Aktualności

Puchar ChLF. Szósta edycja, szósty triumfator

Znamy uczestników niedzielnego (27.05.) finału. Czy Klimzowiec w trzecim podejściu sięgnie po trofeum? A może dobry sezon udanie zakończy Ekspert?

Tradycji stało się zadość. Puchar Chorzowskiej Ligi Futsalu z roku na rok wędruje do innej drużyny i do żadnej na razie nie powraca. Obecnie trwa szósta edycja i już wiadomo, że będziemy mieć szóstego triumfatora.

W ćwierćfinale z rozgrywkami pożegnał się obrońca pucharu Marex, który nie sprostał Mireksowi (dawniej Mitsubishi). Dużo większą niespodzianką była porażka mistrza ChLF Silesii z trzecioligowym Dam Packiem Gaz Techniką, po rzutach karnych.

Półfinały przyniosły kolejną niespodziankę. Mirex uległ mistrzowi II ligi Ekspertowi. W drugiej parze Klimzowiec zakończył sensacyjną przygodę Gaz Techniki (przed meczem z Silesią wyrzuciła za burtę wicemistrza WSB).

Faworytem finałowej potyczki wydaje się Klimzowiec, który po raz trzeci zagra w finale. W 2007 r. przegrał z Rureksem, zaś w 2008 roku z WSB. Do trzech razy sztuka?

Nie należy jednak odbierać szans Ekspertowi. Historia zna już bowiem przypadek, gdy mistrz II ligi sięgnął w tym samym sezonie po Puchar Ligi. Było to w 2010 roku - Schenker po wywalczeniu awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej zdobył trofeum, gromiąc w finale doświadczonego pierwszoligowca, Marex.

Jak będzie w tym roku? Przekonamy się w niedzielne przedpołudnie (27.05.), w hali przy ul. Granicznej. Finał zaplanowano na godz. 10.00, po nim zaś rozpocznie się podsumowanie sezonu ligowego. Nagrody otrzymają najlepsze trzy zespoły każdej z lig, zwycięzcy klasyfikacji fair play oraz królowie strzelców.

Puchar Ligi 2012
Ćwierćfinały

Wspólnie dla Chorzowa - Ekspert 3:5
A. Szolc 2, D. Dudkiewicz - A. Szczyrba 2, W. Kopyciok, S. Mańka, Ł. Osiński;
Marex - Mirex 1:3
R. Gładczak - Ł. Sudoł, A. Zając, T. Hajnc;
Dam Pack Gaz Technika - Silesia 0:0, karne 3:2
Schenker - Klimzowiec 2:8

D. Fojcik, M. Minkus - D. Szatanek 4, M. Książko 2, G. Lewandowski, D. Pluta.

Półfinały
Ekspert - Mirex 4:2

A. Szczyrba 2, M. Wieczorek, P. Fila - D. Hajnc, T. Hajnc;
Dam Pack Gaz Technika - Klimzowiec 1:7
K. Colik - A. Ptok 2, D. Pluta 2, M. Książko 2, G. Lewandowski.

Finał - 27 maja, godz. 10.00

Ekspert - Klimzowiec

25.05.2012| Powrót
Komentarze (0)
Treść:
Podpis:
 
Brak komentarzy