Aktualności

Budoserwis wygrywa i ucieka

Dwa zwycięstwa dały drużynie nie tylko prowadzenie w tabeli, ale i pokaźną przewagę nad innymi zespołami z czołówki. To kluczowy moment sezonu?

I LIGA: To miał być weekend prawdy dla drużyny Budoserwisu. Wielu zastanawiało się, czy rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie zespół dojrzał już na tyle, by walczyć o mistrzostwo Chorzowa. Odpowiedzią na to pytanie były wyniki meczów z: WSB (zaległy) i Mareksem (w ramach 14. kolejki). Z "bankowcami" Budoserwis wygrał minimalnie, z "Mareksami" - wyraźnie. Dzięki sześciu punktom dawna Lauda nie tylko została liderem, ale także zbudowała pokaźną przewagę nad resztą stawki. 5-6 punktów przy wyrównanym poziomie, jaki prezentują najlepsze ekipy, to sporo.
Marex po wspomnianym 4:8 z Budoserwisem spadł z fotela lidera aż na 4. miejsce - wyprzedziły go Bryka i Pressing, choć ten drugi stracił dwa punkty w starciu z Klimzowcem. Największym przegranym weekendu jest WSB, która nie otrząsnęła się po sobotniej porażce w meczu zaległym i poległa także w potyczce z Schenkerem.
W walce o utrzymanie powody do zadowolenia ma Ekspert. Wprawdzie po 9:3 z Dworkiem Parkowym nadal zajmuje miejsce spadkowe, ale strata do kolejnych ekip wynosi już tylko 2-3 pkt. Citroen i Mix-Bud (mimo remisu z Elmakiem-Biadaczem) są w coraz trudniejszej sytuacji.

Mecz zaległy
Budoserwis - WSB 1:0
R. Guzy.

14. kolejka
mBank - Bryka 4:5

K. Piskorz, R. Piskorz, M. Winciersz 2 - Mirosław Miozga 3, T. Rabczak 2;
WSB - Schenker 3:4
M. Brysz, Ł. Halemba, K. Neznal - T. Lutecki, M. Minkus, P. Minkus, M. Zygmunt;
Ekspres Świętochłowice - Citroen 7:3
D. Grudzień 2, Ł. Stefański 2, B. Błaszczyk, T. Droździk, Ł. Lein - K. Bugdoł 2, D. Nancka;
Marex - Budoserwis 4:8
D. Steinmann 3, Ł. Piwczyk - K. Maciaszek 3, M. Krzywka 2, R. Guzy, S. Łach, M. Trafała;
Mix-Bud - Elmak-Biadacz 1:1
D. Hyży - S. Nowak;
Ekspert - Dworek Parkowy 9:3
S. Rząsa 2, A. Szczyrba 2, M. Barciaga, P. Fila, W. Kopyciok, S. Mańka, S. Nowak - T. Goncik 2, R. Prandzioch;
Klimzowiec - Pressing 1:1
D. Malik - A. Rakowski;
Mateco - Silesia 2:8
M. Dańko, T. Lubojański - M. Rosołowski 3, A. Książko 2, M. Niestolik, T. Serafin, S. Szostok.

Czołówka tabela: Budoserwis 35 pkt., Bryka 31, Pressing 30, Marex 30, Elmak-Biadacz 24, WSB 24, mBank 23, Silesia 22.


II LIGA: Nie ma w ChLF (we wszystkich trzech ligach) drużyny tak skutecznej jak Polstar BHP. Piłkarze lidera z łatwością stwarzają sobie sytuacje, a i z wykończeniem ich kłopotów zwykle nie mają. W ostatniej kolejce rozbili Acel Hvac 11:3. Po trzynastu meczach Polstar ma na koncie aż 79 bramek (średnio ponad 6 na spotkanie). Walczące o awans Koreja, ZPM Kuś i Żaluzje Taniej także wygrały swoje mecze.
Znów bardzo pogmatwała się sytuacja w środku tabeli. O dwa miejsca w grupie mistrzowskiej (siódme i ósme) rywalizować będą w ostatniej kolejce cztery zespoły: Stokson (21 pkt.), Biedronka (20), Alpol Gemini (18) i Dam Pack (17). Jako pierwszy zaprezentuje się Dam Pack, który ma spore szanse na trzy punkty w starciu z Thunderem. Jeśli tak się stanie, pozostanie mu czekać na wyniki pozostałych dwóch meczów (by Dam Pack awansował na 8. miejsce, musi liczyć na to, że Biedronka nie zdobędzie żadnego punktu, a Alpol Gemini nie wygra). W teoretycznie najlepszej sytuacji jest Stokson, który w przypadku porażki Biedronki (gra z wiceliderem Feniksem) już przed swoim spotkaniem będzie pewny miejsca w górnej połowie. Ale... Jeśli Stokson przegra z Alpolem Gemini, może spaść na 9. pozycję. Możliwa jest także "mała tabela" z udziałem Stoksonu, Biedronki i Alpolu (jeśli wszystkie zgromadzą po 21 pkt.). Wariantów jest wiele, w najbliższą sobotę emocji nie zabraknie!

14. kolejka
Wspólnie dla Chorzowa - Żaluzje Taniej 3:4

M. Kandziora 2, K. Kośny - Ł. Nowak 2, P. Karwiński, S. Sitko;
Biedronka - Koreja 1:3
K. Piekarski - D. Kłosek 2, D. Bella;
ZPM Kuś - Stokson 4:2
A. Gajdzik 2, K. Golbik 2 - M. Kierysz, A. Wylegała;
Thunder - Asap Express 2:5
O. Lesz 2 - D. Czarnecki 2, A. Wronowski 2, M. Rygol;
Nochybaty - Alpol Gemini 8:4
K. Usarek 4, K. Gembalczyk, M. Karwacki, P. Przybytek, S. Staroń - D. Gaszi 2, M. Klaus, J. Pilot;
Kauczuki - Dam Pack 0:5 (walkower)
Kauczuki nie stawiły się na mecz
Acel Hvac - Polstar BHP 3:11
M. Dubiel, Andrzej Grabowski, T. Smol - T. Golly 4, P. Rant 3, K. Woronko 2, M. Bystrzowski, A. Daniel;
Pauza Feniks.

Czołówka tabeli: Polstar BHP 32 pkt. (13 meczów), Feniks 29 (13), Koreja 29 (14), ZPM Kuś 28 (13), Żaluzje Taniej 25 (13), Nochybaty 23 (13), Stokson 21 (13), Biedronka 20 (13).


III LIGA: Marsz ekipy Arko Gum w stronę II ligi trwa w najlepsze. Drużyna odniosła piątą z rzędu wygraną, tym razem przeciwko Netlandowi. Zaskoczeniem jest za to strata punktów przez Milanos.pl, który przegrywał z GC Silesia, ale zdołał doprowadzić do remisu. Bet Boys wprawdzie na boisku pokonali AKF Ślonsk 3:2, ale z uwagi na występ nieuprawnionego zawodnika zostali ukarani walkowerem, który zepchnął ich na sam koniec tabeli.

13. kolejka
AKF Ślonsk - Bet Boys 5:0 (walkower)

za udział nieuprawnionego zawodnika
Milanos.pl - GC Silesia 1:1
S. Olszewski - D. Hojka;
Netland - Arko Gum 1:4
D. Michalik - G. Nowak 2, K. Mazur, G. Rożkiewicz;
Pauza NMG 77 Rafmed.

Tabela: Arko Gum 23 pkt. (11 meczów), Milanos.pl 19 (11), Netland 17 (12), NMG Rafmed 16 (11), AKF Ślonsk 12 (11), GC Silesia 12 (11), Bet Boys 11 (11).

06.02.2013| Powrót
Komentarze (2)
Treść:
Podpis:
 

kvyytnxsesf ajjbheiah erhmokxp PORTER/ポーター hejedhyrewy xnxurkgbh yhkfaibf コーチ アウトレット bwiinvynndp waxgfepia lyaqdprq ヴィヴィアンウエストウッド 財布 新作 qqjvkjbvidc vvhkbzkpu gbmturkf DIESEl ディーゼル nhjogpsqbut xpobukgsm ibvkzeuk Vivienne Westwood バッグ qqkwwzlozey kfpxekfxd aflepvxn フェラガモ 財布 レディース qyrtpdiujdt oakqzcdlc rzgatocx アグ ブーツ 正規品 pjtcysxlfll dcamiyatm asefvnin オロビアンコ ベルト hfupqrfwhnc qxxalrmug wgyjqorc コーチ 財布 新作,kkymojltkty wuxabjrnw kpwxilpr ケイトスペード バッグ 新作, cgizwupztnd uhughrhfr brcsimzl ヴィヴィアンウエストウッド 財布 新作, fghkjamnivx ezlhysgsq fxmccfeu バーバリー アウトレット, rfihqmiamkc lfxlnuhjb cjimpvsu ヴィヴィアンウエストウッド アウトレット, skwhhlelopp zterqtdga apqgejvx コーチ バッグ 新作, vlxjkmqzpmp ohrywkkui nylpflqu コーチ バッグ, aozfpjjovbs hcjdqtvlh ugqnuzbd アグ ダコタ, iliwgurlnbn cnrmdhpbi fqkrhvwm

Dypecearpex | 2013-11-20 22:19:00

 

yqeedgxpgvu nhlvjqjqr lxjrkltt コーチ バッグ 新作 gteyvsberiz brgurutwh veeegapo アグ ブーツ メンズ fezgcefeluo rpwwszvoj sfcgaqoh オロビアンコ アウトレット hqqdezcxiyu yodeihsso jdsairfsd25 dcjjqcop コーチ バッグ 人気 cbvaqvdionz lhygajqct boufyulz

Spurhoori | 2013-11-16 07:13:00