Aktualności

Relacja z 18 kolejki Ligi Siemianowickiej - podsumowanie sezonu 2012/13

 

SIEMIANOWCKA LIGA HALOWA     18 KOLEJKA – OSTATNIA        17.02.2013
 
         Podobnie jak w ubiegłym sezonie na wyłonienie mistrza pierwszej ligi przyszło nam czekać aż do ostatniej kolejki. Jak wiadomo, od kilku tygodni na placu boju pozostały tylko dwa zespoły: MILIMEX (mistrz) i GP REX-POL (wicemistrz). Pozostało więc pytanie, czy MILIMEX zdobędzie tytuł po raz dziewiąty i czwarty z rzędu? Czy po raz pierwszy w historii naszej ligi – ekipa GP REX-POL?
Ostatnia zagadka pierwszej ligi sezonu anno domini 2012/13 wyjaśniła się w niedzielę 17.02. po meczu MILIMEX – WWT POLSKA. Po pasjonującym spotkaniu zwyciężył MILIMEX 3:0 i zdobył swój dziewiąty tytuł mistrzowski, a czwarty raz z rzędu. MILIMEX w ten sposób pobił swój własny rekord, kiedy w latach 2004, 2005 i 2006 trzy razy pod rząd był mistrzem.
Przed tym spotkaniem w internecie pojawiały się liczne niedorzeczne komentarze anonimowych znawców tematu. Że być może MILIMEX z WWT jakoś się dogadają i takie tam ble, ble... Mam nadzieję, że przebieg tego meczu rozwiał wszelkie dywagacje i insynuacje na ten temat. Oba zespoły zagrały na maksa swoich możliwości i zwyciężył zespół lepszy. Zresztą wystarczy spojrzeć na tabelę pierwszej ligi. MILIMEX strzelił najwięcej bramek i najmniej stracił (78:22). I ma różnicę bramkową (+56), do której żaden zespół się nie zbliżył. Poza kilkoma wyjątkami mistrz odnosił wysokie i przekonujące zwycięstwa. Wracając do meczu MILIMEX – WWT POLSKA. Źródłem sukcesu oprócz wysokich umiejętności piłkarskich mistrza, była żelazna dyscyplina taktyczna i niezwykła konsekwencja w dążeniu do celu, a na pewno fenomenalna gra „Emila” Stefana Skrzypca w bramce. Wyróżnienie jakiegokolwiek piłkarza grającego w polu byłoby bezsensowne. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – to była dewiza MILIMEXU. Duży wkład w sukces ma Robert Tabor, były świetny zawodnik i strzelec. Pod nieobecność „Gyniola” Maroka, prowadził zespół w decydujących spotkaniach.
         Chciałbym zwrócić uwagę na świetną postawę beniaminka pierwszej ligi, ekipę BLUE BOYS. Zajęli bardzo wysokie, czwarte miejsce w tabeli. Wzmocnieni doświadczonymi graczami, Bidelskim i Maroniem stworzyli bardzo ciekawy kolektyw. Mam nadzieję, że zdegradowane zespoły INPREX KATOWICE oraz FC GISZOWIEC po roku powrócą w szeregi pierwszej ligi, czego im szczerze życzę. Bo gdzie będzie im tak dobrze, jak w hali „Pszczelnik”.
         Jeżeli chodzi o osiągnięcia indywidualne. Tytuł Króla Strzelców „ustrzelił” sobie Marcin Krzywka (GP REX-POL). Najlepszym bramkarzem został uznany Stefan Skrzypiec (MILIMEX). Natomiast najlepszym piłkarzem pierwszej ligi po raz drugi został uznany Marcin Grzywa (GP REX-POL). Puchar Fair Play wywalczył sobie zespół MILIMEXU. A propos, proszę zauważyć, że w klasyfikacji Fair Play na pierwszych trzech pozycjach uplasowały się zespoły, które analogicznie zajęły trzy pierwsze pozycje w tabeli pierwszej ligi. Można z tego wysnuć następujący wniosek: że można grać dobrze i skutecznie, jak również czysto. Rozdanie cennych nagród nastąpi tradycyjnie po finałowym meczu o PUCHAR MIASTA SIEMIANOWIC 24.03.2013.
Ponieważ z racji swojego obowiązku obserwatora widziałem wszystkie 90 spotkań pierwszej ligi, to tak oczywiście dla zabawy pokusiłem się o wytypowanie najlepszej piątki „All Stars” pierwszej ligi: Bramkarz Stefan Skrzypiec. Gracze w polu: Marcin Grzywa, Marcin Krzywka, Michał Dyrda, Marek Walczak, Druga piątka: Adam Kompała – Sebastian Bartoszek, Adrian Appel, Bartłomiej Mączka, Dariusz Tomecki.
 
         Jeżeli chodzi o rozgrywki drugoligowe, to już długo nie mieliśmy tak zagmatwanej i ciekawej sytuacji, jak w tym sezonie. Do samego końca, czyli do ostatniej kolejki nie było wiadomo, kto wywalczy upragniony awans do pierwszej ligi. Kluczowymi spotkaniami były konfrontacje pomiędzy zespołami KOTŁOMONTAŻ – MDK JORDAN 6:2 oraz EL NINIO – I.P.A. SIEMCE 4:1. jak z tego widać, nawet wysokie i efektowne zwycięstwo „Kociołka” nie przyniosło im upragnionego sukcesu w postaci awansu do pierwszej ligi (powrotu). Ale trzeba uczciwie powiedzieć, że KOTŁOMONTAŻ spisywał się w tych rozgrywkach przyzwoicie i wywalczył bardzo dobre trzecie miejsce. Dosłownie o włos przegrali rywalizację o awans z ekipami EL NINIO oraz I.P.A. SIEMCE. Godnym podkreślenia jest fakt, że strzelili rekordową ilość goli (100), najwięcej w drugiej lidze, dzięki takim snajperom jak Krawczyk Bartosz czy Mzyk Krzysztof. Jestem przekonany, że gdyby do zespołu dołączyli wcześniej tacy gracze jak Sebastian Janica i Szczygieł, ten bilans byłby jeszcze lepszy, co na pewno zaowocowałoby awansem.
         Prawdziwym hitem ostatniej kolejki w drugiej lidze było spotkanie pomiędzy EL NINIO i ekipą I.P.A. SIEMCE. Zdecydowane zwycięstwo odniósł zespół braci Grędysów 4:1. W ten sposób drużyna EL NINIO oprócz tego, że wywalczyła historyczny awans do pierwszej ligi, to zajęła pierwsze miejsce, bardzo prestiżowe. Natomiast „policjanci” muszą się zadowolić „tylko” drugim miejscem. Ale to i tak ogromny sukces tego zespołu, który powraca w szeregi pierwszoligowców. Chciałem zauważyć, że drużyna EL NINIO to już nie tylko bracia Grędysowie (Marcin, Krzysztof, Adam), ale przede wszystkim bramkarz Rajkiewicz, który zdobył tytuł najlepszego bramkarza w drugiej lidze. A także Stawski Dawid i Stępień Oktawian. Blisko awansu był także zespół Andrzeja Wronowskiego, PREMIUM APPETITE. Zresztą Andrzej „ustrzelił” sobie tytuł Króla Strzelców (30 goli). I już dawno powinien grać w pierwszej lidze. Drużyna braci Durłaków, BENTELER musi plany awansu odłożyć do następnego sezonu. To bardzo realne, mają kilku utalentowanych młodych piłkarzy, bardzo perspektywicznych. Reszta zespołów drugiej ligi grała na miarę swoich aktualnych możliwości. Jedynie drużyna SPAJKERSÓW nie zaznała smaku zwycięstwa w tym sezonie. Ale proszę mi wierzyć, że ich gra nie była taka zła, jak na to wskazują wyniki.
Bardzo zaszczytne i prestiżowe trofeum zdobyła za to ekipa bardzo ambitnego i wszechstronnego gracza, Krzysia Wawrzinka, JOHNSON CONTROLS. Mianowicie Puchar Fair Play, bardzo ceniony w sportowym światku.
 
Do zobaczenia w następnym sezonie. Ze sportowym pozdrowieniem – OBSERWATOR.
 
 

 

20.02.2013| Powrót
Komentarze (12)
Treść:
Podpis:
 

That's really tihinkng of the highest order

Millie | 2013-05-02 01:16:43

 

Thanks for srhanig. Always good to find a real expert.

Monkey | 2013-05-02 01:16:42

 

ujermgvutbm.tfsxjt, ntfmhadvag

gghgjogmos | 2013-02-27 23:35:22

 

nikt nikomu nie odpuścił, nie jesteśmy frajerami

WWT | 2013-02-27 12:30:50

 

nfyyxgvutbm.tfsxjt, zmlgvzznhz

gufioimtbh | 2013-02-26 16:53:53

 

Nie ma problemu Oskar, jak mozemy to pomozemy :) ale dlaczego odpusciliscie milimexowi mecz?

MY | 2013-02-23 12:19:32

 

witam Chciałbym podziekować wszystkim drużyną za wpłate pieniędzy na córkę(Biankę) naszego kolegi z zespołu Tomasza Grądzkiego. Zebrała się naprawdę duża suma pieniędzy, które po ostatnim ligowym meczu zostały przekazane Tomkowi. Proszę równocześnie jeśli jest taka mozliwość o wpłatę 1% na Biankę. KRS 0000037904 a w polu "informacje uzupełniające" : 19038 Grądzka Bianka jeszcze raz Wszystkim bardzo dziękuje.

Oskar z WWT | 2013-02-23 07:56:11

 

Obserwatorze ile zeście wypili za mistrzostwo Huty? :) Bo widziałem, że troche wami zawiewało po wyjściu z szatni Huty :))

balkon | 2013-02-22 14:47:27

 

w siemcach jak na węgrzech - stallone sylwester, johnson don, villas wioletta :)))))

jaruzelski wojciech | 2013-02-22 14:46:58

 

niech kazdy obstawi swoją piątke sezonu naszej ligi? 4 zawodnikow + bramkarz?:)

Kibic | 2013-02-21 23:35:08

 

Kto był mistrzem w latach 2007-2009 ?

gap2 | 2013-02-21 15:39:08

 

Gratulacje dla WZM za to, ze sie utrzymali!!! Siwy to wasz prawdziwy sukces

Recepcja | 2013-02-21 08:47:17