Aktualności

Sytuacja w 2 lidze siemianowickiej po 12 kolejkach

SYTUACJA W ROZGRYWKACH II LIGI PO 12 KOLEJKACH        05.02.2012

    Sytuacja w rozgrywkach drugoligowych po 12-stu kolejkach robi się bardzo ciekawa i interesująca. O ile pozycja lidera tabeli, zespołu TKKF NIEBIESCY SITA BAŃGÓW wydaje się być niezagrożona, to w grupie tak zwanej pościgowej robi się niezwykle ciasno. Teoretycznie w najlepszej sytuacji znajduje się zespół braci Durłaków (Przemka i Wojtak) BENTELER. Ta ekipa posiada trzy punkty przewagi na drużyną BLUE BOYS oraz cztery nad koalicją: TAJFUN, EL NINIO, GRUPA LABOR. Teoretyczne szanse do włączenia się do walki o awans posiada jeszcze zespół FOR LIFE. Ale są to już raczej szanse iluzoryczne. Tak jak napisałem powyżej, drużyna braci Wawrzonów (Marcina oraz Łukasza) jest poza zasięgiem i pewniakiem do awansu. Natomiast w 12-stej kolejce bardzo sobie skomplikowały sytuację takie zespoły jak EL NINIO, GRUPA LABOR czy TAJFUN. Wszystkie trzy wymienione drużyny przegrały swoje spotkania. Z tym że mecze BLUE BOYS – EL NINIO 8:2 lub TKKF NIEBIESCY SITA BAŃGÓW – GRUPA LABOR 5:3 były spotkaniami na tak zwanym „szczycie”, czyli zespołów z czołówki tabeli, bezpośrednio zainteresowanych awansem do pierwszej ligi. Tak że przegrani absolutnie nie stracili jeszcze szans na awans. Wszak różnice punktowe są niewielki i mieszczą się w granicach od jednego do trzech punktów, więc są to różnice, które można zniwelować podczas jednej kolejki. Poza pewniakiem z BAŃGOWA w najlepszej sytuacji jest BENTELER, ale do awansu droga jeszcze daleka i finisz drugoligowców po awans wydaje się być pasjonujący i trzyma w napięciu do samego końca rozgrywek. W każdym razie już dawno nie było tak ciekawej sytuacji w rozgrywkach drugoligowych. Zarówno pod względem walki o awans, jak również walki o utrzymanie się. Tak jak stuprocentowym pewniakiem do awansu jest drużyna TKKF NIEBIESCY SITA BAŃGÓW, to zupełnie na przeciwnym biegunie znajduje się zespół WICHARY TECHNOLOGIES II. Ten bardzo sympatyczny zespół prezentuje futsal typowo rekreacyjny i jest pierwszym pewniakiem do spadku. Pozostałe dwanaście drużyn grających w drugiej lidze nie może być pewnym swojego losu i ma o co walczyć do końca rozgrywek, tylko że o zupełnie różne cele. Tak więc zostawmy w spokoju BAŃGÓW i WICHARY TECHNOLOGIES II i podyskutujmy na temat pozostałych ekip.
Fantastyczną serię zaprezentował BENTELER. Na sześć ostatnich spotkań wygrał aż pięć. Przegrali tylko z absolutnym liderem TKKF BAŃGÓW. To robi duże wrażenie i napawa dużym optymizmem sympatyków tej drużyny,jeżeli chodzi o awans.
TAJFUN był moim faworytem do awansu. Jako jedyny zespół pokonał lidera, ale zanotował dwie przykre i niespodziewane wpadki w postaci porażek z drużynami o wiele niżej notowanymi. Z MDK JORDAN II 3:4 oraz z NK-NŚ KATOWICE 3:4, czyli wychodzi na to, że TAJFUN najlepiej radzi sobie z zespołami teoretycznie mocniejszymi, a nie radzi sobie zupełnie z niżej notowanymi. Te dwie porażki mogą bardzo drogo kosztować podopiecznych Jacka Dydaka w ogólnym rozrachunku.
EL NINIO i GRUPA LABOR przegrały w dwunastej kolejce bardzo ważne spotkania. O ile porażkę GRUPY LABOR można nazwać w pewnym sensie „planową”, aczkolwiek przegrali po świetnym meczu z faworytem i liderem 3:5, chociaż prowadzili 2:0. Ale opadli z sił, ponieważ posiadali tylko jednego zawodnika do zmiany. Przegrana EL NINIO natomiast może mieć dla tego zespołu przykre konsekwencje w walce o awans, ponieważ przegrali z sąsiadem z czołówki tabeli, BLUE BOYS 2:8, czyli zespołem posiadającym również aspiracje pierwszoligowe. EL NINIO z braćmi Grędysami (Krzyśkiem i Adamem) miałby większe szanse w tym meczu. BLUE BOYS dzięki pokonaniu drużyny EL NINIO znacznie poprawił swą sytuację w tabeli i plasuje się bezpośrednio za dwójką TKKF BAŃGÓW i BENTELER. Zresztą BOYSI z Chorzowa zanotowali fantastyczną serię w rozgrywkach. Na sześć meczy wygrali aż pięć. Przegrali tylko z GRUPĄ LABOR. Taką serię mogą się tylko pochwalić najlepsze ekipy, czyli BAŃGÓW I BENTELER.
Nie wolno jeszcze zapominać o drużynie FOR LIFE i pozbawić ten zespół szans w walce o awans. Ale jak wspomniałem powyżej, są to szanse tylko iluzoryczne. Dużo zależy od dyspozycji najlepszego strzelca zespołu Andrzeja Wronowskiego. „Plamą” na ich kocie jest na pewno druzgocąca porażka z GRUPĄ LABOR 1:10! w dziewiątej kolejce.
Zespoły SILESIA SANTOS, MDK JORDAN II, THUNDER KATOWICE 2010, RED STARS czy NK-NŚ KATOWICE należą do grupy tak zwanych „średniaków” i są w dobrej sytuacji, jeżeli chodzi o opuszczenie lub uniknięcie strefy spadkowej, czyli miejsc od jedenastego do czternastego. Zespół SILESI wygrał dwa bardzo ważne spotkania z NK-NŚ 4:3 oraz z JOHNSONEM 4:2. Ale poniósł również dotkliwe porażki z MDK JORDAN II 1:8, BLUE BOYS 1:10. Wydaje mi się, że drużyna MDK JORDAN powinna być w zasięgu zespołu SANTOSU . Z kolei wyniki MDK JORDANU są zależne od obecności i dyspozycji Adriana Klamy, lidera zespołu. Ale przegrali bardzo ważny i prestiżowy mecz z RED-STARS 2:3, chociaż byli faworytem tego meczu. Wszak posiadali przed tym spotkaniem sześć punktów przewagi nad rywalem.
THUNDER to bardzo poukładany i doświadczony zespół prowadzony przez niezmordowanego i wiecznie młodego Heńka Kozioła i powinien utrzymać statut drugoligowca. Jeżeli chodzi o zespoły RED-STARS i NK-NŚ KATOWICE to w tym wypadku wszystko jest możliwe. Mogą się utrzymać, ale mogą również spaść, czego im absolutnie nie życzę. Ekipa NK-NŚ odniosła niespodziewane spektakularne zwycięstwo nad kandydatem do awansu zespołem TAJFUNU 4:3. Mecz stal na bardzo wysokim poziomem. Bohaterem był doświadczony i pracowity Saternus, który zdobył zwycięską bramkę.
W bardzo trudnej sytuacji znalazł się JOHNSON CONTROLS, który posiada w swym dorobku zaledwie sześć punktów i najmniejszą ilość zdobytych bramek w drugoligowej stawce, tylko 26. Potrafią po wyrównanych meczach przegrać honorowo z silnymi zespołami BENTELERU 2:3, TAJFUNU 1:2, by przegrać z kretesem z THUNDER aż 1:7, czyli z zespołem, który jest absolutnie w ich zasięgu. „Królestwo za konia”, czyli za snajpera. To hasło dla JOHNSONA.

 

08.02.2012| Powrót
Komentarze (2)
Treść:
Podpis:
 

弊店では信用第一主義を徹底しており社員全員下記の方針のもとに頑張っています。1.不適合品を入荷しない。厳しく受け入れ検査を行い、お客様に満足いただける品質のいい物だけを入荷する。2.不適合品を出荷しない。出荷前に細部まで二重確認を行い、お客様からご注文頂いた商品を納期通り出荷する。3.お客様からのクレームゼロお客様第一主義を徹底し、お客様からのお問い合わせ、苦情等に対して積極的かつ丁寧に対応いたします。}}}}}

x9rnut28 | 2017-02-22 17:02:24

 

eaiihaveyoj vrqyxramj ceiufmya クレイサス バッグ jphasuhixmb fjmdwzvfu roffrjms ケイトスペード 財布 ezcrblumsne xfqzypzuw vcrffnvg ヴィヴィアン 財布 oxxehrxqpop tlfkzmfba ggzhunbq クロエ ピアス pqjmsjsowxm cpejbismm dkzjxrid Vivienne Westwood 二つ折り財布 wjkreubpzru hnmbqcdek gmxodohm トリーバーチ バッグ 新作 2013 tqdvmznjgez zztvthefc ktcjfhrk コーチ ビジネスバッグ mqnyponelhj xiiepjwjd nqdyjpdb オロビアンコ ベルト ujeshvehyex xdhuirzfc uynnisgt クレイサス バッグ,pfejmqftrff udtlrtvkw uzgyltuo MCM 財布 , vmwmtlubmam ieuuixlnr sugosrdy ヴィヴィアンウエストウッド 財布 新作, udcinfkbpwf umyavuffi imjnmonc ディーゼル 時計 メンズ, ofwfyfxoexi gqvgrpngi bpxsxdbl ヴィヴィアンウエストウッド 財布, pewfljdnzup mlnbemydp atwxiqgk ケイトスペード バッグ 新作 2013, vifnrgdhhxa ddmgnhjtk oadeyebo コーチ 財布 新作, rdvftqotgdw rehqfhaoc jwngchap アグ ブーツ 正規品, ipkulciabwa cyusatshd rygdzotq

Dypecearpex | 2013-11-20 22:19:07