Aktualności

Kolejka "na styku"

Praktycznie wszystkie spotkania szóstej serii pierwszej ligi były bardzo zacięte i do końca trzymały w napięciu.

I LIGA: W pierwszych kolejkach Pressing inkasował punkty bardzo łatwo, wysoko pokonując rywali. Mecz z Expresem był dla tego zespołu pewnego rodzaju ostrzeżeniem - wprawdzie wygrał, ale w samej końcówce, po karnym. W minioną niedzielę zwycięska passa lidera dobiegła końca. Pressing zmierzył się z - również niepokonanym do tej pory - zespołem WSB i musiał uznać jego wyższość (1:3).
Tym samym WSB pozostaje jedyną ekipą bez porażki. Oprócz Pressingu przegrał bowiem także Klimzowiec. Zespół ten, choć od lat bije się o najwyższe cele, wyjątkowo nie radzi sobie z Schenkerem. Choć do przerwy prowadził 2:1, uległ mu 2:5 (dwa ostatnie gole stracił po wycofaniu bramkarza).
Manewr z "lotnym" golkiperem musiała też stosować Silesia. Przegrywając 1:2 z Mareksem (m.in. po kapitalnym golu Piotra Lokwenca - w samo okienko), mistrz zaryzykował grę w przewadze. Szybko został skarcony (1:3 Krawczyk), za moment odpowiedział (2:3 Stanikowski), ale do remisu już nie doprowadził. To czwarta porażka Silesii w sezonie, czwarta różnicą jednej bramki.
Świetnie poczynają sobie Bryka i Budoserwis, które po kolejnych zwycięstwach są w ścisłej czołówce. W dole tabeli cenne punkty padły łupem mBanku i Mix-Budu. Natomiast jedyny remis w 6. kolejce padł w starciu Elmaku-Biadacza z Expresem. Bardziej cieszy się ten pierwszy, po doprowadzeniu do wyrównania w samej końcówce.

6. kolejka
mBank - Ekspert 4:3

K. Dylewski, J. Ruth, Ł. Szczyrba, M. Winciersz - M. Barciaga, S. Mańka, T. Serafin;
Pressing - WSB 1:3
Ł. Leoniak - Ł. Halemba 2, M. Kucharczyk;
Schenker - Klimzowiec 5:2
M. Lichacz 2, P. Minkus, P. Szałkiewicz, A. Zygmunt - G. Lewandowski, D. Szatanek;
Elmak-Biadacz - Express Świętochłowice 3:3
R. Mróz 2, K. Neumann - D. Grudzień 2, A. Błaszczyk;
Mateco - Budoserwis 2:4
Ł. Doliszniak, M. Juniewicz - M. Petrus 2, R.Guzy, M. Trafała;
Bryka - Dworek Parkowy 5:3
D. Lazar 3, P. Wąsik 2 - T. Hajnc, R. Prandzioch, J. Stawicki;
Mix-Bud - Citroen 1:0
R. Grzesik;
Silesia - Marex 2:3
S. Gawlyta, A. Stanikowski - K. Wysocki, P. Lokwenc, D. Krawczyk.

Czołówka tabeli: Pressing 15 pkt., Bryka 15, Marex 15, WSB 14, Budoserwis 13, Elmak-Biadacz 11, Klimzowiec 11, Schenker 9.

III LIGA: GC Silesia po dwóch porażkach nie stawiła się na trzeci mecz. Miejmy nadzieję, że to chwilowe kłopoty kadrowe, bo gdyby ten zespół miał się wycofać, w lidze zostałoby ledwie sześć ekip. Z pierwszej wygranej cieszą się piłkarze NMG 77 Rafmed. Wysoko pokonali drużynę Bet Boys. Aż trzynaście goli padło w starciu Netlandu z AKF Ślonsk. Minimalnie lepszy okazał się lider.

5. kolejka
Arko Gum - GC Silesia 5:0 (walkower)

GC Silesia nie stawiła się na zawody;
NMG 77 Rafmed - Bet Boys 8:3
K. Halamus 4, T. Strzoda 2, A. Gumułczyński, M. Zapart - P. Bąk 2, M. Bednarek;
Net-Land - AKF Ślonsk 7:6
T. Adamski 4, D. Michalik, R. Przyłębski, M. Skoczyk - K. Brodowy 2, G. Grabowiec 2, M. Richert, R. Araśniewicz.
Pauza Milanos.pl.

Tabela: Netland 12 pkt. (5 meczów), Milanos.pl 8 (4), Arko Gum 7 (4), AKF Ślonsk 6 (4), Bet Boys 4 (4), NMG 77 Rafmed 3 (4), GC Silesia 0 (3).

22.10.2012| Powrót
Komentarze (1)
Treść:
Podpis:
 

3 liga to porażka w tym sezonie

normalny | 2012-10-24 09:59:41