Tylko dwójka walczy o mistrza?

Po miesięcznej przerwie na boisko w Kompleksie Sportowym "Hajduki" wróciły zespoły grające w ChLF.

I LIGA
Wszystko wskazuje na to, że walka o mistrzostwo Chorzowa rozstrzygnie się między dwiema ekipami: rewelacyjnym beniaminkiem Pressingiem (już 11. zwycięstwo!) oraz trzykrotnym triumfatorem rozgrywek Silesią. Kolejne drużyny czołówki straciły bowiem punkty. Marex niespodziewanie uległ Thunderowi, zaś Klimzowiec i Elmak zagrały na remis.
Coraz bliżej bezpośredniego starcia Pressingu i Silesii - odbędzie się ono w 14. kolejce.

Herkules Blue Sport - DB Schenker 5:9

(R. Prandzioch 2, D. Foryś 2, T. Hajnc - T. Lutecki 3, M. Lichacz 2, G. Trybuła 2, M. Minkus, W. Zagajewski);
Arko Gum - Pressing 2:6
(G. Nowak, G. Rożkiewicz - T. Budzik 2, D. Mleczko 2, A. Rakowski, K. Wysocki);
Klimzowiec Kryza Plast - Elmak 2:2
(A. Bidelski, K. Kotowski - Ł. Breguła, K. Piechaczek);
Marex - Thunder 1:2
(T. Kosiecki - K. Maroń, M. Miozga).

Tabela: Pressing 34 pkt. (12 meczów), Silesia 26 (11), Marex 21 (11), Schenker 20 (12), Elmak 19 (10), Klimzowiec 19 (11).

II LIGA
Końcówka zeszłego roku należała do Citroena, który po pięciu kolejnych zwycięstwach awansował na 4. miejsce. Tym ciekawiej zapowiadał się jego pojedynek z innym zespołem czołówki Biadaczem. Passa Citroena została przerwana, po porażce 1:5. Świetny debiut w Biadaczu zanotował Mariusz Kowalski, strzelec trzech bramek. Po raz drugi w tym sezonie przegrał lider ZPM Kuś, a wynik meczu z Milanos.pl (2:3) został ustalony już do przerwy. Szósta kolejna porażka Alpolu Gemini oznacza spadek tego zespołu na ostatnie miejsce.

12. kolejka
Stokson - Asap Express 4:4
(R. Gołębiowski, K. Przerwa, M. Stanik, A. Wylegała - P. Tebinka 2, T. Łysek, T. Fieroch);
Citroen - Biadacz 1:5
(K. Losa - M. Kowalski 3, R. Baran, M. Jarosz).
Mecz Jowix-Triomet - markowa-odziez.pl został przełożony.

Tabela: ZPM Kuś 26 pkt. (12 meczów), Biadacz 26 (12), markowa-odziez.pl 23 (10), Ekspert 22 (11), Milanos.pl 22 (11), Citroen 21 (11).

III LIGA
Wszyscy zastanawiali się, jak na pierwszą porażkę (pod koniec ubiegłego roku z mBankiem) zareaguje Feniks. Lider - choć spotkanie z No Name do łatwych nie należało - zainkasował kolejne trzy punkty. Rewelacyjnie gra Acel Hvac. Drużyna wygrała siódmy z ośmiu ostatnich meczów i umocniła się na 2. miejscu. Już w tym sezonie mogła występować o klasę wyżej (dostała taką propozycję po wycofaniu kilku drużyn), ale odmówiła. Wywalczy awans własnymi siłami?

12. kolejka
Feniks - No Name 5:3

(F. Kucharski 2, K. Czapura, A. Kudłaciok, M. Nocoń - T. Golly 2, T. Szwarc);
Acel Hvac - mBank 3:2
(A. Grabowski 2, T. Rybacki - D. Brzęczek, M. Winciersz);
AKS Siemce - Wspólnie dla Chorzowa 2:5
(A. Klacka, Ł. Lepiarczyk - T. Bochenek, D. Dudkiewicz, D. Mazurek, A. Szolc, M. Zielasko);
Tornado - Yessport 2:4
(M. Nikel, Ł. Ploszczyca - S. Szweda 2, R. Walczyk, K. Łuszcz);
Dr Prado - Netland 7:6
(K. Nockowski 3, B. Bogacki, T. Janota, P. Krawczyk, J. Szewczyk - D. Michalik 3, A. Gac 2, G. Kalser).

Tabela: Feniks 27 pkt. (10 meczów), Acel Hvac 22 (10), Wspólnie 20 (10), No Name 16 (10), mBank 15 (9), Dr Prado 15 (11).