Relacja z 9 kolejki Ligi Siemianowickiej

OBSERWATOR SIEMIANOWICKA LIGA HALOWA        9 KOLEJKA         02.12.2012

Na samym półmetku rozgrywek pierwszej ligi rozpędzony zespól WWT POLSKA dogonił dotychczasowego lidera i mistrza, drużynę MILIMEXU. Podobnie jak przed rokiem ślepy los zadecydował, że dwa najlepsze zespoły, czyli lider i wicelider spotkały się w ostatniej kolejce pierwszej rundy mistrzostw. I prawdopodobnie ten wyścig o mistrzostwo będzie trwał do końca rozgrywek, więc emocje mamy zagwarantowane. Chyba, że lider i wicelider stracą punkty gdzieś „po drodze”. W meczu na szczycie WWT POLSKA pokonał MILIMEX 2:1. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i był prowadzony w sportowej atmosferze, chociaż toczył się o bardzo wysoką stawkę. Mecze ośmiokrotnego mistrza, MILIMEXU, zawsze gromadzą liczną widownię w hali. Pozostałe spotkania zdecydowanie odbiegały poziomem.

WICHARY TECHNOLOGIES – INPREX KATOWICE                   3:0
INPREX zanotował ostatnio dwa bardzo udane występy i z uzasadnionymi nadziejami na kolejny sukces przystąpił do meczu z WICHARYM. Oba zespoły wystąpiły w nieco osłabionych składach, ale nie miało to większego wpływu na poziom i wynik meczu, ponieważ poziom był na przyzwoitym poziomie, a drużyna WICHAREGO wygrała dosyć pewnie będąc w przekroju całego spotkania zespołem lepszym. Jeżeli do końca rozgrywek w bramce WICHAREGO będzie bronił Damian Gieracz, to pozostałym drużynom będzie trudno strzelić temu zespołowi gola. Kowalski zdobył prowadzenie 1:0 w 10 min. w tym momencie obie ekipy miały na swoim koncie po cztery faule, ale nie wynikało to ze złośliwości, tylko dużego zaangażowania w grze. Tuż przed przerwą „Seba” Pająk podwyższył na 2:0. Dobra zaliczka na drugą połowę. Doświadczony zespół WICHAREGO cały czas kontrolował grę i utrzymywał dystans. Pomimo ambitnych ataków ze strony INPREXU. W 40 min. Sławiec strzelił do „pustaka” trzeciego gola i przypieczętował zasłużone zwycięstwo.

MILIMEX – WWT POLSKA           1:2
MILIMEX w ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek poniósł pierwszą porażkę. Chociaż paradoksalnie rozegrał moim zdaniem bardzo dobry mecz. Chyba najlepsze spotkanie dotychczas w tych mistrzostwach, ale natrafił na również bardzo dobrze dysponowanego rywala. Oba zespoły znają się na wylot i posiadają w swoich szeregach zawodników z najwyższej półki. Dlatego poziom tego meczu był bardzo wysoki. Zresztą moim zdaniem również WWT POLSKA rozegrał najlepszy mecz dotychczas w tych mistrzostwach. MILIMEX miał w tym meczu więcej sytuacji do strzelenia gola, ale Pasko, Mitas, Wolny i Walczak nie potrafili umieścić piłki w siatce. Do przerwy było 1:1 po golach Oskara Kuczka i Szymona Pasko, W drugiej połowie niewykorzystane sytuacje MILIMEXU się zemściły. Niesamowity „Hagi” Bartoszek w końcówce strzelił decydującego gola. MILIMEX wycofał bramkarza, ale pomimo desperackich ataków nie zdołał pokonać kapitalnie broniącego Solika. O sukcesie WWT zadecydowało większe opanowanie nerwowe i skuteczność. Najlepszymi na parkiecie byli obaj bramkarze – Solik i Krzypiec. Spotkanie było toczone
w bardzo sportowej atmosferze.

TKKF NIEBIESCY SITA BAŃGOW – FC GISZOWIEC                8:6
Wynik tego spotkania jest iście hokejowy. Ponieważ oba zespoły zagrały bardzo ofensywnie stawiając na zdecydowany atak. To bardzo dobrze. Ale równocześnie zagrały bardzo niefrasobliwie w obronie. Stąd tyle goli. Zresztą wystarczy spojrzeć na tabelę rozgrywek. Obie ekipy mają najwięcej straconych goli na pólmetku ligi. Był to trochę dziwny mecz. Już w pierwszej minucie Plszewski strzeliłna 1:0 dla BAŃGOWA. Potem po uderzeniach Adriana Grociaka i Gruszki w 11 minucie zrobiło się 1:2 dla GISZOWCA. A jeszcze Dawid Grociak trafił w słupek. Nadzieja dla GISZOWCA. Ale Majnusz, Żochowski i Appel strzelili szybko trzy bramki i zrobiło się 4:2. Jeszcze Dawid Grociak z połowy hali trafił w samo okienko (najładniejszy gol tej kolejki) i GISZOWIEC po raz drugi wrócił do gry. 4:3 dla TKKF-u. I znowu BAŃGÓW odskoczył na 6:3 po uderzeniu Żochowskiegi i Appla. Czyli GISZOWIEC gonił wynik, a BAŃGÓW znowu uciekał na dwa lub trzy gole. Taka wymiana ciosów trwała do końca meczu.Gruszka i Klimas na 6:5. A Majnusz i Ł.Wawrzon na 8:5. Jeszcze Klimas zmniejszył na 8:6. GISZOWIEC w końcówce pudłował w nieprawdopodobnych sytuacjach.

WZM SIEMIANOWICE – BLUE BOYS       1:2
WZM przegrał drugi z kolei mecz minimalnie w stosunku 1:2. Czegoś w ich grze brakuje. Chyba konsekwencji
i skuteczności. Muszą to sami rozstrzygnąć. Przez większość meczu mieli optyczną przewagę, ale to nic nie dało. W każdym razie BLUE BOYS odniósł cenne zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem. Chociaż tabela tego nie odzwierciedla. W każdym razie ten wynik bez względu na wszystko jest niespodzianką, przykrą dla sympatyków WZM-u. Od początku WZM bezskutecznie ostrzeliwał bramkę Todysa, a BOYSI głęboko się cofnęli korzystając z kontrataków. Grali mądrze w defensywie. Ta taktyka przyniosła końcowy sukces. 0:1 (Dobek) 17 min. 1:1 (Nowacki) 21 min. 1:2 (Niemiec). WZM rzucił się do desperackich, ale chaotycznych ataków.

TAJFUN – GP REX-POL       1:3
Zespół TAJFUNU nie dał rady bardzo osłabionemu, ale piłkarsko lepszemu zespołowi wicemistrza. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Był prowadzony w zawrotnym tempie. GP objął prowadzenie już w 1 minucie po uderzeniu Śliwy. To nowy zawodnik REX-POLU (bardzo dobry). Wyrównał szybki i przebojowy Mączka (dobił swój strzał). Do przerwy było 1:2 (Grzywa w 20 min.). Większa dojrzałośc oraz umiejętności zadecydowały o zasłużonym sukcesie GP REX-POLU. Zwycięski zespół posiadał więcej indywidualności 9Grzywa Marcin, Stec, Śliwa). REX-POL popełnił mniej błędów w grze obronnej. Najlepszymi na parkiecie byli obaj bramkarze (Łukasz Wideman i Adrian Jakóbczyk). Po tym zwycięstwie GP REX-POL wrócił do gry o tytuł mistrzowski. Zwycięską bramkę strzelił w 30 min. Altman.