Relacja z 14 kolejki ligi siemianowickiej - I liga

OBSERWATOR I-LIGOWY            14  KOLEJKA         30.01.2011

MILIMEX brutalnie przerwał serię zwycięstw beniaminka METAOWCÓW F.A.P. GISZOWIEC – 8:4. A postrach bramkarzy, super snajper naszej ligi, Szymon Pasko zdobył kolejne trzy bramki (ma już 30 goli) i usadowił się na fotelu lidera strzelców. Dużą niespodziankę sprawił „okaleczony” personalnie CORDIS remisując z pretendentem do tytułu zespołem GP REX-POL 2:2. Od trzeciego do siódmego miejsca w tabeli panuje tłok i wszystko jest możliwe. Wszak do końca jeszcze 4 kolejki.

WIZOPOL CHEŁMEK – WWT POLSKA    2:2
WIZOPOL CHEŁMEK zagrał bez swojego „generała” Mirka Miozgi. Ale świetnie zagrali Orliński w bramce, „Chris” Maroń i „śląski” Rabczak. A ponieważ WWT POLSKA ostatnio gra bardzo dobrze, to mieliśmy mecz ciekawy i stojący na niezłym poziomie. I co ważne, trzymający w napięciu do ostatnich sekund. Moim zdaniem najlepszymi aktorami tego spotkania byli obaj bramkarze. Wspomniany powyżej „Orzeł” i Gotschol (WWT). Wszak niełatwo obronić „bomby” Rabczaka i Odygi. A obaj strzelcy byli bardzo aktywni w tym meczu. Zresztą ich partnerzy także nie oszczędzali obu bramkarzy. Jedynie z remisu nie są zadowolone oba zespoły, bo niewiele im daje. Pozostało więc lekkie uczucie niedosytu.

MPGKiM – MARYSIEŃKA GISZOWIEC    5:10
Zdecydowanym faworytem tego meczu była MARYSIEŃKA i zgodnie z planem potwierdziła swą wyższość na parkiecie w sposób zdecydowany. Do przerwy było tylko 4:3. Ale w drugiej połowie dominacja zespołu z Giszowca była już bezdyskusyjna. Wszak nie grał czołowy strzelec ligi, Mateusz Blady. Ale rozstrzelała się młodzież MARYSIEŃKI: Wołkowicz 3 gole, Majerski 2 gole, Mączka 2 gole. Pozostałe dorzucili rutyniarze Chmielowski 2 i Ferenc 1 gol. „Solo” Solarz tym razem nic nie strzelił, ale swoje zrobił. W ekipie MPGKiM tradycyjnie już pierwszoplanową postacią był Seba Pająk (3 gole). Pozostałe gole dorzucili Rzepus i Achtelik, którzy także się wyróżnili. W sumie spokojne, zasłużone zwycięstwo MARYSIEŃKI, które dało im awans na medalową pozycję w tabeli. Pękacz czerwona kartka, szkoda.

METALOWCY F.A.P. - MILIMEX    4:8
MILIMEX w pierwszej połowie zagrał po mistrzowsku, wręcz koncertowo. Fantazja, polot i to wszystko na pełnej szybkości, okraszone 5 bramkami. Ale wynik jest trochę mylący. METALOWCY nie „pękali”. Grali odważnie i bez respektu dla mistrza. Tylko świetnym interwencjom Damiana Simona lider zawdzięcza czyste konto do przerwy. Po zmianie stron MILIMEX zadowolony z wyniku trochę popuścił. METALOWCY momentalnie nawiązali równorzędną walkę i zdobyli cztery piękne gole. Szczególnie gol Sadowskiego (techniczny lob) oraz trafienie Adriana Grociaka (w samo okienko) z dystansu były rzadkiej urody. Zresztą A.Grociak i Sadowski umiejętnościami nie ustępowali gwiazdom MILIMEXU. MILIMEX zaimponował jako zespól bez słabego punktu. Brylował Szymon Pasko (3 gole), to fakt, ale na parkiecie panowała idealna współpraca. Pozostałe gole dla lidera strzelili: Marko 2 (nareszcie) i Tabor – 1.

WZM SIEMIANOWCE – INPULS    5:4
„Wykartkowany” WZM (Maszczyk, Idziak, Rafał Nowak) i chory Przewoźniak, pokonał INPULS ALPOL. Te punkty dla WZM są bezcenne i mogą się bardzo przydać w ogólnym rozrachunku. Natomiast sytuacja INPULSU w tabeli jest coraz trudniejsza i jeżeli w ostatnich 4 meczach się nie zmobilizują, to mogą być bardzo niemile rozczarowani. Bohaterem meczu był Neumann, zdobywca 4 goli. Ale to stwierdzenie byłoby trochę niesprawiedliwe wobec doskonałej gry jego kolegów. Bez ich wsparcia niewiele by zrobił. Cały zespól zagrał dobrze i pokazał hart ducha. Szczególnie, kiedy krzywka z Bartoszkiem doprowadzili stan meczu od 0:3 do 4:4. W 38 min. Martin Klaus „dobił” INPULS. A 30 sekund do końca meczu Seget trafił w słupek! To niesamowite.

GP REX-POL – BRYKA CORDIS    2:2
Piątka „wspaniałych” (Sokół Sebastian, Krupanek, Cieniawa, Wąsik, Lazar) oraz bramkarz Owocki Jakub sprawili ogromną niespodziankę remisując z pretendentem do mistrzostwa, zespołem GP REX-POL. Ale nie liczy się ilość (10 zawodników) GP, tylko jakość. Dużym umiejętnościom technicznym, mądrości i ofiarności w grze REX-POL przeciwstawił zmasowane, ale chaotyczne ataki. Grali znowu nerwowo i bez pomysłu. Była to kopia meczu z WZM (2:3). Mądrze grający z kontry CORDIS prowadził do przerwy 2:0 i do 37 minuty 2:1. Byli o krok od zwycięstwa. Popełnili jeden błąd w kryciu w końcówce meczu. Gole w tym dramatycznym i ciekawym meczu zdobyli Sokół Sebastian – 2 (CORDIS) oraz Wójcikowski i Rzyska (GP REX-POL).