Siemianowicka Liga Futsalu - I kolejka

FC GISZOWIEC – FKS KRYSŁAW S.C. 4:13 (0:5)

FC GISZOWIEC – Krzysztof Bąk 2,Maciej Saracki1,Dawid Gruszka1

FKS KRYSŁAW – Szymon Kazik4,Łukasz Pawłowski3,Wentkowski Łukasz2,Grzegorz Bogacki1,Grzegorz Chodak1,Mateusz Tuleja1,Krystian Knapi1

Pierwszym liderem Siemianowickiej Ligi Halowej została drużyna FKS Krysław S.C. która aż 14:3 pokonała FC Giszowiec. Braki kadrowe tych drugich i rozpoczęcie meczu w czterech skutecznie przyczyniły się do rozmiaru porażki.

TAJFUN – PREMIUM APETITE 4:1 (1:0)

TAJFUN – Piotr Łojek2,Bartek Mączka1,Krzysztof Czapura1

PREMIUM APETITE – Łukasz Nowak1

Żółta kartka – Patryk Świerk (Tajfun ), Mateusz Kaczmarczyk ( Premium Apetite )

Wszyscy spodziewali się więcej po drużynie Grzegorza Misterki. Mimo ambitnej gry i szaleńczych ataków na przerwę zwycięsko schodziła ekipa Michała Kupki. W drugiej połowie indywidualna akcja Bartka Mączki daje prowadzenie Tajfunowi na 2:0. I mimo, że  Premium natychmiast odgryza się za sprawą Łukasza Nowaka doprowadzając do 2:1 to jak się okazało tylko na tyle stać było w tym dniu zielono-białych. Kolejne dwa gole Tajfuna ustalają wynik na 4:1

EFEKT – ABEX REKREACJA 4:2 (2:0)

EFEKT – Krzysztof Mzyk2, Tomasz Czopik1, Adam Machwic1

ABEX REKREACJA – Adrian Klama1, Marcin Cubor1

Abex Rekreacja bez kompleksów grał z Efektem. Jednak trzeba pamiętać, że Efekt Pawła Kucaba to bardzo doświadczona ekipa i to ona odniosła zwycięstwo.  Na wyróżnienie zasługuje Krzysztof Mzyk z Efektu który nie dość, że otworzył spotkanie w 8 minucie,  „asystował” przy bramce dla przeciwnika na 3:1 to jeszcze ustalił wynik spotkania na równo z gwizdkiem na 4:2

KOMUNKA TEAM – ADIENT-SEATING 5:2 (1:1)

KOMUNKA TEAM – Rafał Nowak3,Kamil Jastrzębski1,Daniel Stocki1

ADIENT-SEATING – Marcin Chwiendacz1,Daniel Just1

Żółta kartka – Łukasz Gajda(Kominka Team),Rafał Nowak(Komunka Team),Daniel Just( Adient)

Czerwona kartka – Sebastian Klaus ( Adient-Seating)

Debiutant w naszej lidze Komunka Team mimo ,że do przerwy remisował 1:1 z „Johnsonem” to właśnie on dzięki swojej waleczności i determinacji zgarnął 3 pkt a 3 gole Rafała Nowaka skutecznie się do tego przyczyniły. Niestety kolega Sebastian Klaus z żółto-niebieskich będzie musiał „odsiedzieć” swoje za niesportowe zachowanie w trakcie meczu.

HUNGER-BUD – WWT POLSKA 0:2 (0:0)

WWT POLSKA – Marcin Mierzwa1, Marcin Kowal1

Żółta kartka – Marcin Mierzwa ( WWT Polska )

Kiedy Marian i Daniel Langer leżą w łóżkach to wszystko może się zdarzyć. Potwierdzał to chaos i brak zdecydowania na boisku.  Druga połowa znacznie ożywiła działania zarówno Marcina Grzywy jak i  Artura Kubickiego ale to WWT Polska skutecznie wykorzystało swoją szansę. Golami podzieliło się dwóch Marcinów i mecz zakończył się niespodziewana porażką Hunger-Budu a drużyna Oskara Kuczka po tym zwycięstwie na pewno będzie jeszcze bardziej zmotywowana do kolejnych spotkań.

GRUPA LABOR – AUTO NEUM 5:4 (2:1)

GRUPA LABOR – Krystian Rzepus2,Tomasz Maszczyk1,Kamil Myśliwiec1

AUTO NEUM – Rafał Szałkowski1,Darek Gadli1,Marcin makowski1,Kamil Poloczek1

Żółta kartka – Kamil Myśliwiec (Grupa Labor), Tomasz Maszczyk (Grupa Labor)

Cios za ciosem, akcja za akcją. Tak wyglądał mecz obu drużyn. Prawdziwie piłkarskie widowisko , jakże wyrównane. Gol w 11 minucie dla Grupy Labor i w 12 na remis dla Auto Neum. Fatalna interwencja bramkarza Auto Neum któremu to piłka wypadła z rąk i potoczyła się do bramki ( Łukasz Malec na pewno nie zaśnie spokojnie tego wieczoru w domu)kończy I połowę na  2:1. Potem obie ekipy się otworzyły i postawiły na atak. W końcowym rozrachunku to Grupa Labor wyszła zwycięsko z tego pojedynku i to ona cieszy się z pierwszej , jakże ważnej wygranej.