Relacja z 1 kolejki Ligi Siemianowickiej

SIEMIANOWICKA LIGA HALOWA           I KOLEJKA 07.10.2012

Rozpoczął się siedemnasty sezon środowiskowej piłki halowej w Siemianowicach Śl. W związku z tym życzę wszystkim sympatykom udanych spotkań, dużo emocji i zero kontuzji oraz żadnych kartek, ani żółtych ani czerwonych. Zaraz na początek mieliśmy szlagier, czyli MILIMEX (mistrz) kontra GP REX-POL (wicemistrz). Po pasjonującym meczu na ekstraklasowym poziomie zwyciężył ośmiokrotny mistrz MILIMEX – 2:0. Zawodnicy FC GISZOWIEC oraz WWT POLSKA również uraczyli kibiców grą na wysokim poziomie, chociaż wynik remisowy 1:1 na pewno żadnego nie satysfakcjonuje. Pozostałe spotkania dostarczyły sporo emocji, choć z poziomem było różnie. Witamy w pierwszej lidze beniaminków, zespoły BLUE BOYS i TKKF NIEBIESCY BAŃGÓW kiedyś już grające w pierwszej lidze oraz absolutnego nowicjusza w tym gronie, ekipę TAJFUNU, która awansowała w miejsce WIZOPOLU CHEŁMEK (wycofali się).

TKKF NIEBIESCY SITA BAŃGÓW – WICHARY TECHNOLOGIES       5:3

Dla mnie osobiście ten wynik jest niespodzianką, ponieważ drużyna WICHAREGO dobrze spisywała się w ubiegłym sezonie w gronie pierwszoligowców. Na razie okazało się, że nowi gracze w ekipie Mariana Langnera nie zrekompensowali straty Daniela Langnera oraz bramkarza Gieracza. Mowa o Sebastianie Pająku i o Przemku witku. O wyniku tego meczu zadecydowała moim zdaniem pierwsza połowa, wygrana przez piłkarzy BAŃGOWA  3:1. A gdyby nie nonszalancja graczy tego zespołu pod bramką WICHAREGO, to prowadziliby jeszcze wyżej. Marcin Wawrzon zmarnował „setkę” po idealnym podaniu Adriana Appla. Ekipa WICHAREGO grała mało konsekwentnie i nie miała pomysłu na grę. Pod koniec meczu Seba Pająk się przebudził i był bardzo groźny – poprzeczka i gol. Najlepszym graczem na parkiecie był Adrian Appel (uniwersalny).

BLUE BOYS – TAJFUN        6:2

Był to mecz dwóch beniaminków, któzy znają się jak „łyse konie” ze spotkań w drugiej lidze. Ale drużyna TAJFUNU zapłaciła tak zwane „frycowe”. Ekipa Jacka Dydaka gra bardzo estetycznie i ładnie dla oka, ale czegoś w ich grze brakuje. Chyba konsekwencji i boiskowego cwaniactwa. Chociaż w ich zespole gra kilku doświadczonych graczy z MARYSIEŃKI. Mnie się osobiście bardzo podobał młody Mączka. W drużynie BLUE zabłysnął Arek Ptok, któy strzelił 4 gole. Było to prawdziwe „wejście Ptoka”. Poza tym doświadczony zespół BLUE BOYSÓW zasilił „Kris” Maroń, były świetny zawodnik Wizopolu Chełmek. To co pokazał w 40 minut, to był prawdziwy majstersztyk. Wyłożył piłkę na „tacy” Dobkowi, który dobił zagubiony TAJFUN. A w 28 min. Maroń sam zdobył pięknego gola z dystansu. Wygrał zespół tego dnia zdecydowanie lepszy.

GP REX-POL – MILIMEX    0:2

Na ten mecz czekali wszyscy sympatycy piłki halowej w Siemianowicach. Ośmiokrotny mistrz ligi kontra wicemistrz. GP REX-POL to zespół, który od trzech lat bezskutecznie „depcze” MILIMEXOWI po piętach. Mecz stał na fantastycznym poziomie. Kibice za darmo, nie musząc płacić za bilet, obejrzeli spotkanie na ekstraklasowym poziomie. Gracze Piotra Guzego mogą chodzić z podniesionym czołem, zagrali fantastycznie. Ale ekipa „Gyniola” Maroka zagrała wprost perfekcyjnie. Mieli tylko dwóch graczy do zmiany, ale to była drużyna „siedmiu wspaniałych”. Właściwie nie popełnili żadnego błędu w tym meczu. Wyróżniając kogokolwiek zrobiłbym krzywdę pozostałym, ale młody Marek Walczak zaimponował mi dojrzałością, zdobył dwa gole. W 36 min. kiedy ważyły się losy meczu, koledzy z zespołu starsi i doświadczeniu odbarzyli go zaufaniem dając mu do wykonania rzut karny przedłużony. Walczak ich nie zawiódł i strzelił na 2:0/ „Emil| Stefan Skrzypiec jest bardzo dobrym bramkarzem, ale jeszcze nie bronił w tak renomowanym zespole jak MILIMEX. „Emil” nie zawiódł, bronił fantastycznie strzały takich graczy jak Adam Kowalczyk, Marcin Grzywa, Dawid Mosler czy Marcin Krzywka. O wyniku zadecydowała większa dojrzałość i pewność siebie MILIMEXU.

INPREX KATOWICE – WZM SIEMIANOWICE                0:2

Już nie raz pisałem, że zespół INPREXU mnie zadziwia i zdumiewa. Jako jedyni w lidze pokonali mistrza MILIMEX oraz wicemistrza REX-POL w ubiegłorocznym finale Pucharu Siemianowic, czyli mają „papiery” na granie. Problem w tym, że nie zawsze potrafią te walory wykorzystać. Właściwie bardzo rzadko. Cudem utrzymali się w pierwszej lidze dięki rezygnacji MARYSIEŃKI. Posiadają katastrofalną wręcz skuteczność i statystykę bramkową. WZM to czwarty zespół ligowy. Już ten fakt stawiał ich w roli zdecydowanego faworyta tego meczu. Ale gra drużyny WZM w tym spotkaniu nie powalała na kolana, był pewien niedosyt w ich poczynaniach. Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie dzięki skutecznej grze Nowackiego (oba gole). Najlepszymi na parkiecie byli bramkarze (Adam i Damian Zającowie).

FC GISZOWIEC – WWT POLSKA              1:1

Oba zespoly uraczyły nas świetnym widowiskiem. Wystawiły pełne składy, co gwarantowało wysoki poziom tego meczu. „Dara” Tomecki, Marek Odyga, „Hagi” Bartoszek czy Marcin Mierzwa oraz Jarek Szurek to legendy naszej hali, że o innych nie wspomnę. Ale zapachniało niespodzianką. Już w 2 minucie szybki jak wiatr Dawid Grociak strzelił na 1:0. Marek Odyga mógł wyrównać po idealnym podaniu Mierzwy. Natomiast w 11 min. Maciek Saracki zmarnował doskonałą sytuację na 2:0. To samo zrobił Bartek Goncarz. Jeszcze poprzeczka Klimasa i jeszcze raz Goncarz zawiódł 15 sek. przed przerwą. To nam uświadamia, jak zagubiony był w tych momnetach naszpikowany gwiazdami zespół WWT. Poza tym mieli fatalną skuteczność, ale już druga połowa należała do zespołu WWT POLSKA. W końcu nazwiska zaskoczyły i zaczęły grać 1:1 (Wójcikowski), 30 min. Niski wynik tego meczu to „zasługa” słabej skuteczności z obu stron. Końcówka bardzo nerwowa i dramatyczna. Pomimo wszystko mecz mógł się podobać. Nikt się nie nudził.