Relacja z 8 kolejki Ligi Siemianowickiej

OBSERWATOR SIEMIANOWICKA LIGA HALOWA        8 KOLEJKA 25.11.2012

Jeszcze jedna kolejka pozostała do półmetka rozgrywek. Ale zaczyna się już bardzo wyraziście rysować sytuacja na górze tabeli. Sytuacja ta dotyczy oczywiście zespołów walczących o medale i o mistrzostwo pierwszej ligi. Zresztą przynajmniej dla mnie taki stan rzeczy nie jest żadnym zaskoczeniem. Było wiadomo, że o najwyższe laury będą walczyć zespoły MILIMEXU, GP REX-POL i WWT POLSKA. Na razie z tego grona wypadł zespół WZM-u. Jego miejsce zajął rewelacyjnie spisujący się zespół WICHARY TECHNOLOGIES. WWT POLSKA ma ogromne szanse zdetronizować po latach hegemonii drużynę MILIMEXu. Nieistotne jest, co było miesiąc temu, nie wiem, co będzie dalej, ale na dzień dzisiejszy to WWT POLSKA prezentuje futbol, który może Oskarowi Kuczkowi dać satysfakcję w postacie pierwszego tytułu mistrzowskiego anno domini 2012/2013.

MILIMEX – WICHARY TECHNOLOGIES  3:1

Gracze mistrza, analogicznie jak tydzień temu, przespali początek spotkania. Znowu „Emil” Skrzypiec przytomnym wybiegiem z bramki uratował MILIMEX od utraty gola w pierwszych sekundach. Ale doświadczony Przemek Witek „ukąsił” mistrza już w 4 minucie meczu. 0:1 dla WICHAREGO. Później MILIMEX owszem posiadał przewagę, ale wszystkie próby kończyły się na doskonale broniącym Damianie Gieraczu. Ten facet posiada stalowe nerwy. Potrafi sparaliżować i zniechęcić każdego napastnika. MILIMEX do przerwy przegrywał 0:1. Przełomowym momentem meczu była 30 minuta. MILIMEX wrócił do gry po wykorzystaniu przez Marcina Wolnego rzutu karnego (ale nie bez kłopotów). W końcu atak non stop przyniósł mistrzowi efekty w postaci goli w 32 i 38 min. \były to strzały z gatunku nie do obrony. Wszystko dobre, co się dobrze kończy, dla MILIMEXU. Gdyby WICHARY mógł przez cały sezon grać w pełnym składzie, to mieliby ogromną szansę włączyć się do walki o tytuł. Najwięcej kłopotów MILIMEXowi oprócz Gieracza sprawili Przemek Witek i „Seba” Pająk (niezwykle szybki).

TAJFUN – FC GISZOWIEC              4:1

Dobrze zorganizowany i grający z polotem zespół TAJFUNU zupełnie pogrążył drużynę FC GISZOWIEC, która i tak już jest w bardzo trudnej sytuacji, o ile nie beznadziejnej. Nie pomógł nawet Wojtek Pulchny, który po długiej przerwie powrócił do bramki. Wprawdzie przy pierwszym golu nie był bez winy (Dżuman), ale potem wielokrotnie się zrehabilitował udanymi interwencjami. TAJFUN grał szybko i pomysłowo, stosowali arytmię gry (zmianę tempa), ale zawsze do przodu. To musiało przynieść efekty. Wbrew pozorom FC GISZOWIEC nie należy do łatwych rywali. Ale TAJFUN osiągnął już przyzwoity pierwszoligowy poziom i sobie dobrze na ogół radzi.2:0 (Szernich), konsekwencja dobrej gry i chaosu w szeregach GISZOWCA. W 3o minucie GISZOWIEC powrócił do gry za sprawą Adriana Grociaka, ale piłkarze TAJFUNU nadal byli o ułamek szybsi i bardziej zdecydowani w swoich akcjach i to przyniosło efekty w postaci goli Kimela w 36 i 40 minucie.

BLUE BOYS – WWT POLSKA         0:6

Po trzech minutach meczu zespół beniaminka miał już na koncie trzy faule. Wszystkie popełnione na Darku Tomeckim. To dobitnie świadczy, co „Dara” znaczy w talii Oskara Kuczka. Abstrahując od tego faktu, to ekipa WWT POLSKA gra znakomicie, a „Hagi” Bartoszek przeszedł samego siebie. Po ogromnej przewadze 0:1 (Hagi). 4 faule beniaminka po 5 minutach gry. To efekt dominacji WWT. 0:2 Hagi, 0:3 Hagi. Uderzenia „szpicem” Bartoszka są nie do obrony. Ten element opanował do perfekcji. Ale WWT nadal nie zwalniał tempa. Zwody i dryblingi „Dary” Tomeckiego doprowadzały do oczopląsów zawodników BLUE BOYS. Darek ostatnio za dużo goli nie strzelał, ale w tym meczu zdobył dwie. Jednego gola strzelił Painta. Z tak grającym wiceliderem nie poradziłby sobie żaden zespół. A co dopiero BLUE BOYS. Na bardzo wysokim poziomie zagrali pozostali piłkarze WWT. Szczególnie Grądzki (niesłychanie uniwersalny), potrafi bronić, atakować i asystować.

INPREX KATOWICE – TKKF NIEBIESCY SITA BAŃGÓW        4:1

INPREX ostatnio jest na fali, natomiast zespół Marcina Wawrzona w zupełnym dołku. TKKF w ostatnich trzech spotkaniach stracił aż 21 goli, to świadczy o fatalnej grze w defensywie i bardzo złej taktyce drużyny z Bańgowa. Pewnym usprawiedliwieniem ich postawy jest to, że mają ogromne kłopoty kadrowe. Brakowało Lichacza, Appela, Majnusza, Krupanka. Każdy zespół musi mieć taką czwórkę. Ale nie umniejsza to sukcesu drużyny INPREXU. Ten zespół gra coraz lepiej i co najważniejsze, skutecznie. Ten element gry był dotychczas piętą achillesową drużyny. W dwóch ostatnich spotkaniach strzelili 10 goli, to napawa optymizmem na przyszłość. Stachański, Stachura i Brzoskowski przypomnieli sobie jak dobrą grę sfinalizować celnymi strzałami do siatki. Z taką grą INPREX ma realną szansę wyjść ze strefy spadkowej.

GP REX-POL – WZM SIEMIANOWICE     2:1

Zespół Piotra Guzego podrażniony w swoich ambicjach pokonał, aczkolwiek nie bez kłopotów, ekipę WZMu. Ten mecz jako całość stał zdecydowanie na najwyższym poziomie w tej kolejce. Powrót Marcina Krzywki i Daniela Langnera zrobił swoje. Marcin grał fantastycznie i strzelił dwa gole. Daniel także zdecydowanie przyczynił się do sukcesu. Ale ogromne słowa uznania należą się ekipie WZM-u. Zawodnicy tej drużyny byli współtwórcami świetnego meczu na wysokim poziomie. Oba zespoły mają kłopoty kadrowe, niemniej aspiracje ogromne i uzasadnione. Drużynę REX-POLu wzmocnił Stec Marcin (był zawodnik Wizopolu). Najlepszymi piłkarzami w ekipie WZM-u byli Damian Zając (bramkarz), jak zwykle oraz Idziak. Kto wie, jakim wynikiem skończyłby się ten mecz, gdyby w 36 minucie Maszczyk nie trafił w słupek tylko do siatki? Ale reasumując: wygrał zespół lepszy.