TAJFUN – SKUP MIESZKAŃ.EU  1:3 (1:1)

TAJFUN – Adam Dworak1
SKUP MIESZKAŃ.EU – Mateusz Rudziński1, Mateusz Filip1, Mateusz Majczak1
żółta kartka – Krzysztof Czapura(Tajfun), Mateusz Filip(Skup Mieszkań.EU)

Mecz niezwykle wyrównany i zacięty. Już w drugiej minucie Skup Mieszkań.EU wyszedł na prowadzenie a skutecznym strzelcem był Mateusz Majczak. Co prawda tuż przed przerwą gracz Tajfuna – Adam Dworak doprowadził do wyniku remisowego 1:1 ale druga połowa należała już tylko do Skupu Mieszkań.EU. Kolejne bramki dokładają Mateusz Rudziński i Filip Mateusz a mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem 1:3. Bardzo cenne zwycięstwo „czarnych”, które przesuwa ich w górę naszej tabeli.

EFEKT – ADIENT-SEATING 3:3 (2:1)

EFEKT – Krzysztof Mzyk1, Bartosz Krawczyk1, Sebastian Gawlyta1
ADIENT-SEATING – Mateusz Tomczyk2, Marcin Chwiendacz1
żółta kartka – Sebastian Urbański(Efekt), Michał Męczyński(Adient-Seating)

Biorąc pod uwagę potencjał w niedzielny wieczór obu tych zespołów, faworytem byli gracze Adient-Seating. Jednak pomimo wyrównanego początku na prowadzenie po pierwszej połowie wyszedł Efekt za sprawą celnych trafień Sebastiana Gawlyty i Bartosza Krawczyka. Druga połowa to szaleńczy atak Adient-Seating co przynosi zamierzony cel w postaci wyrównania na 2:2 przez Marcina Chwiendacz. Kolejne minuty to kolejne emocje. Ogromna ilość strzałów i gdyby nie dzielna postawa obu bramkarzy Mariusz Hepa(Adien-Seating) oraz Michał Grzyb(Efekt) mecz mógłby zakończyć się innym wynikiem niż remisem 3:3. Sprawiedliwy podział punktów.

ARSANIT - FKS KRYSŁAW S.C. 1:4 (0:2)

ARSANIT – Patryk Warwas1
FKS KRYSŁAW S.C. – Grzegorz Chodak3, Tomasz Wentkowski1
żółta kartka – Krzysztof Węsierski(Arsanit)

Mecz ten miał fundamentalne znaczenie w walce przez Arsanit o pierwsze zwycięstwo. Chcąc osiągnąć ten cel, musieli oni wczoraj wygrać z zespołem FKS KRYSŁAW S.C. Obie drużyny przystąpiły do meczu w bardzo bojowych nastrojach. Od pierwszych minut oglądaliśmy bardzo dynamiczne, ofensywne spotkanie. Bardziej skuteczni byli zawodnicy FKS KRYSŁAW S.C., którzy prowadzili już od czwartej minuty za sprawą niezawodnego tego dnia jak się okazało Grzegorza Chodaka. W drugiej połowie tylko raz ich bramkarza pokonał  Patryk Warwas(Arsanit) pięknym i celnym uderzeniem. Jednak przy kolejnych trafieniach Grzegorza Chodaka mecz ten zakończył się zwycięstwem FKS KRYSŁAW S.C 1:4.

KALIMEX-BLUE BOYS – HUNGER-BUD 2:5 (1:3)

KALIMEX-BLUE BOYS – Adam Bidelski1, Rafał Szałowski1
HUNGER-BUD – Marcin Grędysa2, Krzysztof Grędysa1, Przemysław Witek1, Dariusz Nowak1

Mecz ten pokazał, jak ważne jest zgranie i ligowe doświadczenie. Pomimo faktu, że Kalimex-Blue Boys posiada w swoim składzie kilku naprawdę nieprzeciętnych zawodników, nie stanowili oni tym razem monolitu, nie był po prostu drużyny. Potrzeba chyba więcej czasu, żeby chłopcy się zgrali i konsekwentnie realizowali przedmeczowe założenia taktyczne. Hunger-Bud zagrał „swoje”, zdominował od początku rywala, kontrolując całkowicie przebieg wydarzeń na boisku. Duet Krzysztof i Marcin Grędysa był nie do zatrzymania.

GRUPA LABOR – FC GISZOWIEC  5:2 (2:0)

GRUPA LABOR – Tomasz Maszczyk2, Mirosław Kaczmarczyk1, Krzysztof Kapałka1, Damian Achtelik1
FC GISZOWIEC – Bartosz Goncerz2
żółta kartka – Tomasz Maszczyk(Grup Labor), Krystian Rzepus(Grupa Labor)

Bardzo dobry mecz w wykonaniu czołowych zespołów naszej Ligi. Obie drużyny walczyły ambitnie o kolejne punkty. Mecz wielkim sukcesem zakończyli zawodnicy ekipy Grupy Labor. Od samego początku było to bardzo wyrównane widowisko piłkarskie. Akcja za akcją, strzał za strzał. Po pierwszej połowie drużyna Grupa Labor prowadziła 2:0. Druga połowa miała bardzo podobny przebieg i tym razem FC GISZOWIEC musiało uznać wyższość swojego przeciwnika. Należy tutaj dodać bo nie wszyscy to widzieli. Ogromną zasługę w tym zwycięstwie miał Mariusz Bartel – etatowy bramkarz żółto-czarnych. Uwierzcie, to co tego wieczoru wyczyniał w bramce sprzeczne było z prawami grawitacji:). Sprzeczne ale dawało efekty. Brawo Mariusz.

ABEX REKREACJA – WWT POLSKA 6:5 (0:4)

ABEX REKREACJA – Nowak Jan3, Marcin Krzywka2, Robert Rzyska1
WWT POLSKA – Adrian Appel2, Marek Odyga2, Sebastian Bartoszek1

Można powiedzieć, że było to fantastyczne i niesamowite do przerwy spotkanie w wykonaniu graczy WWT POLSKA. Pokazali oni jak wielkie mają możliwości i potencjał piłkarski. Ich miejsce w tabeli w żadnym wypadku nie odzwierciedla ich piłkarskich predyspozycji. To co zrobili w pierwszej połowie z drużyną Bartosza Grosickiego(Abex Rekreacja) przyprawiło wszystkich o szybsze bicie serca a wynik 0:4 sam mówi za siebie. Doświadczona, niesiona ostatnimi zwycięstwami, ekipa Abex Rekreacja, była wyraźnie zaskoczona doskonała postawą swojego rywala. Niestety brakuje im skuteczności oraz pełnej koncentracji, szczególnie w drugich połowach rozgrywanych meczy a mecze piłkarskie mają jednak to do siebie, że posiadają dwie połowy. A druga odsłona tego pojedynku, mimo szalonej i ambitnej postawy WWT POLSKA, należała już zdecydowanie do rutyniarzy z Abex Rekreacja, którzy zaaplikowali swojemu rywali aż sześć kolejnych bramek tracąc przy tym tylko jedną. Abex Rekreacja pnie się w górę a WWT POLSKA niestety kurczowo trzyma się dna naszej tabeli.