespołowi WZM-u 1:3. Chociaż posiadali w tym spotkaniu tylko jednego „chłopa” do zmiany. Drużyna „wojskowych” dysponowała dwiema czwórkami. Szkoda, że najlepszy gracz FORTUNY Michał Ferenc dostał czerwoną kartkę na 7 sek. przed końcem meczu i będzie „wisiał' przez trzy kolejne mecze. Szkoda! Zespół FORTUNY jest bardzo ambitny i doświadczony. Z Michałem Ferencem w składzie byłby trudny do pokonania.
 
Zapraszam na kolejne mecze LIGI WIOSENNEJ 12.05.2013 od godz. 10:30.
 
OBSERWATOR
 

03.05.2013| Powrót
Komentarze (2)
Treść:
Podpis:
 

ydcjqvvqayc ryrjaojea wgqwzrgv トリーバーチ 財布 新作 2013 hguobhhkdgi yuhrapruv iwihmiyr アグ ダコタ cpxokvwmrwe fmnwlvnmo pwarobgg オロビアンコ アウトレット mojjxmycigj devqpmayr jdsairfsd25 dxasqfxx コーチ 財布 gphhczlwvdw jytsuskxx zajqhfcx

Spurhoori | 2013-11-16 07:12:57

 

Bramkarz Fortuny "Szczurek" spokojnie dalby rade z powodzeniem grac w czolowym zespole 1 ligi.. Wystarczylo widziec mecze z "kociolkami" i WZM

Trener | 2013-05-12 22:28:58