Siemianowicka Liga Futsalu - X kolejka

HUNGER-BUD  -  ADIENT-SEATING  9:1 (2:1)
HUNGER-BUD – Krzysztof Grędysa(3), Marcin Grędysa(3), Przemysław Witek(1), Aleksander Kolmas(1), Jan Nowak(1)
ADIENT-SEATING – Sebastian Urbański(1)

Obie drużyny do meczu przystąpiły z widocznymi brakami kadrowymi.  I mimo, że pierwsza połowa zakończyła się z lekką przewagą mistrza zeszłego sezonu  to druga odsłona ,to już całkowita dominacja ekipy Hunger-Bud. Do tego podwójny hat-trick braci Grędysów dokończył dzieła zniszczenia. Kolejne ważne 3 pkt zapisujemy na koncie Hungeru. Na osłodę honorowego gola dla Adient- Seating ustrzelił Sebastian Urbański.

AUTONEUM  -  WWT POLSKA  2:3 (0:0)
AUTONEUM – Rafał Szałkowski(1), Mateusz Malec(1)
WWT POLSKA – Sebastian Bartoszek(2), Jarosław Szurek(1)
żółta kartka – Oskar Kuczek(WWT POLSKA), Łukasz Waszczyszyn(WWT POLSKA)

Męczarnie z AutoNeum przechodziło WWT POLSKA. Drużyna Oskara Kuczka musiała ten mecz wygrać aby nadal wspólnie z Hungerem walczyć o pierwsze miejsce w naszej lidze. Spotkanie to było typowym meczem walki w którym niewielkie detale zadecydowały o końcowym wyniku a pierwsza bramka padła  dopiero w 10 minucie drugiej połowy za sprawą Mateusza Malca z AutoNeum. Doskonała dyspozycją w tym dniu popisał się Sebastian Bartoszek(WWT POLSKA)  który to dwukrotnie pakował futbolówkę do bramki przeciwnika. W końcówce AutoNeum postawiło wszystko na jedną kartę , jednak zostało tym boleśnie skarcone przegrywając ostatecznie 2:3. Z jednej strony szkoda chłopaków z AutoNeum z drugiej jednak zapowiada się ciekawa walka o mistrzostwo.

GRUPA LABOR  -  FKS KRYSŁAW S.C.  3:5 (1:2)
GRUPA LABOR – Mirosław Kaczmarczyk(1), Marcin Kołodziejczyk(1), Arek Nicpoń(1)
FKS KRYSŁAW S.C. – Łukasz Wentkowski(1), Szymon Kazik(1), Grzegorz Chodak(1), Mateusz Tuleja(1), Dawid Gros(1)
żółta kartka – Krzysztof Kapałka(Grupa Labor), Krystian Rzepus(Grupa Labor)

Bardzo ciekawy mecz z racji walki o pierwszą szóstkę i awans do rundy finałowej oglądaliśmy między Grupą Labor a FKS Krysław S.C. Po wymianie ciosów w pierwszej połowie, FKS KRYSŁAW S.C. do przerwy prowadzili 1:2 a motorem napędowym swojej drużyny nie był nikt inny jak Szymon Kazik. W drugiej części za odrabianie strat wzięła się Grupa Labor doprowadzając w 7 minucie nawet do stanu 3:2. Mimo to Kazik nie poddał się i wspólnie z resztą drużyny doprowadził najpierw do remisu aby następnie w 14 minucie samemu zdobyć gola wyprowadzając tym samym drużynę na prowadzenie. Ostatecznie wynik spotkania na 3:5 ustalił Mateusz Tuleja. Dzięki temu zwycięstwu FKS KRYSŁAW S.C. wskakuje obecnie na 5 miejsce w naszych rozgrywkach

EFEKT  -  TAJFUN  5:2 (1:0)
EFEKT – Adam MAchwic(2), Michał Grzyb(1), Paweł Kucab(1), Paweł Painta(1)
TAJFUN – Bartek Mączka(1), Patryk Świerk(1)
żółta kartka – Michał Engiel(Efekt)

Pierwsza połowa stała na rzadko spotykanym poziomie sportowym. Piękne ,szybkie akcje, mnóstwo sytuacji podbramkowych i do tego efektowne interwencje bramkarzy. Mecz lepiej rozpoczęli gracze Efektu, którzy to w 12 minucie za sprawą Adama Machwicy wyszli na prowadzenie. Od początku drugiej połowy obserwowaliśmy prawdziwą , męską wymianę ciosów. W 5 minucie Paweł Kucab zaskoczył bramkarza Tajfuna pięknym strzałem w samo okienko i Efekt prowadził 2:0. Niestety tylko dwa razy zdołała odpowiedzieć drużyna Michała Kupki co przy kolejnych zdobyczach bramkowych Efektu dało zwycięstwo tym drugim. Na uwagę dodatkowo zasługuje gol strzelony przez Michała Grzyba – bramkarza Efektu z całej długości boiska. Gol niezwykle efektowny i całkowicie zaskakujący nas wszystkich.

PREMIUM APETITE  -  ABEX REKREACJA  1:8 (0:5)
PREMIUM APETITE – Andrzej Wronowski(1)
ABEX REKREACJA – Dawid Kuc(2), Daniel Wojtyna(2), Mariusz Seget(2), Marcin Cuber(1), Dorian Grudzień(1)
żółta kartka – Dawid Kuc(Abex Rekreacja)

Abex Rekreacja kontynuuje passę meczów bez przegranych. Kolejne wysokie zwycięstwo pokazuje , że poważnie myślą o zdobyciu 3 miejsca . Premium Apetite z całych sił próbowało dotrzymać kroku młodzieży ale dominacja Abexu w tym meczu była bezdyskusyjna co potwierdziła nam pierwsza bramka , która padła już w 46 sekundzie tego spotkania ustanawiając nowy rekord naszych rozgrywek. Szczęśliwym zdobywcą okazał się Mariusz Seget. A jak szybka była to bramka niech świadczy o tym fakt , że nawet nie zdążyłem jej utrwalić na filmie. Swoje turbo ponownie w meczu odpalił Dawid Kuc a Daniel Wojtyna pokazywał wszystkim jak podawać, strzelać i utrzymywać się przy piłce w pełnym biegu. Jedynego gola dla Premium Apetite zdobył Andrzej Wronowski – wielkie brawa.

KOMUNKA TEAM  -  FC GISZOWIEC  3:5 (3:3)
KOMUNKA TEAM – Rafał Nowak(2),Daniel Stocki(1)
FC GISZOWIEC – Bartosz Goncerz(2), Maciej Saracki(1), Krzysztof Klimas(1), Emil Komorek(1)

Bardzo wysoko postawili poprzeczkę drużynie FC Giszowiec , ambitni zawodnicy Komunka Team. Mecz był bardzo wyrównany, pełen dramaturgii oraz pięknej piłkarskiej walki. Po pierwszej połowie widniał na tablicy remis 3:3. Druga odsłona tego pojedynku miała również bardzo podobny przebieg. Gracze Komunki nie odpuszczali i niesamowicie walczyli o jak najbardziej korzystny wynik. Nie dali ostatecznie rady i przegrali te widowiskowe piłkarskie zawody 3:5. Nie bez znaczenia pozostaje fakt , że to już kolejny rozegrany mecz bez nominalnego bramkarza. Po dwa gole dla każdej z drużyn strzelili Rafał Nowak(Komunka Team) oraz Bartosz Goncerz( FC Giszowiec).