To będzie sezon WSB?

"Bankowcy" nie dali szans liderowi. A kto wygrał mecz na szczycie w III lidze? Tekst portalu www.chorzowianin.pl

I LIGA: Pięć z sześciu drużyn, które plasują się obecnie na czołowych miejscach, poznało już smak tytułu mistrzowskiego ChLF. Wyjątkiem jest Wyższa Szkoła Bankowa, aktualny lider rozgrywek. Od lat zaliczana jest do najsilniejszych drużyn, na koncie ma m.in. Puchar Ligi w 2008 r. i wicemistrzostwo w 2010 r. WSB od lat gra praktycznie w identycznym zestawieniu, zespół jest świetnie zgrany. Wiele wskazuje na to, że ten sezon może być dla "Bankowców" przełomowy. W poprzedniej kolejce wyraźnie pokonali mistrza Pressing (8:3), a w minioną niedzielę nie dali szans liderowi Klimzowcowi. Już do przerwy prowadzili 3:0, w II połowie wynik nie uległ zmianie.
Kroku WSB dotrzymuje jedynie Silesia, która ma identyczny dorobek punktowy i minimalnie gorszy stosunek bramek. Choć trzykrotny mistrz Chorzowa dysponuje w tym sezonie dość wąską kadrą, to nadal prezentuje bardzo wysoki poziom, czego dowodem jest wysoka wygrana z Mareksem.

8. kolejka
Rekord - Elmak-Biadacz 5:5

A. Kubicki 2, Ł. Doliszniak, M. Juniewicz, A. Łaszek - R. Mróz 2, S. Nowak 2, D. Koniarek;
WSB - Klimzowiec 3:0
M. Brysz, D. Galeja, Ł. Halemba;
Marex - Silesia 3:9
D. Krawczyk, R. Piskorz, D. Steinman - M. Niestolik 3, T. Serafin 2, D. Świerkot 2, S.Gawlyta, M. Rosołowski;
Tornado - Thunder 5:3
S. Rząsa 2, Ł. Stefański 2, J. Gielza - A. Kokuła 2, A. Lewandowski.

Mecze zaległe
Marex - Pressing 2:1

D. Krawczyk, D.Steinmann - M. Ogórek;
Schenker - VDS Ładne Klamki 8:4
M. Zygmunt 4, T. Lutecki 2, M. Minkus, A.Zygmunt - M. Tomczak 2, R. Gawenda, M. Gruszka.

Czołówka tabeli: WSB 18 pkt. (6 meczów), Silesia 18 (6), Klimzowiec 17 (8), Mitsubishi 16 (7), Marex 15 (7), Pressing 15 (8).

II LIGA: Bryka i Żaluzje Taniej zmieniają się na pierwszym miejscu. Przed dwoma tygodniami, po remisie Bryki, na czoło tabeli wysforowały się Żaluzje. Teraz jednak to one straciły dwa punkty, remisując z Arko-Gumem. Bryka natychmiast to wykorzystała. Coraz lepiej radzi sobie mBank, który po trzecim z rzędu zwycięstwie jest już czwarty. W meczu Acel Hvac - Asap Express doszło do pojedynku snajperów. Lider klasyfikacji Artur Grabowski zanotował hat-trick (ma już 14 goli). Michał Wolak z Asapu był skuteczniejszy o jedną bramkę (łącznie - 12), ale jego zespół przegrał.

7. kolejka
Ekspert - Feniks 1:3

W. Kopyciok - A. Kudłaciok 2, M. Chełminiak;
Acel Hvac - Asap Express 6:4
Artur Grabowski 3, Andrzej Grabowski 2, M. Drzewiecki - M. Wolak 4;
mBank - Mateco 8:5
D. Brzęczek 3, Ł. Szczyrba 3, K. Dylewski 2 - R. Serek 2, A. Wencel 2, M. Dańko;
Stokson - ZPM Kuś & Damart 5:1
T. Sadło 2, R. Gołębiowski, K. Przerwa, A. Wylegała - Ł. Skok.

Czołówka tabeli: Bryka 16 pkt., Żaluzje Taniej 16, Mix-Bud 14, mBank 12, Biedronka 11, Asap Express 11.

III LIGA:
Duże oczekiwania towarzyszyły spotkaniu dwóch najlepszych drużyn tego sezonu - Alpolu Gemini i Wspólnie dla Chorzowa. Mecz obfitował w zwroty akcji - wynik otworzył lider, ale Wspólnie dla Chorzowa przed przerwą wyszło na 2:1, a na początku drugiej połowy po rzucie karnym objęło prowadzenie 3:1. Wystarczyły jednak trzy minuty, by... Alpol Gemini strzelił trzy bramki. To jednak rywala nie załamało. Wspólnie w samej końcówce trafiło dwa razy i wygrało 5:4. Dzięki temu zostało nowym liderem.
Pierwsze zwycięstwo w ChLF odniosło s-CAL-enie. Choć do przerwy przegrywało 2:3 z Dr Prado, to w drugiej połowie strzeliło aż pięć goli, nie tracąc żadnego. Niespodzianką kolejki jest wysoka porażka AJ Transportu z Wolnymi Strzelcami.