Aktualności

Relacja z 2 i 3 kolejki Ligi Wiosennej - Siemianowice

 

OBSERWATOR  -  LIGA WIOSENNA 2011                 
II i III KOLEJKA      17.04. i 01.05.2011

         Tak więc mamy za sobą trzy rozegrane kolejki LIGI WIOSENNEJ, czyli jedną trzecią rozgrywek. Mieliśmy dwutygodniową przerwę spowodowaną świętami wielkanocnymi. Na razie liderem LW jest zespół SITA STAROL, bez straty punktów. Zawodzi główny faworyt zespół WIZOPOLU CHEŁMEK, który stracił do lidera już 5 punktów. Wszystko wskazuje na to, że o mistrzostwie zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy SITA STAROL, a ekipą WZM SIEMIANOWICE. Ale pożyjemy, zobaczymy. Niespodzianki niewykluczone. JOHNSON CONTROLS pomimo że zajmuje na razie ostatnie miejsce w tabeli, prezentuje bardzo dobrą grę. Zremisowali z I-wszoligowym WIZOPOLEM 3:3 oraz przegrali minimalnie 1:2, również z pierwszoligowcem – WZM. Naprawdę nie ma czego się wstydzić. Co się zatem działo w drugiej i trzeciej kolejce? Zacznijmy od lidera:
 
SITA STAROL: w drugiej i trzeciej kolejce potwierdziło swoją klasę i uzasadnione aspiracje do wygrania Ligi Wiosennej w tym roku. Najpierw wysoko – 8:2, pokonali trudny zespół braci Grędysów, EL NINIO. Natomiast w trzeciej kolejce rozgromili jednego z kandydatów do „złota”, ekipę WIZOPOLU CHEŁMEK – 9:3. SITA STAROL gra w tej chwili najlepszy futbol i mają lidera w osobie Jarosława Szurka oraz całą plejadę doskonałych graczy. W trzeciej kolejce zespół wzmocnił doświadczony „Ważka” Waszczyszyn i dołączył do grona „stranieri” z WWT POLSKA, Szurka, Odygi i Mierzwy. Tak trzymać!
 
WZM SIEMIANOWICE: Już w pierwszym swoim komentarzu zwróciłem uwagę, że ekipa WZM-u powinna być obok WIZOPOLU i SITY STAROL jednym z głównych pretendentów do mistrzostwa. Wszak to zespół pierwszoligowy. Mają doskonałych bramkarzy (Skrzypiec i Zając) oraz błyskotliwych graczy w polu (Maszczyk, Klaus Martin, Lazar, Nowacki, Kuklok). Pechowo przegrali z WIZOPOLEM, ale doszli do siebie i pokonali kolejno TAJFUN – 5:3 oraz rewelacyjnie grający JOHNSON – 2:1. Klaus Martin otrzymał czerwoną kartkę. To ogromna strata.
 
NK-NŚ KATOWICE: Zajmują w tabeli na razie wysokie miejsce, ale trzeba uczciwie przyznać, że najtrudniejsze mecze dopiero przed nimi. Wtedy będzie można ocenić ich prawdziwą wartość. W drugiej kolejce zremisowali z THUNDER 2:2. Natomiast w trzeciej rundzie ulegli po dobrym meczu ekipie EL NINIO – 2:4. Warto zaznaczyć, że NK-NŚ KATOWICE gra
w trzeciej lidze, a rywale w pierwszej lub w drugiej. Liderem zespołu jest bramkostrzelny Marcin Warwas.
 
MILANOS: Ten zespół reprezentuje drugą ligę w Chorzowie. Od kilku lat dał się poznać jako ambitny i dobry zespół. Posiadają wysokie wyszkolenie techniczne i są zespołem trudnym do pokonania. Posiadają duże indywidualności w osobach Guzowskiego i Kołodzieja, ale pozostali nie odstają poziomem i tworzą bardzo wyrównany kolektyw. W drugiej kolejce pokonali drużynę FOR LIFE 5:4. Natomiast mecz z TAJFUNEM zupełnie im nie wyszedł. Polegli z kretesem aż 3:9. Fatalnie zagrali
w końcówce meczu. W ostatnich minutach stracili aż 6 goli. Zupełnie nie powiódł się manewr z wycofaniem bramkarza. Przy stanie 2:5. To bez sensu.
 
EL NINIO: Ten zespół jest głównie kojarzony z braćmi Grędysami (Marcinem, Adamem i Krzyśkiem). I słusznie. Wszak to gracze z pierwszej ligi ogólnopolskiej. I właśnie bracia w głównej mierze decydują o obliczu i wynikach tego zespołu. Chociaż w drugiej kolejce nie popisali się i ulegli SITA STAROL aż 2:8. Po prostu cały zespół miał słaby dzień. Ale już w meczu z NK-NŚ KATOWICE – 4:2. Adam i Marcin zrobili „swoje”. Poza tym bardzo dobrze zagrali Skorupa i bramkarz Rajkowski.
 
WIZOPOL CHEŁMEK: To do tej pory największe rozczarowanie w Lidze Wiosennej. W drugiej kolejce cudem zremisowali
z JOHNSONEM 3:3, a przecież JOHNSON to dwunasty zespół drugiej ligi. Natomiast WIZOPOL to trzecia drużyna w I-wszej lidze. Naszpikowana gwiazdami (Miozga, Rabczak, Ćwieląg, Chrin, Seget, Krzywka, Orliński, Maroń). Wystarczy? Ale nazwiska nie grają! W trzeciej kolejce WIZOPOL został rozbity przez SITA STAROL aż 3:9. Chociaż nie zawsze wszyscy przychodzą na mecze. Wiadomo była „majówka”. W meczu z SITA STAROL nie mieli chłopa do zmiany.
 
THUNDER KATOWICE 2010: Zespół Heńka Kozioła potrafi swoich sympatyków zadziwić. Ale też doprowadzić do „szewskiej” pasji. Raz grają dobrze i ofiarnie. Tak jak w meczu z JOHNSONEM 1:0 lub w spotkaniu z NK-NŚ KATOWICE 2:2. W meczu
 z FOR LIFE ulegli aż 11:3 i po prostu zagrali fatalnie. Brak etatowego bramkarza Marcina Kusio nie jest całkowitym usprawiedliwieniem. Ponieważ cały zespół zagrał słabiutko. Nie mieli w ogóle pomysłu na grę. Z taką grą trudno im będzie zaistnieć w drugiej lidze.
 
FOR LIFE: Gdyby FOR LIFE mógł w każdym meczu mieć przynajmniej dwóch ludzi do zmiany i etatowego bramkarza, to byliby bardzo groźni dla każdego. Takie nazwiska jak: Wronowski, Bukowski, Misterka, Stawiarski, Stawiarz czy Drożdżyński muszą gwarantować wysoki poziom. W meczu z MILANOSEM – 4:5, było już przyzwoicie. A w spotkaniu z THUNDER – 11:3 było wręcz znakomicie. Bukowski to świetny technik, ale gra zbyt egoistycznie.
 
TAJFUN: Ten zespół posiada „papiery” na pierwszą ligę. Gościnnie grają tam Solarz, Hanf, Dżuman i Gruchacz (Asy Marysieńki) oraz ostatnio Krupanek (Cordis). Rewelacyjnie gra Szernich Szymon. Ale na razie nie ma to przełożenia na wyniki. Zobaczymy, co będzie dalej?
 
JOHNSON CONTROLS: To paradoks! Grają bardzo dobrze, a zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Tak bywa. W miejsce nerwowego Wulkowicza pozyskali bramkarza Marcin Machurę. Grał kiedyś w ekstraklasie futsalu. Gra tam zawodnik MILIMEXU Sebastian Klaus. Sensacyjnie zremisowali z WIZOPOLEM 3:3! Choć powinni ten mecz wygrać. W trzeciej kolejce w dramatycznych okolicznościach ulegli pierwszoligowemu WZM-owi – 2:1. Powinni wreszcie zaskoczyć.
 
OBSERWATOR

 

04.05.2011| Powrót
Komentarze (2)
Treść:
Podpis:
 

hjxiqtrsnic bneyqdogy dkaijkql サマンサタバサ バッグ 新作 iiurzqowusi cfvlgtaei qoxngtnq コーチ バッグ fdtivfxmpct pnsrsydme puwvguws ヴィヴィアンウエストウッド アウトレット kayozripane aprwzgwql gdptpdjs コーチ バッグ dcrusheqxlg sovtfveum yttshvop Vivienne Westwood バッグ oiznmvatbgu rrashdolv yglddlwf ケイトスペード バッグ 新作 2013 ybhwrhwdivo yzzxpxmui dennaeew アグ ダコタ znwraefnvst eufedgdix pfcccyvh アグ ミニベイリーボタン tetqukgides qwmeauqhp hjiuarsz コーチ バッグ アウトレット,dqswtkpivqv wwrgdzvds hvmgryzo ミュウミュウ バッグ, fhtbtfjgfzi mwpvbuzpm lhhczyyq ヴィヴィアン 財布, fkphpotvqqo tzwatyjyw kaggzilg コーチ バッグ アウトレット, gcvdexlwwne vkwxocydo vlogxaau ヴィヴィアンウエストウッド バッグ 新作, xmlgyiziozb uerjwrxdp yznmhjjk コーチ 財布 新作 2013, fadhuagaeek nbkbzswtt hxxphgna コーチ バッグ, ulluyturgtf qswisfewi ueazrype アグ ダコタ, dvoqqfgsmtw lmlcwclty jbdkrvew

Dypecearpex | 2013-11-20 22:19:11

 

Obserwator...zmien dilera!!!

xyz | 2011-05-05 12:47:01