Podsumowanie rozgrywek 1 ligi siemianowickiej

OBSERWATOR I-LIGOWY                           18 KOLEJKA (OSTATNIA)  27.02.2011

Zakończył się 15-sty sezon I-wszej ligi. Zapadły ostatnie rozstrzygnięcia: Wysoką, czwartą lokatę zdobyła ekipa WWT POLSKA. Natomiast w barażu o utrzymanie się zagra INPULS ALPOL z ekipą INPREXU. Brązowe medale wywalczył zespół WIZOPOLU CHEŁMEK. Najlepszym graczem I-wszej ligi uznany został Michał Wolak (GP REX-POL). Królem strzelców został Szymon Pasko (MILIMEX) z 36 golami. Najlepszym bramkarzem – Czesław Palowski (MILIMEX). Było kilku bramkarzy, którzy zanotowali kapitalne występy w poszczególnych meczach. np.: Stefan Skrzypiec czy Paweł Grzywa. Ale mieli też słabsze momenty. Natomiast Palowski bronił równo, bez wpadek. Widziałem z racji swojego obowiązku wszystkie 90 meczów I-wszej ligi i po głębokiej analizie pokusiłem się o wytypowanie najlepszej 5-tki „All Stars” tych rozgrywek. Mój typ; Palowski (MILIMEX), rez. Grzywa (GP REX-POL). Zawodnicy z pola: Zając (MILIMEX), Maroń (WIZOPOL), Pasko (MILIMEX), Wolak (GP REX-POL). Ewentualnie druga piątka: Gotschol (WWT POLSKA), rez. Stalmach (MARYSIEŃKA), Solarz (MARYSIEŃKA), Mosler (GP REX-POL), Pająk (MPGKiM), Rabczak (WIZOPOL).

BRYKA CORDIS – MARYSIEŃKA GISZOWIEC   3:3

Oba zespoły miały przed tym meczem realne szanse na trzecie miejsce w tabeli. Warunek był taki, że trzeba było wygrać i liczyć na potknięcie WIZOPOLU. Ani jedno, ani drugie się nie udało. MARYSIEŃKA nie miała chłopa do zmiany. CORDIS był w lepszej sytuacji, bo miał jednego gracza więcej. Ale tego faktu nie potrafili wykorzystać. W 9 minucie Solarz dał prowadzenie i nadzieję swojej drużynie. Do przerwy było więc 1:0 dla MARYSIEŃKI. Ale druga połowa to popis maleńkiego Michała Dyrdy, który strzelił dla CORDISU wszystkie 3 gole. A jego bramka na 2:1 (przewrotką) była golem kolejki. Dla MARYSIEŃKI dwie bramki strzelił młody Majerski. Ale to wystarczyło tylko na remis. W ostatniej sekundzie Solarz był bliski strzelenia zwycięskiego gola, ale niepotrzebnie starał się dryblować Owockiego zamiast podać do partnera, który stał wolny metr od bramki.

WWT POLSKA – WZM SIEMANOWICE                3:0

Remis w meczu CORDIS – MARYSIEŃKA otwierał dla obu zespołów WWT I WZM-u szansę na „brąz”. Oczywiście w przypadku straty punktów przez WIZOPOL. WWT rozegrał to spotkanie znakomicie pod względem taktycznym. Byli po prostu zespołem lepszym. Mieli lepszy pomysł na grę i większą skuteczność. Już w 1 minucie Pokorski strzelił na 1:0. To trochę zdeprymowało zespół WZM. A WWT POLSKA z żelazną konsekwencją grał swoje. Twardo i zdecydowanie w tyłach. I atakując tylko kiedy nadarzyła się okazja. Ekipa WZM-u też grała na dobrym poziomie i zostawiła sporo zdrowia na parkiecie, ale czegoś zabrakło. Chyba zdecydowania pod bramką Gotschola i odrobiny szczęścia. WWT był po prostu lepszy piłkarsko i lepiej poukładany. 2:0 (Kuczek O.) 15 min. 3:0 (Pokorski) 18 min. A więc mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Pomimo ogromnych starań z obu stron, nie udało się już zmienić wyniku. Trzybramkowa przewaga wystarczyła mądrze grającemu zespołowi WWT POLSKA do końca meczu.

INPULS ALPOL SIEMANOWICE – MILIMEX                   0:5 v.o.

Zespół INPULSU nie stawił się na zawody. Brak komentarza.

METALOWCY F.A.P. GISZOWIEC – WIZOPOL CHEŁMEK    3:8

WIZOPOL zdawał sobie sprawę, że tylko zwycięstwo w tym meczu zapewni mu trzecie miejsce w tabeli. Wszak znali już wyniki innych meczy (WWT POLSKA). I rzeczywiście, swojej szansy nie wypuścili z rąk (z nóg). Chociaż wystąpili bez Miozgi. Ale zespół METALOWCÓW zagrał bez sześciu swoich podstawowych graczy i nie byli w stanie się przeciwstawić WIZOPOLOWI. Do przerwy mecz był w miarę wyrównany, ale po zmianie stron WIZOPOL przyśpieszył i pozbawił złudzeń i zespół METALOWCÓW na dobry wynik i ekipę WWT POLSKA na trzecie miejsce. Mecz był wbrew pozorom przez większą część w miarę wyrównany, ale ogromna rutyna i skuteczność przyczyniła się do wysokiego zwycięstwa WIZOPOLU, dla którego gole strzelali: Rabczak i Ćwieląg po 2 oraz Bidelski, Maroń, Błaszczyk i Stec po 1. Dla pokonanych: Grociak. D., Gruszka i Malaka po 1.

MPGKiM – GP REX-POL      1:5

Był to bardzo dziwny mecz. Ambitnie grający do końca rozgrywek zespół MPGKiM w niczym nie ustępował wicemistrzowi GP REX-POL. Nie było widać, że te zespoły dzieli w tabeli różnica aż 29 punktów (prawdziwa przepaść). Wszak grał wicemistrz z ostatnim zespołem w tabeli. Był to mecz o „pietruszkę”. Ale poziom był wysoki. Nikt nie odpuszczał, i chwała zawodnikom za to. Już w 6 min. Achtelik trafił w poprzeczkę. I to się mści. 0:1 (Rzyska) 7 min., Na 0:2 podwyższył Stachowicz w 15 min. Więc do przerwy było 0:2, ale cały czas mecz wyrównany. I tak było również przez prawie całą drugą połowę. W 26 min. Pająk strzelił „swojego” gola na 1:2. I MPGKiM miał GP REX-POL w „zasięgu ręki”. Ale dramat zespołu MPGKiM nastąpił dosłownie 100 sekund do końca meczu. 1:3 (Wolak) 39 min., 1:4 (Stachowicz) 17 sekund do końca. 1:5 (Rzyska) 3 sek. do końca meczu. To niewiarygodne. Ale MPGKiM bardzo godnie pożegnał się z I-wszą ligą.