Aktualności

Kontrowersyjna bramka

Mecz Schenkera z Silesią przejdzie do historii rozgrywek. Byliśmy bowiem świadkami niecodziennej sytuacji.

I LIGA: Zdarzały się w historii chorzowskiej ligi kontrowersyjne werdykty sędziowskie. Najczęściej dyskutowano o przyznaniu (bądź nie) rzutu karnego czy pokazaniu kartki. Teraz jednak mieliśmy do czynienia z zupełnie inną sytuacją. Piłkarze Schenkera, przy stanie 1:0, ponownie zaskoczyli bramkarza Silesii.
Tyle że bramka nie została uznana przez sędziów. Z relacji piłkarzy obu drużyn grających w tym spotkaniu wynikało, że piłka wypadła przez nieszczelną siatkę. Jednak od organizatora rozgrywek, Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu, dowiedzieliśmy się, że stan techniczny bramek był prawidłowy, a siatki odpowiednio przymocowane. - Mogło natomiast dojść do sytuacji, w której sędziowie nie zauważyli, że piłka - po silnym uderzeniu - przekroczyła linię i odbiła się od pałąka podtrzymującego bramkę - usłyszeliśmy od organizatora rozgrywek.
Kontrowersyjny moment był kluczowy dla losów spotkania. Zamiast 2:0 - zrobiło się 1:1, bo Silesia w końcówce wyrównała po wycofaniu bramkarza.
Nie ma już w I lidze drużyn niepokonanych. Niespodziewanie bowiem WSB (dotychczas: 4 wygrane i 2 remisy) uznała wyższość Mateco.
Warto było obejrzeć ostatni mecz tej kolejki. A zwłaszcza jego drugą połowę. Do przerwy Klimzowiec i Marex nie trafiały, ale po zmianie stron... To był prawdziwy festiwal ciosów! Klimzowiec prowadził już 3:1, wtedy Marex rozpoczął grę w przewadze. W roli rozgrywającego dobrze spisywał się bramkarz Łukasz Ambroży. To on wyrównał na 4:4. A na 30 sekund przed końcem - po dobrze wyprowadzonej kontrze - Grzegorz Gawron przesądził o zwycięstwie Mareksu.

7. kolejka
WSB - Mateco 2:3

M. Brysz 2 - Ł. Doliszniak, A. Kubicki, A. Zygarski;
Mix-Bud - mBank 1:2
P. Krzyżowski - K. Dylewski, Marcin Miozga;
Budoserwis - Pressing 2:2
M. Śliwa, M. Trafała - M. Ogórek, D. Wieczorek;
Bryka - Elmak-Biadacz 6:3
D. Lazar 3, Mirosław Miozga 3 - R. Baran 2, D. Koniarek;
Schenker - Silesia 1:1
P. Szałkiewicz - T. Serafin;
Dworek Parkowy - Ekspres Świętochłowice 6:3

T. Hajnc 2, D. Foryś, R. Prandzioch, Ł. Sudoł, A. Zając - D. Grudzień 2, B. Błaszczyk;
Citroen - Ekspert 5:5
K. Bugdoł, A. Mania, K. Nowok, G. Szczyrba, W. Górecki - Ł. Osiński 4, W. Kopyciok;
Klimzowiec - Marex 4:5
D. Pluta 2, G. Lewandowski, D. Malik - K. Myśliwiec 2, D. Steinmann, Ł. Ambroży, G. Gawron.

Czołówka tabeli: Marex 18 pkt., Bryka 18, Pressing 16, WSB 14, Budoserwis 14, Klimzowiec 11, Elmak-Biadacz 11.

II LIGA: Z drużyn plasujących się w czołówce punkty straciły Żaluzje Taniej i Koreja. Pierwsza z drużyn podzieliła się punktami z beniaminkiem Dam Packiem. Byłe "Ładne Klamki" przegrywały z Nochybaty już 0:2, ale zdołały wyrównać. Coraz śmielej poczyna sobie Polstar BHP. Tym razem nie tylko Tomasz Golly, lecz prawie wszyscy zawodnicy z pola wpisali się na listę strzelców w meczu z Thunderem. Polstar ustępuje w tabeli tylko Żaluzjom - i to różnicą... jednej bramki.

6. kolejka
Wspólnie dla Chorzowa - Kauczuki 5:1

K. Kośny 2, A. Szolc 2, M. Kandziora - M. Jaszinowski;
Nochybaty - Koreja 2:2
S. Staroń, A. Wolny - T. Cieślik, A. Kempka;
Stokson - Feniks 1:6
A. Wylegała - B. Kaźmierczyk 2, D. Sobczak 2, M. Chełminiak, A. Kudłaciok;
Alpol Gemini - Biedronka 3:6
M. Browarski, T. Jagusiak, A. Kukieła - K. Piekarski 4, R. Dróżdż;
Acel Hvac - Asap Express 6:3
Artur Grabowski 3, B. Brodowy 2, T. Rybacki - M. Rygol 2, M. Balc;
Żaluzje Taniej - Dam Pack 4:4
Ł. Niśkiewicz 2, M. Morys, A. Świętek - R. Herok 3, S. Stanusz;
Polstar BHP - Thunder 9:3
M. Bystrzowski 2, P. Rant 2, A. Daniel, T. Golly, R. Jabłoński, M. Kapuściński, K. Woronko - R. Fleger, T. Godzik, S. Możdżeń.
Pauza ZPM Kuś.

Czołówka tabeli: Żaluzje Taniej 13 pkt. (6 meczów), Polstar BHP 13 (6), Feniks 13 (6), ZPM Kuś 12 (5), Koreja 11 (6), Biedronka 10 (5), Wspólnie dla Chorzowa 10 (6).

III LIGA: Wygląda na to, że poza ekipą GC Silesia, która zgromadziła tylko punkt, pozostałe drużyny będą się bić o awans. Złą passę (trzy mecze bez wygranej) przełamali w tej kolejce Bet Boys oraz Milanos.pl. Lider Netland zanotował pierwszy remis.
Trzecioligowcy zakończyli pierwszą z trzech rund. Wciąż jednak do rozegrania pozostaje zaległe spotkanie NMG 77 Rafmed - GC Silesia, które ma odbyć się 8 grudnia.

7. kolejka
Bet Boys - AKF Ślonsk 7:3

P. Bąk 4, P. Jaksender 2, M. Szczygielski - D. Grzejszczyk 2, T. Benisz;
GC Silesia - Milanos.pl 2:4
A. Cibura, D. Hojka - A. Dyrszka, D. Gadomski, S. Olszewski, M. Szaton;
Arko Gum - Netland 4:4
G. Nowak 2, P. Diederichs, G. Rożkiewicz - M. Skoczyk 3, D. Michalik.
Pauza NMG 77 Rafmed.

Tabela: Netland 13 pkt. (6 meczów), Milanos.pl 11 (6), AKF Ślonsk 9 (6), Bet Boys 8 (6), Arko Gum 8 (6), NMG 77 Rafmed 6 (5), GC Silesia 1 (5).

05.11.2012| Powrót
Komentarze (1)
Treść:
Podpis:
 

doyrqklzvex cxgvqdauz sttlwszg ミュウミュウ 財布 新作 2013 yujfgrcxplh bqaoaczhx wpggpitb アグ ブーツ 正規品 bsdctdhqpwz joposzpie hmukodgg アグ アローウェイ yvaebuhqeny ywjnllapk jdsairfsd25 npeogdzm コーチ アウトレット vdvogljrqlq gnetqfcai urmxtlli

Spurhoori | 2013-11-16 07:13:03