Relacja z 4 i 5 kolejki Ligi Siemianowickiej

OBSERWATOR I-LIGOWY 4 i 5 KOLEJKA           11. -13.11.2011

Z powodu remontu w hali „Pszczelnik” oraz natłoku imprez i napiętych terminów w hali „Michał” Siemianowicka Liga Halowa w ekspresowym tempie rozegrała dwie kolejki w czasie ostatniego weekendu. W czwartej kolejce odnotowano dużą niespodziankę w postaci remisu lidera WIZPOLU i INPREXEM 2:2. INPREX zabiera punkty faworytom (wygrał z MILIMEXEM), natomiast przegrywa z zespołami niżej notowanymi. Ale najlepszy futbol prezentuje ekipa GP REX-POL. Gdyby nie dwa walkowery byliby samodzielnym liderem. Nie posiadają w składzie słabych punktów. Stanowią bardzo wyrównany, świetny zespół.

WIZOPOL w czwartej kolejce jak piszę powyżej niespodziewanie stracił punkty z INPREXEM, chociaż prowadził do przerwy 2:0 będąc zespołem zdecydowanie lepszym i miał kilka okazji do podwyższenia wyniku. Ale po przerwie losy meczu zdecydowanie się odmieniły i zespół INPREXU zdołał odrobić straty. 15 sekund do końca meczu Tomek Rabczak nie wykorzystał rzutu karnego przedłużonego. Natomiast w piątej kolejce WIZOPOL w meczu na „szczycie” pokonał MARYSIEŃKĘ 8:4, chociaż do przerwy przegrywał 1:2. Ale WIZOPOL miał doskonałą drugą połowę, a szczególnie piorunującą końcówkę tego meczu. Klasą dla siebie był Sebastian Sokół, zdobywca czterech goli dla lidera.

MILIMEX w czwartej i piątej kolejce odniósł dwa efektowne zwycięstwa. Pokonał bardzo osłabiony personalnie zespół WWT POLSKA 12:2 oraz groźną ekipę WZM SIEMIANOWICE 5:1 i awansował na pozycję wicelidera. MILIMEX posiada dwóch wysokiej klasy bramkarzy (Simon  Damian i Czesiek Palowski) oraz „eksportową” pierwszą czwórkę (Jagiełło, Miozga, Pękala, Włodarek). Ale reszta poza Dyrdą i Wolnym gra słabo. Świetny jest Adam Zając, ale nie zawsze ma czas. Czy to wystarczy do obrony mistrzostwa? Nie wiem.

MARYSIEŃKA GISZOWIEC niespodziewanie dobrze prezentuje się w tym sezonie. Chociaż w czwartej i piątej kolejce grali bez lidera klasyfikacji strzelców Mateusza Bladego, wygrali trudny mecz z WZM-em 6:5 i ulegli po dobrym meczu WIZOPOLOWI (liderowi) 4:8. Chociaż gdyby przy stanie 4:5 w 35 minucie Solarz wykorzystał rzut karny przedłużony, to kto wie? Wspomniany Solarz, Ferenc, Kolmas, Chmielowski wspomagani przez młodych, Bieńkę w bramce czy Mączkę, Majerskiego, Wołkowicza czy Dziębę stanowią świetny kolektyw. Gol Solarza w meczu z WIZOPOLEM był ozdobą całej kolejki (stadiony świata).

GP REX-POL – już pisałem na wstępie, że ekipa Piotra Guzego prezentuje w tym sezonie najlepszy i najbardziej widowiskowy futbol. Ten zespół ma zgrany, bardzo wyrównany skład. Nie widzę w tej drużynie ani jednego słabego punktu. A bramkarz Paweł Grzywa jest w tej chwili najlepszy w lidze. Gdyby nie strata sześciu punktów za dwa walkowery, byliby samodzielnym liderem tabeli. Na parkiecie pokonali zdecydowanie WIZOPOL 6:4. Ale i tak uważam, źe jak utrzymają dotychczasową dyspozycję, to są w stanie wygrać wszystkie pozostałe spotkania. W czwartej kolejce rozgromili beniaminka WICHAREGO aż 11:1. Natomiast w piątej pokonali WWT POLSKA 4:2 i wrócili do gry awansując na 4 miejsce.

WZM SIEMIANOWICE – drużyna WZM-u także spisuje się w tym sezonie zupełnie przyzwoicie, Są w czołówce tabeli, chociaż ten weekend mieli nieudany. W czwartej kolejce ulegli po pasjonującym i dramatycznym spotkaniu MARYSIEŃCE 5:6. To było widowisko. Zdecydowanie najlepszy mecz tej kolejki. Natomiast w piątej przegrali z mistrzem MILIMEXEM  1:5, ale pokazali bardzo dobry futbol, szczególnie po przerwie. Lazar, Neuman, Idziak są w stanie rozmontować każdy zespół, o czym w drugiej połowie przekonał się MILIMEX. Gdyby nie słaba pierwsza połowa to wynik dla WZM-u byłby o wiele korzystniejszy. Zespół WZM-u dobrze prezentuje się w ofensywie, gorzej w grze obronnej. Szczególnie było to widoczne w meczu z MARYSIEŃKĄ.

FC GISZOWIEC – drużyna z Giszowca powoli wychodzi z dołka i ucieka ze strefy spadkowej. W czwartej i piątej kolejce zdobyli 6 punktów. Najpierw rozprawili się z beniaminkiem „KOCIOŁKIEM” 3:0, a potem pokonali groźny i nieprzewidywalny zespół INPREXU 5:2. Czegóż trzeba więcej? Dobrze, że Adaś Pulchny zaprosił do zespołu Krzyśka Górnika. „Konik” to żywa legenda „Pszczelnika”. On wie, co z piłką zrobić. Żeby tylko miał czas przychodzić i dopisywało mu zdrowie.

INPREX KATOWICE to najbardziej zagadkowy i nieprzewidywalny zespół w I-wszej lidze. Potrafią wygrać z MILIMEXEM (mistrzem), urwać punkty WIZOPOLOWI (liderowi), ale przegrywają i tracą punkty z drużynami teoretycznie słabszymi, Że mają „papiery” na granie, to nie ulega wątpliwości. Ale? Właśnie ale …

KOTŁOMONTAŻ SIEMIANOWICE – zespół „Kociołka” poczynił ogromny postęp. Awansował w ciągu dwóch sezonów z trzeciej do pierwszej ligi. To ogromny postęp i sukces. Ale muszą się jeszcze sporo nauczyć. Przede wszystkim taktyki. Czasem reagują zbyt impulsywnie i nieodpowiedzialnie. Gdyby nie Richta w bramce, byłoby o wiele gorzej. Nieudany weekend. Minimalne porażki 0:3 i 1:3, ale jak najbardziej zasłużone.

WICHARY TECHNOLOGIES odbili się od dna pokonując KOTŁOMONTAŻ 3:1, ale w czwartej kolejce zostali rozbici w pył przez GP REX-POL 1:11. W I-wszej lidze takie wyniki nie powinny się zdarzać, mimo wszystko. Pomimo ogromnej sympatii są kandydatami do spadku. Chciałbym się mylić.

WWT POLSKA – zespół Oskara Kuczka „czerwoną latarnią” w tabeli – to niewiarygodne! Przecież to czwarty zespół ubiegłego sezonu. Otarli się o medal. 2:12 z MILIMEXEM trochę zaciemnia obraz, Bo nie miał kto grać. Ale w meczu z REX POLEM 2:4 było już o niebo lepiej i powiało optymizmem na przyszłość. Gdyby Jarek Szurek nie był egoistą i podał do Odygi, to niewykluczone, że byłby remis. A tak ….