Budoserwis z dwoma meczbolami - relacja po 20 kolejce ChLF

Budoserwis miał w ten weekend dwa meczbole. Pierwszego, w meczu zaległym z Irex Gazem, nie wykorzystał. Drugiego, w niedzielnym starciu z Klimzowcem, już tak. Po raz drugi z rzędu sięgnął po złoto!

I LIGA: W sobotę piłkarze Budoserwisu mogli świętować mistrzostwo w przypadku zwycięstwa z Irex Gazem. Rywal zawiesił im jednak poprzeczkę bardzo wysoko. Pod koniec I połowy po strzale Daniela Langnera z dobitką pospieszył Dariusz Rymaszewski, zaś po zmianie stron kontrę Irex Gazu silnym uderzeniem wykończył Rafał Górny. Lider w końcówce zdobył bramkę honorową, po strzale Artura Rakowskiego z rzutu wolnego. Koronację trzeba było odłożyć.

W niedzielę Budoserwis walczył z wiceliderem Klimzowcem, a do pełni szczęścia potrzebował już tylko remisu. Mecz jednak nie układał się po jego myśli. Adrian Świerczyński, próbując ratować sytuację, wpakował piłkę do własnej bramki (gola zapisano Danielowi Koniarkowi, jako że w ChLF trafień samobójczych się nie notuje). Podopieczni Witolda Wieczorka wyrównali w 24. minucie. Dorian Grudzień w sytuacji sam na sam minął Łukasza Tunkla i umieścił piłkę w siatce. Budoserwis miał kilka znakomitych okazji na 2:1, ale... stracił gola po indywidualnej akcji Koniarka (36. minuta). "Zieloni" zaryzykowali manewr z lotnym bramkarzem, który przyniósł efekt. Świerczyński zrehabilitował się za niefortunną interwencję z I połowy, wyrównując stan rywalizacji.

Na kilka sekund przed końcem Budoserwis mógł przechylić szalę na swoją korzyść, bo przeciwnicy popełnili szóste przewinienie. Gdy Grudzień brał rozbieg, by wykonać przedłużony rzut karny, z ławki Klimzowca wrzucono na boisko drugą piłkę. Sędziowie zarządzili powtórkę, a snajper Budoserwisu przestrzelił. Było sporo nerwowości i pretensji, ale na szczęście zawodnicy obu drużyn ochłonęli i przybili sobie "piątki".
- Mistrz, mistrz, Budo mistrz! - mogli zaśpiewać piłkarze Budoserwisu. Remis 2:2 z Klimzowcem dał im drugi z rzędu tytuł mistrzowski. Nad niedzielnym rywalem lider ma bowiem osiem punktów przewagi, zaś nad Irex Gazem (wygrał z Feniksem 4:0) sześć, ale za to lepszy bilans meczów bezpośrednich.
Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki, niezwykle ciekawie zapowiada się walka o drugie miejsce (9 kwietnia Irex Gaz zmierzy się z Klimzowcem).

po wycofaniu Asapu z ligi.

Czołówka tabeli: Budoserwis 48 pkt., Irex Gaz 42, Klimzowiec 40, Inprex 35, Gemini Alpol 33, Mateco 32.

II LIGA: AKF Danmar i ZZ Kadra odniosły piąte zwycięstwa w grupie mistrzowskiej i są już coraz bliżej gry w elicie. Potknął się za to zespół AC Hilda, który tylko zremisował z Urzędem Miasta Świętochłowice. Chorzowskie "Byki" - do niedawna jeden z głównych kandydatów do awansu - przegrały trzecie kolejne spotkanie (tym razem z Katolikiem), co praktycznie eliminuje ich z walki o drugie miejsce. W grupie spadkowej festiwal strzelecki znowu urządził sobie Miłosz Mikołajczak. Siedem razy pokonywał bramkarza Contry, a w całym sezonie ma już 58 trafień.

Grupa mistrzowska, 5. kolejka (19. kolejka sezonu)
AC Hilda - UM Świętochłowice 4:4

S. Koniarek, A. Porwoł, P. Stachura, M. Zaremba - D. Tukaj 2, G. Lesik, D. Świniarski;
ZZ Kadra - Thunder 4:2
W. Działach 2, M. Korban, A. Matuszczyk - A. Bryk, K. Kaczmarczyk;
Bulls Chorzów - Katolik 3:5
R. Jabłoński, A. Mania, K. Woronko - A. Filauer 2, K. Jakubowski, M. Kaczmarczyk, M. Markosyan;
AKF Danmar - Dam Pack 3:2
M. Malik 3 - K. Colik, S. Stanusz.

Tabela: AKF Danmar 27 pkt., ZZ Kadra 21, AC Hilda 19, Thunder 15, Bulls 15, Katolik 13, UM Świętochłowice 13, Dam Pack 7.

Grupa spadkowa, 5. kolejka (19. kolejka sezonu)
Koreja.pl - Emediator 5:1

M. Gruszka 2, T. Zygmunt 2, K. Glueck - P. Urbas;
Bellator - Contra 10:1
M. Mikołajczak 7, A. Knopp 2, B. Góralski - Ł. Szrama;
Stokson - Nowi 5:2 (mecz rozegrany awansem);
Pure Finance - Wspólnie dla Chorzowa 0:5 (walkower)

Tabela: Stokson 25 pkt., Bellator 23, Koreja.pl 20, Wspólnie dla Chorzowa 20, Emediator 18, Contra 15, Nowi 4. Pure Finance - po trzech walkowerach wycofany z ligi, a jego kolejne mecze weryfikowane jako walkower (0:5).