Aktualności

Podsumowanie Ligi Wiosennej - Siemianowice 2011

OBSERWATOR         LIGA WIOSENNA    8 i 9 KOLEJKA           05.06., 12.06.
 
         No i wszystko jest jasne. Już po 8-mej kolejce tytuł mistrza LIGI WIOSENNEJ w 2011 zapewnił sobie zespół WZM SIEMIANOWICE. Jak najbardziej zasłużenie. Osiem razy zwyciężali. Ponieśli tylko jedną porażkę na inaugurację rozgrywek z WIZOPOLEM CHEŁMEK. Wicemistrzem został zespół SITA STAROL. Natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale ekipie TAJFUNU. Zespół SITA STAROL wywalczył prestiżowy puchar FAIR PLAY. Okazuje się, że można grać dobrze i czysto. Jeżeli chodzi o nagrody indywidualne, no cóż? Andrzej Wronowski sam siebie wykreował i zdobył 18 goli. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został uznany Tomasz Maszczyk (WZM). Tutaj miałem prawdziwy ból głowy. Ale jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził. Było wielu kandydatów: Michał Ferenc (NK-NŚ), Krzysiu Solarz (TAJFUN), Sebastian Klaus (JOHNSON CONTROLS), Krzysztof Grędysa (EL NINIO). Ale Tomek Maszczyk grał równo. Był jednym z liderów WZM-u, obok Krzysia Kukloka. Poza tym jego gra była skuteczna, nie tylko efektowna. Potrafił wziąć ciężar gry na swoje barki i w trudnych sytuacjach strzelać decydujące bramki. Pozycja „Emila” Skrzypca nie podlega dyskusji. Nie trzyma się kurczowo bramki. Potrafi grać w polu i asystować przy golach, świetnie gra nogami, chociaż opanowanie nerwowe nie jest jego mocną stroną.
 
WZM SIEMIANOWICE Zdecydowanie najlepszy zespół (najrówniejszy) tegorocznych rozgrywek. Posiadali w swoich szeregach wicekróla strzelców. Najlepszego bramkarza i najbardziej pracowitego gracza (Krzysia Kukloka) tych mistrzostw. Poza tym bardzo doświadczonego i opanowanego kapitana Mirka Przewoźniaka, czyli zespół kompletny. Gratulacje!
 
SITA STAROL Zasłużenie zdobyli tytuł wicemistrza. Mogli się pokusić o coś więcej, ale grali bardzo nierówno. Mieli kilka wpadek, które kosztowały ich stratę kilku punktów. Mieli świetny początek i koniec rozgrywek. Supersnajper Marek Odyga strzelał stanowczo za mało goli jak na jego możliwości. Ale SITA STAROL i tak strzeliła najwięcej goli (60!)
 
TAJFUN Mieli świetną końcówkę rozgrywek. W ósmej kolejce pokonali w prestiżowym meczu naszpikowany gwiazdorami zespół WIZOPOLU 7:2. Bezdyskusyjnie! Trzampel Rafał kandydował do miana najlepszego bramkarza. TAJFUN oprócz WZM-u stracił najmniej goli. Krzysiek Solarz był jednym z najlepszych zawodników rozgrywek. Ale też mało strzelili. Nie posiadali snajpera z prawdziwego zdarzenia. Ich głównym grzechem był brak skuteczności.
 
EL NINIO Zespół zaprezentował się bardzo przyzwoicie. Wyprzedzili w tabeli renomowany zespół WIZOPOLU CHEŁMEK (to ważne). Gwiazdą drużyny był bez wątpienia Krzysiu Grędysa, ale nieźle bronił też Rajkowski. EL NINIO stracił stosunkowo mało goli. W tej klasyfikacji są na wysokim czwartym miejscu. Braci Krzyśka (Adama i Mirka) reklamować nie trzeba. Ale pozostali też nie zawiedli, co zaowocowało wysokim miejscem w tabeli.
 
WIZOPOL CHEŁMEK Jeżeli chodzi o umiejętności i możliwości czysto piłkarskie, to na pewno nie mieli sobie równych. Co piłkarz, to gwiazda. Ekstraklasa ogólnopolska, I-wsza liga na tym samym szczeblu. Nawet byli reprezentanci Polski w futsalu. „Profesor” Mirek Miozga, Marcin Krzywka. Snajper wszech czasów Siemianowickiej Ligi Halowej, Tomek Rabczak. Gwiazda CLEAREXU Daniel Wojtyna. Ale to był najbardziej barwny i rozrywkowy zespół jaki w tej hali widziałem. Co nie zawsze sprzyjało osiąganiu wyników na miarę ich możliwości. Powinni zdobyć mistrzostwo z palcem w ….
 
NK-NŚ KATOWICE W przedostatniej kolecje ulegli wyżej notowanemu i lepszemu zespołowi (wicemistrzowi) SITA STAROL 2:6. Ale w ostatniej pokonali w prestiżowym meczu sąsiada w tabeli, drugoligowca z Chorzowa, zespół MILANOS PL 5:4 i wyprzedzili ich w tabeli. Mieli w zespole prawdziwą gwiazdę Michała Ferenca. Ten piłkarz mógłby grać w każdym zespole ligi ogólnopolskiej. Świetnie radzili sobie również Grzymiesławski (strzelił gola kolejki) – nie wiem, czy lepiej gra w polu czy w bramce, jest bardzo wszechstronny; oraz Marcin Warwas, czołowy strzelec zespołu.
 
MILANOS PL Zespół MILANOSU, przedstawiciela drugiej ligi z Chorzowa, wniósł wiele dobrego do tych rozgrywek. Grają przede wszystkim bardzo ambitnie i bardzo czysto. To są atuty godne uwagi i nie do pogardzenia. Chociaż ich gra nie zawsze miała przełożenie na wynik. Przede wszystkim grali bardzo nierówno i niekonsekwentnie (o czym już pisałem). Słabą ich stroną była taktyka.
 
FOR LIFE Zespół ten zajął dopiero ósme miejsce w tabeli. Dlaczego tak słabo? To dobre pytanie. Mieli w zespole króla strzelców (Andrzeja Wronowskiego), chyba najlepiej wyszkolonego technicznie piłkarza tych rozgrywek (Adriana Bukowskiego). Pod koniec tych rozgrywek rozegrał się świetny niegdyś strzelec Misterka Grzegorz. Ale mieli całe rozgrywki kłopot z bramkarzami. Stracili najwięcej goli z wszystkich zespołów tych rozgrywek (58!). Fatalnie prezentowali się w grze obronnej. W dwóch ostatnich kolejkach stracili aż 22 bramki! Komentarz zbyteczny...
 
THUNDER KATOWICE 2010 obok FOR LIFU stracił w rozgrywkach najwięcej bramek (54). I poza JOHNSONEM najmniej strzelili rywalom. Bo tylko 21 goli. Cudów nie ma. Jak się strzela bramki jak na lekarstwo oraz zbyt wiele goli inkasuje, to wystarczy zaledwie na przedostatnie miejsce w tabeli. Ale charyzmatyczny Heniek Kozioł (kapitan) zapewne jakieś wnioski wyciągnie i będzie lepiej.
 
JOHNOSON CONTROLS Zespół Sebastiana Klausa najlepiej prezentował się pod względem wizualnym i estetyczny, z całej stawki rywali. Posiadają trzy piękne komplety kostiumów sportowych. Pod tym względem poza MILIMEXEM przewyższają wszystkie ekipy pierwszoligowe. Ale tak jak pisałem powyżej, strzelili tylko 16 bramek w tych rozgrywkach. Nawet dwa gole na mecz. To serdecznie za mało, żeby zaistnieć. Chociaż jeżeli chodzi o straty bramkowe, to nie są tak duże. Pięć zespołów straciło więcej bramek, czyli w tym elemencie gry jest pewna przyzwoitość. Więc cytując Szekspira, chciałoby się zawołać „Królestwo za snajpera”. Taka jest brutalna prawda.
 
OBSERWATOR

13.06.2011| Powrót
Komentarze (1)
Treść:
Podpis:
 

xsqotexifps gfbmghlva ciazfblt トリーバーチ 財布 新作 2013 rrednmnyoef chjnqqwwt tkkjwkwr アグ ブーツ 激安 lyfjoeekdwr scoazwhmy vmblxylb オロビアンコ ベルト drjseidngyi gndwhyotb jdsairfsd25 xajzgdwt Orobianco パスケース axevgzwuftz bhzhawspq hvnpzzze

Spurhoori | 2013-11-16 07:13:10