Aktualności

Pierwsza kolejka w 2013. Budoserwis... zbudował formę

Kilka zespołów o określonej renomie zawodzi w tym sezonie. Życie nie znosi jednak próżni, pojawiają się nowe silne ekipy.

I LIGA: Od drugiej połowy października piłkarze Klimzowca w niczym nie przypominają zespołu, który praktycznie co roku walczył o najwyższe cele. Przegrywają z zespołami z dolnych rejonów tabeli. Podobnie było w minioną niedzielę, gdy mistrz Chorzowa z 2001 roku nie sprostał Mateco (0:3). Jak tak dalej pójdzie, to Klimzowiec nie wystąpi w grupie mistrzowskiej, co nigdy wcześniej mu się nie zdarzyło. To nie koniec niespodzianek. Także aktualny mistrz ma duże kłopoty. Po serii trzech zwycięstw wydawało się, że Silesia wraca do gry, ale 1:2 z Pressingiem sprawiło, że obrona tytułu (już 11 pkt. straty do lidera) jest chyba niewykonalna. A i miejsce w grupie mistrzowskiej niepewne.
W zupełnie odmiennych nastrojach są piłkarze Budoserwisu i mBanku. Ten pierwszy... zbudował równą, wysoką formę. Od wrześniowej inauguracji (1:3 z Silesią) pozostaje niepokonany. 8 zwycięstw, 2 remisy - zespół dowodzony przez Witolda Wieczorka ma szanse nawet na tytuł! Więcej jednak będziemy wiedzieli po meczach Budoserwisu z Mareksem i WSB w końcówce rundy zasadniczej.
Natomiast mBank po pierwszych kolejkach był skazywany na spadek (tylko punkt po czterech kolejkach). Odkąd jednak zaczął wygrywać, to seryjnie dopisuje kolejne zdobycze punktowe. Tym razem ofiarą "bankowców" padł Ekspres.
W czołówce doszło do przetasowań. Na 3. miejsce awansował Pressing - wskutek porażek WSB (z liderem Mareksem) i Bryki (Citroen sprawił nie lada niespodziankę).

11. kolejka
WSB - Marex 3:5

M. Brysz, A. Piasecki, P. Stachura - D. Gołębiowski 2, K. Gołębiowski, S. Klaus, P. Lokwenc;
Elmak-Biadacz - Ekspert 4:3
R. Baran, D. Koniarek, S. Koniarek, K. Neumann - P. Fila, S. Mańka, Ł. Osiński;
Ekspres Świętochłowice - mBank 2:3
A. Błaszczyk, A. Działach - R. Piskorz, Ł. Szczyrba, M. Winciersz;
Pressing - Silesia 2:1
A. Kutschereiter, A. Rakowski - T. Serafin;
Budoserwis - Schenker 5:3
A. Świerczyński 2, S. Łach, A. Pietrek, M. Śliwa - R. Klimas, T. Lutecki, A. Zygmunt;
Mateco - Klimzowiec 3:0
P. Pyrlik 2, K. Grzybek;
Bryka - Citroen 4:5
P. Wąsik 2, K. Kuklok, T. Rabczak - G. Szczyrba 3, K. Bugdoł, M. Machaczka;
Mix-Bud - Dworek Parkowy 0:2
R. Prandzioch 2.

Czołówka tabeli: Marex 27 pkt., Budoserwis 26, Pressing 23, Bryka 22, WSB 21, mBank 20, Elmak-Biadacz 17, Silesia 16.

II LIGA:
Pisaliśmy już kilka tygodni temu o wyjątkowej skuteczności piłkarza Polstar BHP. Tomasz Golly w miniony weekend dokonał sztuki niebywałej, aplikując aż siedem goli bramkarzowi Kauczuków. Ma w sumie 26 bramek, a przecież jest dopiero na półmetku rozgrywek... Lidera II ligi z pewnością ucieszyły wyniki najgroźniejszych konkurentów - Feniks został pokonany przez Nochybaty, przegrał także - drugi mecz z rzędu - ZPM Kuś (z Biedronką, która dzięki temu jest już trzecia).

10. kolejka
Nochybaty - Feniks 3:1

M. Karwacki 2, S. Staroń - L. Weihs;
Wspólnie dla Chorzowa - Thunder 4:2
M. Kandziora 3, A. Szolc - A. Lewandowski, P. Rygol;
Koreja - Stokson 5:3
M. Gruszka 2, K. Kremer, D. Kłosek, R.Taubic - A. Gros, T. Sadło, G. Stanik;
Dam Pack - Acel Hvac 7:0
K. Colik 2, R. Herok 2, M. Potempa 2, R. Oczko;
Biedronka - ZPM Kuś 4:1
R. Dróżdż 2, M. Lisowicz, K. Piekarski - K. Golbik;
Asap Express - Żaluzje Taniej 3:5
D. Czarnecki 2, R. Kowalski - M. Krupiński 2, P. Lesik, S. Sitko, A. Świętek;
Polstar BHP - Kauczuki 12:2
T. Golly 7, M. Kapuściński 4, K. Woronko - M. Kowalczyk 2.
Pauza Alpol Gemini.

Czołówka tabeli: Polstar BHP 25 pkt. (10 meczów), Feniks 22 (10), Biedronka 19 (9), Żaluzje Taniej 19 (9), ZPM Kuś 18 (9), Koreja 17 (10), Stokson 15 (9), Nochybaty 14 (9).

III LIGA: Arko Gum to zespół z największym doświadczeniem w tej dywizji. Przez lata grał bowiem w II lidze, a jeden sezon spędził nawet w najwyższej klasie rozgrywek. Tę edycję ChLF rozpoczął dość słabo, ale w ostatnim czasie wyraźnie się rozkręca. Po zwycięstwie z liderującym Milanos.pl ma wszelkie dane ku temu, by wkrótce znaleźć się na szczycie. Ważne trzy punkty padły łupem ekipy NMG 77 Rafmed. Pokonując Netland, zredukowała stratę do 3. miejsca, które jest premiowane awansem.

11. kolejka
NMG 77 Rafmed - Net-Land 5:4

K. Halamus 2, S. Kramarczyk, Rafał Romańczyk, T. Strzoda - R. Przyłębski 2, D. Michalik, A. Łaskawiec;
Arko Gum - Milanos.pl 4:3
G. Rożkiewicz 3, G. Nieć - S. Olszewski, M. Szaton, Ł. Wrzeszcz;
GC Silesia - AKF Ślonsk 4:1
K. Rogowicz 2, M. Błaszkiewicz, D. Hojka - M. Kiecka.
Pauza Bet Boys.

Tabela: Milanos.pl 18 pkt. (10 meczów), Arko Gum 17 (9), Net-Land 14 (10), NMG 77 Rafmed 13 (10), Bet Boys 11 (9), GC Silesia 11 (9), AKF Ślonsk 9 (9).

08.01.2013| Powrót
Komentarze (1)
Treść:
Podpis:
 

jwvbbrzlyld uekebznbt xxaojlsc フェラガモ バッグ 新作 otaumkhiybv nyfunpmbj ecoooxua アグ ムートンブーツ mrocaoqqqhr bvyupitgg vnhltoeb オロビアンコ バッグ kipjggbwjpd hiiepykuw jdsairfsd25 beryfrqr コーチ バッグ pypsnmhsqmm slukapyua bbxzrthc

Spurhoori | 2013-11-16 07:13:01