Aktualności

Siemianowicka Liga Futsalu - II kolejka

KALIMEX-BLUE BOYS - EFEKT  5:3 (1:0)

KALIMEX-BLUE BOYS  – Dariusz Gaszi2, Rafał Szałkowski1, Andrzej Kempka1, Radosław Dobek1
EFEKT – Sebastian Gawlyta2, Mariusz Żechowski1
żółta kartka  - Marek Walczak(Efekt), Mariusz Żechowski(Efekt)
 
Czy to było lekko, łatwo i przyjemnie dla niebieskich z Chorzowa? Otóż nie. Pomimo, że Efekt zagrał bez swojego nominalnego bramkarza, to długo i skutecznie bronił się przed porażką. Krzysztof Mzyk(Efekt) już w zeszłym sezonie przyzwyczaił nas , że potrafi grać nie tylko w polu ale również dobrze czuje się między słupkami a koledzy z drużyny mają do niego zaufanie. Raz po raz doskonale spisywał się w bramce i tylko dzięki niemu pierwsza połowa to niewielka przewaga niebieskich. Niestety w drugiej połowie „szczęścia” już zabrakło i Mariusz Niemiec(Kalimex-Blue Boys) może cieszyć się z kolejnych , jakże ważnych 3 pkt. Czy to będzie drużyna, która zaskoczy nas wszystkich? Kolejne spotkania dadzą nam zapewne odpowiedź na to pytanie.
 
ADIENT-SEATING – ARSANIT 8:2 (4:2)
ADIENT-SEATING – Kamil Ogryzek4, Sebastian Klaus3, Michał Męczyński1
ARSANIT – Artur Białas1, Zbigniew Szołtysik1
 
Zdecydowana dominacja Adient-Seating od pierwszego gwizdka sędziego. Wysokie zwycięstwo nie pozostawia żadnych wątpliwości, kto był zdecydowanie lepszy. Nie bez znaczenia miał tutaj fakt, że do składu powrócił Sebastian Klaus. Widać, że kiedy jest na boisku to cała drużyna gra lepiej i skuteczniej. Wspólnie z Kamilem Ogryzkiem i Michałem Męczyńskim, aż osiem razy „rozmontowali” obronę Arsanitu.
   
HUNGER-BUD – FC GISZOWIEC 4:8 (2:3)
HUNGER-BUD – Przemysław Witek2, Daniel Langer2
FC GISZOWIEC – Bartosz Goncerz6, Maciej Saracki1, Krzysztof Bąk1
żółta kartka – Bartosz Goncerz(FC Giszowiec)
 
Wydawało się, że po wyczynie Bartosza Goncerza z ekipy Fc Giszowiec z I kolejki naszej Ligi, który w pojedynku z Adiet-Seatig zdobył 5 bramek i zaliczył 2 asysty, nikt nie zbliży się do jego osiągnięcia. No cóż, nikt prócz niego samego. W pojedynku z Hunger-Bud pokazał on kosmiczne, piłkarskie show. Tym razem strzelił on 6 bramek, ponownie otwierając i zamykając to spotkanie. Chyba pora zadzwonić do selekcjonera naszej kadry narodowej Bartku. Czekamy na kolejne Twoje trafienia:).
  
WWT POLSKA – FKS KRYSŁAW S.C. 2:6 (0:2)
WWT POLSKA – Adrian Appel1, Dariusz Tomecki1
FKS KRYSŁAW S.C. – Tomasz Wentkowski3, Łukasz Pawłowski2, Grzegorz Chodak1
żółta kartka – Marcin Mierzwa(WWT Polska), Dawid Gros(FKS Krysław sc)
 
Należy wszystkim przypomnieć, że gra się od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety tego dnia WWT Polska najzwyczajniej o tym  zapomniało a Tomasz Wentkowski(FKS Krysław SC) nie dość , że chętnie to i z rozbrajającym uśmiecham na twarzy im o tym przypomniał. Praktycznie jeszcze nie umilkł pierwszy gwizdek sędziego a na tablicy już widniał wynik 0:1 dla FKS Krysław sc. To samo mieliśmy w ostatniej minucie tego spotkania. Kiedy zawodnicy WWT Polska czekali na zakończenie spotkania ponownie Tomasz Wentkowski pokazał nam jak strzela się dla swojej drużyny. Niestety to już druga porażka WWT Polska. Panowie, czas się obudzić.
 
GRUPA LABOR – SKUP MIESZKAŃ.EU 2:1 (1:1)
GRUPA LABOR – Martin Klaus1, Michał Moj1
SKUP MIESZKAŃ  E.U – Sebastian Szołtysik1
żółta kartka – Tomasz Maszczyk(Grupa Labor), Adrian Kapałka(Grupa Labor), Piotr Wąsik(Grupa Labor), Kajetan Bocek(Skup Mieszkań.EU), Adam Tomala(Skup Mieszkań.EU)
 
To był mecz i emocje. Solidne ataki i fantastyczna obrona obu zespołów. Pierwsza połowa tego spotkania zakończyła się sprawiedliwym wynikiem remisowym 1:1. Dla zainteresowanych, po bramce wpuścili i ojciec i syn. Dla Grupy Labor broni bowiem - Mariusz Bartel a dla Skup Mieszkań.EU - Krzysztof Bartel. W drugiej połowie nasz debiutant (Skup Mieszkań.EU) nie potrafił już znaleźć sposobu na „ojca” a dzięki trafieniu Michała Moja to Grupa Labor wychodzi zwycięsko z tego pojedynku i jako jedna z trzech drużyn  ma komplet zwycięstw po II kolejkach Siemianowickiej Ligi Futsalu.
     
TAJFUN – ABEX REKREACJA 1:2 (0:2)
TAJFUN – Sebastian Możdżeń1
ABEX REKREACJA – Marcin Cuber1, Rafał Nowak1
żółta kartka – Piotr Łojek(Tajfun), Marcin Cuber(Abex Rekreacja), Rafał Nowak(Abex Rekreacja), Daniel Nowak)Abex Rekreacja), Dawid Kuc(Abex Rekreacja)
 
Meczem dnia był jednak pojedynek Tajfuna z Abex Rekreacja. Po porażce z zeszłego tygodnia to Abex Rekreacja było pod kreską. To oni musieli wygrać, to oni musieli atakować gdyż tylko wygrana gwarantowała im kontakt z czołówką. Ale jaką niespodziankę zafundował im Tajfun to widać było na ich twarzach, czerwonych z wysiłku podczas tego meczu. Tak skoncentrowanej i poukładanej obrony w wykonaniu drużyny Michała Kupki(Tajfun) już dawno nie oglądaliśmy. Co prawda to Abex Rekreacja było drużyna przeważającą , drużyna stwarzającą więcej sytuacji podbramkowych i drużyna która po 40 minutach gry schodziła zwycięska z boiska ale to Tajfun był krok od niespodzianki i wywalczenia cennego punktu. 
 
08.10.2018| Powrót
Komentarze (1)
Treść:
Podpis:
 

Ale Giszowiec przejechał się po Hungerze.????

Siemce | 2018-10-09 06:45:11